Полезные материалы

Затримання Бережкова і ще 14 випадків, коли силовики бралися за белспорт

  1. Олександр Бондар
  2. Олег Качан і Ігор Заїчка
  3. Андрій іману
  4. Сергій Неред
  5. Микола Захаров
  6. Едуард Зотов
  7. Анатолій Ліходіевскій
  8. Анатолій Баду
  9. Гаджимурад Абдуллабеков
  10. Володимир Задиран
  11. клерки Мінспорту
  12. Костянтин Шереверя
  13. Анатолій Бєляєв
  14. Максим Субботкін
  15. Володимир Бережков

Нещодавно ця стаття публікувалася на сайті, і була вона присвячена Максиму Субботкіну. Однак в хокейному «Динамо» - чергове затримання.

Олександр Бондар

Хто: директор НДІ фізичної культури і спорту

Претензії. 19 лютого 2008 року співробітники КДБ помістили колишнього віце-президента НОК Олександра Бондаря в слідчий ізолятор і наклали арешт на його майно. Приводом до справи послужила гучна стаття в газеті «Прессбол» «НІІследованний мільярд», в якій детально розповідалося про механізм великих тендерних фінансових махінацій працівників НДІ. Цей факт став причиною офіційної комплексної перевірки, в результаті якої керівник був заарештований.

Чим закінчилося. Нині покійний Бондар провів під вартою півтора року, пройшов безліч судових розглядів і був визнаний винним в умисному вчиненні протиправних дій з використанням службових повноважень, що спричинило заподіяння шкоди у великому розмірі. Суд першої інстанції засудив функціонера до двох років позбавлення волі.

Олег Качан і Ігор Заїчка

Хто: екс-міністр спорту і туризму та колишній помічник президента з питань спорту відповідно

Фото: Юлія Чепа

Претензії. У початку 2013 року генеральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу за фактом розкрадання двох дворових вбиралень , Згодом опинилися на дачних ділянках Олега Качана і Ігоря Заічкова. Сума розкрадання вийшла невеликою - всього 20 мільйонів рублів.

розголосу ситуації надав президент країни Олександр Лукашенко. На зборах НОК глава держави піддав жорсткій критиці діяльність чиновників, натякаючи, що вони більше дбали про своє благо, ніж про розвиток білоруського спорту.

Крім того, фігурантами справи стали директор Узденского лісгоспу та начальник виробничого лісопереробного ділянки «Закревщіна», де і перебували дачі.

Чим закінчилося. Саме директору і його підлеглому інкримінується «розкрадання шляхом зловживання службових повноважень». Качан і Заїчка ж проходять у справі як свідки.

Розгляду зачепили директора РЦОП з кінного спорту Віктора Міхадюк, щодо якої порушено кримінальну справу за статтею зловживання владою або службовими повноваженнями. Згідно з попередніми даними, підозрюваний з вересня 2011-го по жовтень 2012 року завдав шкоди РЦОП в розмірі понад 39 мільйонів рублів.

Андрій іману

Хто: колишній віце-голова Білоруської асоціації гімнастики

Претензії. За версією слідства, Андрій іману, на момент затримання помічник тодішнього глави Білоруської асоціації гімнастики Миколи Корбута, з середини 90-х очолював бандитське угрупування, що складається з колишніх спортсменів, і звинувачувався в бандитизмі, викраденні автомобілів і викраденнях ростовських комерсантів з метою отримання викупу.

Чим закінчилося. Перебував у розшуку з 2001 року. Був затриманий в квітні 2005-го в Києві. Після екстрадований до Росії. Результати судового процесу над іману невідомі.

Сергій Неред

Хто: екс-заступник міністра спорту і туризму

Фото: nv-online.info

Претензії. У квітня 2013 року співробітники КДБ проводили спеціальні заходи, спрямовані на протидію корупції та захист національних економічних інтересів, в результаті чого і був затриманий Сергій Неред. Чиновник підозрювався в отриманні хабара.

Чим закінчилося. Щодо колишнього заступника міністра порушено кримінальну справу і проводяться перевірки. За версією слідства, хабарі Неред отримував неодноразово. І злочину мали тривалий характер. На даний момент знаходиться під вартою в очікуванні суду.

Микола Захаров

Хто: колишній головний тренер збірної Білорусі з біатлону

Претензії. Був затриманий в лютому 2008-го за підозрою в нецілеспрямовані використання коштів на суму до 325 мільйонів білоруських рублів. Після зміни запобіжного заходу зумів переїхати до Болгарії, де працював головним тренером місцевої національної команди.

Чим скінчилося. У травні 2011 року прокуратура Білорусі тимчасово призупинила кримінальну справу стосовно Захарова в зв'язку з його тривалою відсутністю на батьківщині.

Едуард Зотов

Хто: екс-директор хокейної «Юності»

Фото: belarushockey.com

Претензії. заарештовано незабаром після звільнення з поста гендиректора «Юності». Зняття з посади, за неофіційною інформацією, обумовлено затягуванням термінів введення в експлуатацію «Чижівка-Арени». Арешт же пов'язаний з підозрами в розкраданні шляхом зловживання службовими повноваженнями.

Чим закінчилося. Відносно Зотова порушено кримінальну справу. На час проведення слідчих дій запобіжним заходом обрано взяття під варту. Про те, чим завершився судовий процес і чи був він зовсім, в ЗМІ не повідомлялося.

Анатолій Ліходіевскій

Хто: колишній головний тренер національної команди з таеквондо

Претензії. Звинувачений в підбурюванні до дачі хабара. Затриманий на місці злочину в момент отримання десяти тисяч доларів від начальника національної команди з плавання Світлани Попової в квітні 2009-го. За версією слідства, Ліходіевскій повинен був передати гроші комусь із співробітників правоохоронних органів за рішення спірного питання.

Чим закінчилося. Після всіх перевірок і судових розглядів засуджений на чотири роки посиленого режиму з конфіскацією майна. Відбувши покарання, повернувся в спорт.

Анатолій Баду

Хто: головний тренер збірної Білорусі з легкої атлетики

Фото: athletics.by

Претензії. В кінці травня минулого року оперативні служби Комітету державної безпеки провели затримання заступника голови Білоруської федерації легкої атлетики, а за сумісництвом і головного тренера національної команди, Анатолія Бадуева. Також був затриманий лікар збірної Павло Дріневскій.

Функціонерам інкримінували примушування до давання хабара за позитивне вирішення питань, пов'язаних з допінг-контролем, і в нецільовому використанні спонсорських коштів.

Чим закінчилося. Справа до суду не дійшла. У жовтні Баду і Дріневскій були звільнені з-під варти і повернулися до виконання своїх обов'язків.

Гаджимурад Абдуллабеков

Хто: колишній старший тренер збірної Білорусі з боксу

Претензії. Затримано в січні 2010 року за звинуваченням у підбурюванні до дачі хабара. Абдуллабеков з товаришами підбурювали бізнесменів, пропонуючи вирішити питання з відкриттям казино через Міністерство спорту і туризму. Ліцензії на заняття гральним бізнесом видає саме це відомство.

Чим закінчилося. Невідомо.

Володимир Задиран

Хто: екс-чемпіон світу з кікбоксингу

Фото: boxnews.com.ua

Претензії. 15 липня 1993 року Задиран був затриманий за підозрою в рекеті прямо в офісі федерації кікбоксингу. Після з'ясування всіх обставин спортсмена звинуватили у вимаганні та засудили на п'ять років.

Чим скінчилося. Відбувши покладений термін в колонії загального режиму в Могильові, повернувся в кікбоксинг. Заснував клуб «Чинук», де і працює тренером Олександра Устинова.

клерки Мінспорту

Претензії. Начальник відділу інвестицій Мінспорту Володимир Міневіч, використовуючи службові повноваження, допоміг головному інженеру ремонтно-будівельної дільниці олімпійського спорткомплексу «Стайки» Георгію Прокоповичу укласти держконтракти на проведення ремонту в будівлі міністерства, «Природно, не дарма» . Прокопович переводив у готівку кошти через рахунки підставних фірм. В результаті махінацій було отримано дохід в особливо великому розмірі - 225 мільйонів рублів.

Ще один співробітник відомства, який відповідає за видачу ліцензій на заняття гральним бізнесом, влітку 2006-го погорів на вимаганні хабара. Наслідком були встановлені шість фактів хабарництва.

Чим закінчилося. Міневіч був засуджений до трьох років позбавлення волі, Прокопович - до чотирьох. А хабарника суд засудив до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Костянтин Шереверя

Хто: генеральний директор БК «Цмокі-Мінск»

Претензії. У квітні минулого року інтервалом в кілька годин з'явилося дві новини. Спочатку Костянтин Шереверя покинув пост гендиректора клубу «Цмокі-Мінск», потім - був узятий під варту за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах і перевищенні посадових повноважень. Сума збитку не розголошувалася.

Чим закінчилося. Шереверя досі перебуває в СІЗО і чекає суду.

Анатолій Бєляєв

Хто: екс-директор СДЮШОР Мінміськвиконкому

Претензії. Перед тим, як стати директором солігорського ХК «Шахтаря», Бєляєв займав аналогічну посаду в столичній СДЮШОР при Мінміськвиконкомі. Якраз таки діяльність функціонера в спортшколі і зацікавила правоохоронців. Слідство встановило, що Бєляєв зі своїм замом і головбухом шляхом оформлення фіктивних документів про участь спортсменів у міжнародних змаганнях, які в дійсності в змаганнях не брали участь, викрали 435 мільйонів рублів .

Чим закінчилося. У 2015 році керівник виявився під вартою. За КК за розкрадання шляхом зловживання службовими повноваженнями йому загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі.

Максим Субботкін

Хто: генеральний директор ХК «Динамо-Мінськ»

Претензії. Головне управління по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією МВС провело перевірку, а слідчий комітет порушив кримінальну справу. Уже колишнього гендиректора мінського «Динамо» підозрюють у зловживанні службовими повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді заподіяння шкоди в особливо великому розмірі.

Чим закінчилося. Субботкін узятий під варту. У цій історії все тільки починається. Управлінцю загрожує від 3 до 10 років позбавлення волі.

Володимир Бережков

Хто: генеральний менеджер ХК «Динамо-Мінськ»

Претензії. У квітні 2014 року один з найяскравіших Правдорубів белспорта залишив пост головного редактора «Прессбол» і став генеральним менеджером мінського «Динамо». Під його керівництвом клуб видав кращий кахаеловскій сезон. Цього літа Бережков продовжував займатися комплектування «зубрів». Продовжував аж до минулого четверга, поки не був узятий під варту. «Дійсно, Володимир Бережков затриманий за розкрадання коштів», - розповіла Юлія Гончарова, офіційний представник СК. Це друге затримання в керівництві клубу за останній час. Ще раніше в СІЗО опинився Максим Субботкін.

Чим закінчилося. Поки правоохоронні органи ситуацію не коментують.

Фото на головній: Прессбол