Полезные материалы

Як приготувати другу страву по системі роздільного харчування: корисні рецепти і поради

  1. Що приготувати на друге за системою роздільного харчування?
  2. Рецепти білкових страв на обід
  3. Рецепти вуглеводних блюд

Текст: Поліна Сошка

Фото: TS / Fotobank.ru

Якщо ви вирішили дотримуватися системи роздільного харчування, то від звичних котлет з картопляним пюре на друге доведеться відмовитися. Однак впадати у відчай не варто - існує маса інших, не менш смачних, варіантів.

  • Текст: Поліна Сошка   Фото: TS / Fotobank

    Якщо на перше «трапився» суп на м'ясному, рибному або курячому бульйоні, то ідеальне другу страву по системі роздільного харчування має бути приготовлено із зелених і некрохмалистих овочів, можна з приправами - з часнику і петрушки.

Що приготувати на друге за системою роздільного харчування?

дієта роздільного харчування грунтується на цілому ряді принципів - крім сполучуваності продуктів враховується також і час їх перетравлення. Так, якщо на друге в обід ви вживаєте страви з некрохмалистих зелених овочів (салати, запіканки, рагу, овочеві млинці і котлети), то наступний прийом їжі повинен бути не раніше, ніж через 6 годин.

Те ж саме відноситься і до пісних м'яса, риби та птиці - відварною, паровим або запеченим. На друге також можна приготувати варені яйця або яєчню без масла. А смажені некрохмалисті овочі і салати з олією, а також жирні сорти м'яса, риби і курки, гарніри і картоплі, макарони, жирні молочні продукти, супи з салати з бобових краще вживати на вечерю - вони перетравлюються до 12 годин. Як на обід, так і на вечерю будь-другу страву можна доповнити великою порцією зелених овочів і зелені.

В якості спецій краще використовувати натуральні трави. Не рекомендуються покупні соуси, тому що вони часто містять не поєднувані продукти, а також консерванти і не натуральні барвники. Гострі соуси - аджику, гірчицю, хрін - дозволяється використовувати в міру. Також краще скоротити вживання столового оцту, вважаючи за краще йому винний або яблучний. Оцет не рекомендується вживати з крохмалями, але дозволяється трохи з білками.

Заправка з вмістом оцту підходить до білкових салатів. У круп'яні, макаронні і картопляні гарніри дозволяється додати 1 ч.л. без масла, але такі гарніри слід їсти без м'яса і, щоб не допустити переїдання, хліба. Смажити м'ясо, рибу і курку для приготування других страв краще на невеликій кількості олії, віддаючи переваги гасіння, приготування на пару, варінні, запікання.

Рецепти білкових страв на обід

Котлети з індички

Інгредієнти: 1 кг індички, 2 яйця, 2 цибулини, рослинне масло, 50г сала.

Приготування: промийте м'ясо, наріжте шматками, пропустіть через м'ясорубку з салом і цибулею, додайте яйця, ретельно вимісити і відбийте фарш. Сформуйте котлети, обсмажте з двох сторін на розігрітій олії. Котлети складіть в сотейник або чавунну сковороду, поставте в духовку на 15-20 хвилин.

Зелений горошок з морквою

Інгредієнти: 1 кг моркви, 1,5 склянки зеленого горошку, 6ст.л. рослинного масла, 2ст подрібненого арахісу, по щіпці меленого мускатного горіха, імбиру, чорного меленого перцю.

Приготування: вимийте морква, очистіть, наріжте кубиками, залийте окропом до половини обсягу, влийте половину масла, тушкуйте півгодини на повільному вогні, додайте горошок, перемішайте, влийте масло, тушкуйте півгодини. В кінці додайте спеції, перемішайте, тушкуйте ще 5 хвилин.

Рецепти вуглеводних блюд

вареники

Інгредієнти: 3-4 картоплини, 200г білокачанної капусти, 1 цибулина, рослинне масло; для тіста - 1 склянка борошна, вода.

Приготування: просійте борошно, висипте гіркою, зробіть поглиблення, закип'ятіть воду, злегка остудіть, частинами додайте в борошно, замісити круте тісто, накрийте серветкою, залиште на півгодини. Дрібно нарубати капусту, тушкуйте з невеликою кількістю масла, наріжте цибулю кубиками, пасеруйте на маслі. Відваріть картоплю, приготуйте пюре. З'єднайте пюре, капусту, цибулю, перемішайте. Сформуйте джгут з тіста, наріжте шматочками, розкачати в коржі, на кожну викладіть начинку, защипніть краю. Варіть вареники в киплячій воді 2-3 хвилини після того, як вони спливуть.

Оладки з кабачків

Інгредієнти: 1 кабачок, 2-3ст.л. борошна, 3-4 зубчики часнику, 1ч.л. меленого імбиру, рослинне масло.

Приготування: очистіть кабачок, видаліть насіння, натріть, додайте роздавлений часник, борошно, імбир, перемішайте. На розігрітій олії обсмажте оладки.

Каша з гарбузом з пшона.

Інгредієнти: 1 склянку пшона, 500 г гарбуза, 1,5ст.л. цукру, 3 склянки води, по щіпці меленого імбиру і кориці, рослинне масло.

Приготування: переберіть крупу, промийте, відкиньте на сито, обсушити, злегка обсмажте на олії, перекладіть в каструлю, зверху викладіть очищену і нарізану шматочками гарбуз. Закип'ятіть воду, розчиніть у воді цукор, корицю, імбир, залийте сумішшю крупу з гарбузом, включіть слабкий вогонь. Варіть до готовності не заважаючи.

Якщо ви балуєте себе виробами з тіста час від часу використовуйте знежирені молочні продукти і по можливості обходитесь без яєць . Не захоплюйтеся виробами з тіста на вечерю.

Що приготувати на друге за системою роздільного харчування?
Що приготувати на друге за системою роздільного харчування?