Полезные материалы

Правила вибору блоку живлення для комп'ютерного пристрою

  1. Профілактика блоку живлення в домашніх умовах
  2. Рекомендації по вибору блоку живлення для комп'ютерного пристрою

З комп'ютерними пристроями трапляються численні види неполадок. Вони можуть навіть горіти або вибухати. З цієї причини варто перевіряти стан блоку живлення. Йому потрібна регулярна профілактика. Якщо вона відсутня, то блок живлення вийде з ладу. У даній статті ми розберемося в тому, як робити профілактику даного виду комплектуючого правильним чином.

Профілактика блоку живлення в домашніх умовах

Коли комп'ютерний пристрій горить або вибухає, спочатку варто розібратися в причинах такого явища Коли комп'ютерний пристрій горить або вибухає, спочатку варто розібратися в причинах такого явища. Варто визначити, які комплектуючі постраждали в результаті цього. Це потрібно для виявлення в комп'ютерному пристрої частини, які залишилися неушкодженими. Адже можливо відбудеться така ситуація, що ремонтувати в ньому вже нема чого. Такий стан речей виявиться гіршим результатом для власника згорілого комп'ютера. Сьогодні нам належить розглянути ті заходи, які варто вжити, якщо тільки блок живлення вийшов з ладу. Не рідко трапляються ситуації, що конкретно дана частина комп'ютерного пристрою призводить до неполадок.

Якщо блок живлення вийшов з ладу, то рекомендується віддати комплектувальне в сервісний центр (наприклад, http: //запускай.рф/інформація/терріторія/строгіно/) для проведення ремонтних робіт або ж придбати для комп'ютерного пристрою новий. Варто відзначити, що за нинішніми розцінками на ремонт даного виду комплектуючого стає ясно, що ремонтні роботи обійдуться в два рази дешевше, ніж придбання нового блоку живлення.


Якщо користувач купує новий блок живлення з огляду на недоцільність ремонтування старого комплектуючого, то йому рекомендується знати параметри вибору нового. Не варто купувати перший-ліпший варіант блоку живлення, який трапляється в магазині.

Рекомендації по вибору блоку живлення для комп'ютерного пристрою

У світі купується користувачами величезна кількість комп'ютерного обладнання, і часто споживачі не звертають уваги на блоки живлення, які в них вважаються вбудованими. Під час покупки комп'ютера варто розуміти, який вид даного комплектуючого використовується в системному блоці. Адже від цього залежить те, наскільки стабільно буде працювати комп'ютерний пристрій. Також блок живлення впливає і на тривалість функціонування.

Якщо в системному блоці використовується неякісний блок живлення з низьким рівнем потужності, то це позначиться негативним чином на функціонуванні комп'ютерного пристрою. Слід запам'ятати, що з таким видом комплектуючого комп'ютер буде гальмувати, постійно видавати різні помилки або вимикатися.

У підсумку через використання неякісного блоку живлення будуть виходити з ладу комплектуючі, які володіють високою вартістю. Тому в магазині при покупці комп'ютерного пристрою не соромтеся питати у продавця, який блок живлення встановлений в системному блоці. Оптимальним виходом буде купувати блок живлення окремо від системного блоку.

Далі варто розглянути, за якими критеріями рекомендується вибирати даний вид комплектуючого для комп'ютерного пристрою.

1. Рівень потужності блоку живлення

Головним показником, які варто брати до уваги, коли купуєш блок живлення, вважається потужність. Вона визначається для конкретної моделі комп'ютера окремо. Цей показник залежить від того, яку потужність споживають комплектуючі, наявні в конкретній моделі системного блоку. Розрахунку того, скільки енергії потрібно комп'ютерного пристрою для нормального і стабільного функціонування, рекомендується скласти всі показники енергетичного споживання окремих елементів комп'ютерної системи: материнської плати, вінчестера , процесор , Графічного адаптера.

Для визначення показників енергоспоживання різних видів комплектуючих, розташованих в системному блоці конкретного комп'ютерного обладнання, варто відвідати офіційні сайти компаній з виробництва. Там завжди знайдеться цікавить користувачів інформація з даного питання.

Після проведення розрахунків з підсумовування показників споживаної потужності усіма елементами системного блоку, потрібно до отриманої суми додати від 15 до 20 відсотків. Це варто зробити, щоб блок живлення з обраним рівнем потужності працював з великим запасом. Якщо цього не зробити, то він буде функціонувати завжди на потужності, встановленої на максимум. Завдяки збільшенню суми енергоспоживання на 20 відсотків продовжується термін служби обраного блоку живлення.

Розрахувати необхідну потужність цього виду комплектуючого з'явилася можливість в автоматичному режимі, або ж власними силами. У глобальній мережі інтернет представлений великий вибір калькуляторів, призначених для поводження розрахунку потужності даного виду комплектуючого для комп'ютерного обладнання. Для використання подібних сервісів необхідно вибрати зі списків ті елементи, які є в системному блоці конкретного комп'ютера. Далі потрібно ввести показники енергоспоживання процесора і інших комплектуючих.

При використанні подібних калькуляторів, які працюють в режимі онлайн, варто брати до уваги, що всі вони проводять розрахунки з різницею. Трапляються ситуації, коли різниця між розрахунками на різних сервісах для автоматичного розрахунку потужності блоку живлення відрізняється на майже 100 Вт.

Прикладом служить середньостатистичний домашній комп'ютер, який має системний блок з повітряною системою охолодження. Для подібного обладнання піде потужний блок живлення. Його рівень енергоспоживання становить трохи більше показника енергоспоживання процесора. На процесор має припадати приблизно 80 відсотків потужності блоку живлення. Це пов'язано з тим, що в комп'ютерному обладнанні можна допускати, щоб всі комплектуючі функціонували на максимальній потужності.

Крім цього дуже важливо точно упевнитися в тому, що на лініях 3.3 В, +5 і 12 В максимальна напруга споживаної електроенергії розташовується в межах показників, які може забезпечити блок живлення.

Для визначення підсумкової потужності всіх комплектуючих комп'ютерного пристрою необхідно брати до уваги їх максимальні значення енергоспоживання.

Якщо провести всі розрахунки правильно, то може виявитися, що для стандартного домашнього комп'ютера з нормальними показниками продуктивності потрібно блок живлення, що володіє потужністю, що дорівнює приблизно 300 Вт. Для того щоб він працював не на потужності, що знаходиться на максимумі, варто вибирати даний вид комплектуючого з достатнім запасом потужності. Завдяки цьому він зможе прослужити довгі роки.

Важливо пам'ятати про те, що при виборі блоку живлення для комп'ютерного пристрою необхідно брати до уваги не максимальну його потужність, а номінальну. Завдяки останньої забезпечується стабільна робота будь-якого комп'ютерного пристрою.

Крім цього потрібно розуміти, що всі комплектуючі, наявні в системнике комп'ютерного обладнання, приєднуються до різних каналах напруги. Від них відбувається енергоспоживання.

За різними каналами блок живлення видає різний рівень напруги. Сьогодні найкращими блоками харчування вважаються ті, які видають 12V по каналах. Тому краще всього вибирати ті види даного комплектуючого, які володіють відразу декількома такими каналами. Варто відзначити, що краще, щоб їх було якомога більшу кількість. Це необхідно, тому що на такі канали йде більшість навантаження. Адже до них найчастіше підключаються всі значущі комплектуючі комп'ютерного пристрою. До них відносяться процесор, відеокарта .

Якщо у блоку живлення буде відразу три подібних каналу і струм 18А, то його номінальна потужність повинна становити всмоктування 360 Вт.

Якщо у боки харчування є дві лінії 12V і ток 14 і 13 А, то його номінальна потужність може становити 324 Вт. При цьому максимальний її показник становить 400 В.

Сьогодні для комп'ютерів, призначених для домашнього або офісного використання, найбільш підходящим є блок живлення потужністю від 400 до 500 В. Для тих користувачів, які придбали комп'ютерні пристрої для ігрових цілей, потрібен даний вид комплектуючого з більш високим показником потужності. Він повинен становити не менше 450-550 Вт. Для високопродуктивних комп'ютерних пристроїв і комп'ютерів відразу з двома відеокартами потрібно блок живлення з високим рівнем потужності, який повинен бути не менше Потужність 700 Вт. Для користувачів, які планують надалі використовувати для комп'ютерного обладнання більш потужні комплектуючі, або розганяти наявні підходять потужні блоки живлення.

При виборі відповідного для комп'ютерного обладнання блоку живлення варто також володіти знаннями про те, якими ж можуть бути ці види комплектуючих і на які додаткові параметри слід звертати увагу при виборі. Тут можуть допомогти фахівці http: //запускай.рф/компьютерная-помощь/сборка-пк/.

2. Види блоків живлення

Сьогодні за типом підключення ліній, що відходять блоки живлення поділяються на такі типи:

  • Стандартний вид

Блоки живлення, що належать до стандартної категорії, є найпростішими. У них все кабелі приєднуються до блоку живлення безпосередньо. Це забезпечує найменші втрати під час провідної передачі.

Одним з недоліків таких блоків живлення вважається те, що в них кабелі переплутані в одному клубку проводів, який стане перешкодою для нормальної роботи системи охолодження комплектуючого.

  • модульний вид

Даний вид блоків живлення відрізняється тим, що всі кабелі приєднуються за допомогою спеціально передбачених для цього роз'ємів. Завдяки цьому власники такого виду комплектуючого можуть підключати ті кабелі, які йому необхідні. За допомогою модульного блоку живлення є можливість просто позбутися від кабелів, які не застосовуються ніяк. Також їх можна розподілити таким чином, щоб вони не заважали.

Одним з достоїнств таких блоків живлення є те, що охолоджувальна система працює з найбільшою ефективністю. Недолік полягає в тому, що при провідний передачі є дуже великі втрати.

  • гібридний вид

У блоках живлення даного виду поєднуються основні якості модульних і стандартних типів цього виду комплектуючих. У таких пристроях кабелі головних комплектуючих приєднуються прямо до блоку живлення, а інші до роз'ємів, властивими модульному типу. В результаті при провідному підключенні немає втрат. При цьому немає безладу з проводами в корпусі блоку живлення.

3. Регулювання показника потужності (PFC)

Під час покупки блоку живлення потрібно взяти до уваги, чи є в ньому опція регулювання показника потужності. Завдяки даній опції в пристрої можна наближати Під час покупки блоку живлення потрібно взяти до уваги, чи є в ньому опція регулювання показника потужності значення одержуваного і корисного рівня потужності.

Ця опція необхідна для того щоб згладити з'являються пульсації і робить їх більш тривалими у часі. Завдяки цьому стабілізується вся схема електричного живлення.

Сьогодні є блоки живлення з пасивним і активним модулями PFC. Пасивні модулі використовуються головним чином в недорогих варіантах блоків живлення. У них модуль представлений котушкою Дросель, що згладжує показники напруги. Функціональність такого модуля не висока.

Активний модуль грає роль додаткової плати, яка дозволяє робити вхідна напруга стабільнішим і поглинає все перебої в напрузі. З таким модулем є можливість забезпечити більш ефективні показники потужності. При цьому відбувається поліпшення функціональності блоку живлення. Тому варто звернути увагу на комплектуючі з активним видом модуля PFC.

Користувачам так де необхідно брати до уваги і типи роз'ємів проводів в блоках харчування. Варто віддати перевагу тим, які відповідають стандартам від ATX 2.2. У них є всі необхідні слоти для підключення інших комплектуючих.

Інші параметри блоків живлення

Варто при придбанні блоку живлення придивитися до безшумності його функціонування. Моделі даного виду комплектуючого оснащені бічними або нижніми вентиляторами. Недорогі блоки живлення відрізняються відсутністю регулювання кількості обертань вентиляторів. Виходить, що вони функціонують на максимальних обертах, що є постійним джерелом шуму. У підсумку це призводить до перегріву комплектуючого. З цієї причини варто брати до уваги при покупці блоку живлення систему охолодження. Перевагу варто віддати комплектуючих, що володіє вентиляторами значних розмірів. Вважалося, що більший розмір вентиляторів не відтворює шуму.

У нинішніх умовах дана думка може піддаватися сумнівам, тому що сучасні моделі блоків живлення не відрізняються великими розмірами. У них є вбудовані вентилятори, безшумність яких досягається завдяки більш досконалої схемою блоку живлення.

Перше, що варто взяти до уваги при придбанні блоку живлення для комп'ютерного обладнання, вважається компанія виробник. Краще вибирати даний вид комплектуючого, виготовленого компаніями, що зарекомендували себе на ринку. В цьому випадку можна бути впевненим, що вся продукція випущена на заводі і пройшла всі перевірки на відповідність якості. Звичайно серед них можуть зустрічатися і вироби з барком, але вони представлені в мінімальній кількості. У блоків живлення не іменитих брендів спостерігається велика кількість дефектів. Крім того їх технічні параметри не перебувають на висоті.

Варто віддати перевагу вибору блоків живлення наступних брендів: CoolerMaster, Hiper, Zalman, Enermax.

Варто взяти до уваги, що не потрібно купувати бюджетні варіанти даного виду комплектуючих. На цьому не можна економити Краще відразу для комп'ютерного обладнання придбати якісну модель даного виду комплектуючого. якщо зробити інакше, то після поломки дефектного блоку живлення, постраждають важливі елементи системного блоку, що володіють високою вартістю. Першими під ударом опиняться процесор і материнська плата. Для нормального функціонування комп'ютерного пристрою варто придбати блок живлення проваренного бренду.

Дякуємо за наданий матеріал фахівців центру http: //запускай.рф/ .

Залиште свій коментар!

Додати коментар