Полезные материалы

Дієта Дюка: рецепти для «Атаки» і зразкове меню страв на кожен день фази

  1. Відео-рецепти для меню дієти Дюка на етапі "Атака"
  2. Набір продуктів для складання меню фази «Атака»
  3. Основні правила «Атаки»
  4. Рецепти перших страв для фази Атаки
  5. Рецепти основних страв
  6. Приємні доповнення в меню
  7. варіанти сніданку
  8. Меню на один день

Скинути зайву вагу дозволяють практично всі дієти. Заради краси жінки проходять через постійну боротьбу з почуттям голоду, запаморочення, спазми шлунку, виснажливий підрахунок калорій і ще цілий список випробувань. Зовсім інший метод, що включає 4 етапи, порекомендував французький дієтолог Дюка. Дієта Дюка, рецепти для «Атаки» (першої фази) в якій дуже апетитні, легко переноситься і гарантує відмінний результат.

Відео-рецепти для меню дієти Дюка на етапі "Атака"

Принцип і переваги дієти Дюка

Методика Дюка стала плодом роботи протягом декількох десятків років. Лікар пояснив причину надмірної повноти. В організмі людини присутня певна кількість жирових клітин. При ситно харчуванні вони починають ділитися, прикрашаючи людей «вушками» з боків талії, другим і третім підборіддями і іншими неестетичними складочками. Під час дієти вони зменшуються в розмірах, але кількість залишається колишнім. Тому при поверненні до звичайного харчування жирові відкладення знову ростуть.

Головною метою дієти Дюка стало не саме схуднення, а збереження досягнутих параметрів. Суть дієти полягає в різноманітному харчуванні продуктами з відсутністю або малою кількістю жирів і вуглеводів. Процедура є довгостроковою, але дуже результативною. Незаперечною перевагою дієти Дюка є:

  • відсутність почуття голоду;
  • різноманітне харчування;
  • будь-яка періодичність прийому їжі;
  • необмежена величина порції.
Скинути зайву вагу дозволяють практично всі дієти

Французький дієтолог П'єр Дюка розробив унікальну методику для схуднення і збереження досягнутого результату

Кожен етап дієти Дюка вирішує певну проблему.

Набір продуктів для складання меню фази «Атака»

Перший етап називається Атака. З назви зрозуміло, що проводиться «напад», «атака» на жирові клітини. Тривалість Атаки прямо пропорційна зайвої ваги. Якщо треба позбутися 3 кг - етап Атака триває 1 день, від 5 кг - 2 дня, від 10 кг - 3 дні, від 15 кг - тиждень, від 20 кг і вище -10 днів (максимальна величина). Збільшувати тривалість Атаки небезпечно для здоров'я.

Це не означає, що за 1 день або за тиждень «Атаки» вага повністю прийде в норму, але процес буде запущений і стабільна втрата гарантована. А різноманітні рецепти по Атаки по Дюканов є ще одним приємним моментом.

Продукти меню дієти Дюка для «Атаки» складаються з тваринних білків. Організму доводиться витрачати багато енергії, щоб переварити приготовані страви. Він задіє для цього жирові клітини.

Він задіє для цього жирові клітини

Велика кількість дозволених м'ясних і рибних страв повністю виключає почуття голоду

Вибираючи рецепти по Дюканов на Атаки, віддавайте перевагу продуктам, які відмінно поєднуються і доповнюють один одного. В рецепти для Атаки по Дюканов можуть включатися:

  • М'ясо кролика, конина (спинна область), яловичина (крім ребер і філе), телятина (можна будь-яку ділянку, але обов'язково видалити жир, якщо попадеться).
  • З птиці підходять тільки індичка і курятина. Перевагу варто віддати білому м'ясу (грудях), перед приготуванням обов'язково зняти шкірку.
  • Субпродукти (печінка, нирки).
  • Будь-яка риба, консерви у власному соку.
  • Морепродукти.
  • Яйце куряче і перепелине. У жовтках міститься жир, тому варто обмежитися 4-ма в тиждень, а білки можна їсти в будь-якій кількості.
  • Молочні та кисломолочні продукти (без додавання фруктів і ягід, цукру) з вмістом жиру не вище 1%.

Чи не заборонені, але кількість варто обмежити:

  • чай,
  • кава,
  • оцет,
  • зелень,
  • спеції,
  • соєвий соус,
  • мариновані огірки (2 шт. невеликого розміру),
  • лимонний сік (тільки для заправки страв),
  • желатин,
  • дріжджі,
  • розпушувач тіста,
  • сіль,
  • цукрозамінники,
  • несолодка жувальна гумка.

Але їх кількість слід обмежувати, бажано не вживати всі перераховані продукти щодня.

Виключити: цукор, глюкозу, фруктозу, сорбіт.

Основні правила «Атаки»

Організовуючи харчування на етапі Атака і вибираючи рецепти для складання меню на день і на тиждень, потрібно враховувати:

  • Всі страви готувати без масла.
  • Не голодувати. Чи не робити великі перерви між прийомами їжі.
  • Пити 1,5-2,5 л чистої води.
  • В рецепти «Атаки» білкової дієти Дюка обов'язково включити 1,5 столові ложки вівсяних висівок. Вони виступають як профілактичний засіб запорів, покращують роботу серця.
  • Необхідним мінімумом фізичного навантаження повинні стати піші прогулянки тривалістю 20 хвилин. Додаткові заняття (аеробіка, плавання, біг) принесуть тільки користь.

Обов'язковою доповненням меню є вівсяні висівки

Всі страви можна готувати на свій смак. Незважаючи на деяку скупість списку продуктів, для етапу «Атака» дієти Дюка меню може складатися з смачних м'ясних страв, заправлених соусом, салатів, десертів.

Рецепти перших страв для фази Атаки

Ось деякі рецепти для дієти Дюка:

Відварити курячу грудку в трохи підсоленій воді, додати попередньо зварене яйце, плавлений сирок, зелень. Збити блендером.

Відварити шматочки риби, додати подрібнену відварене яйце і дрібно нарізану зелень. Трохи посолити.

Відварене яйце порізати кубиками, додати подрібнену зелень, посолити, залити кефіром. Це вітамінне блюдо швидкого приготування, яке втамує і голод, і спрагу.

Рецепти основних страв

М'ясні і рибні страви для дієти Дюка фази «Атака» можна готувати окремо або поєднувати між собою. Великий вибір продуктів дозволяє експериментувати з різними рецептами. Ось лише кілька з них.

  • Котлети «Апетитні»

Подрібнити 500 г філе курки або м'яса кролика, додати 1 сире яйце і рубану зелень, невелику щіпку (менше, ніж зазвичай) солі. Сформувати котлети. Готувати в духовці, пароварці або на сковороді з додаванням невеликої кількості води.

  • яловичина маринована

Порізати 500 г м'яса на дрібні кубики, злегка посолити, додати 1 подрібнений зубчик часнику, полити соком 1 лимона. Залишити на 2 години для маринування. Потім викласти на сковороду і тушкувати під кришкою до готовності (приблизно 1 годину) на слабкому вогні. При необхідності додати трохи води. Перед подачею на стіл посипати рубаною зеленню.

  • Котлети «Соковиті»

1 столову ложку вівсяних висівок залити невеликою кількістю молока для набухання (хвилин на 10). Потім додати до них 250 г курячого фаршу, 1 сире яйце і 10 крабових паличок, нарізаних кубиками, злегка посолити. Все перемішати, сформувати котлети, викласти на деко і посипати висівками. Випікати до золотистої скоринки. Не варто перетримувати, щоб куряче м'ясо не стало жорстким. Котлети виходять дуже соковиті. Перед подачею на стіл можна посипати зеленню, полити йогуртом.

Перед подачею на стіл можна посипати зеленню, полити йогуртом

Котлети виходять дуже соковиті. Перед подачею на стіл можна посипати зеленню, полити йогуртом

  • Зрази «Рибні»

1 кг філе будь-якої риби прокрутити на м'ясорубці, додати 1 сире яйце, трохи солі і спецій. Сформувати кульки розміром з тефтелі. Надати рукою вид коржі. У центр покласти начинку з дрібно нарізаного звареного яйця і зеленої цибулі. Скріпити краю, обваляти в вівсяних висівках, накрити фольгою і випікати в духовці. Страву можна їсти в гарячому і холодному вигляді.

Приємні доповнення в меню

  • соус йогуртовий

Особливу пікантність м'ясних страв додасть соус. Для його приготування необхідно 4 столові ложки йогурту, кілька крапель соку лимона, 2 гілочки петрушки, 1 столова ложка соку з м'ясної страви. Збити блендером.

  • Салат із крабових паличок

200 г крабових паличок або м'яса порізати кубиками, додати 2 варені яйця, зелена цибуля. Все заправити йогуртом.

  • молочне желе

Желатин не відноситься до заборонених продуктів, його вживання варто лише обмежити. Тому можна зробити желе з йогурту або молока з додаванням замінника цукру.

  • сирний десерт

У рівних кількостях з'єднати йогурт і сир, додати столову ложку висівок і цукрозамінник.

У рівних кількостях з'єднати йогурт і сир, додати столову ложку висівок і цукрозамінник

На основі сиру можна приготувати смачний десерт

  • Хліб для меню під час «Атаки»

Збити 2 яйця і 2 столові ложки сиру, трохи посолити, додати 6 столових ложок висівок і 2 столові ложки розпушувача. Масу перемішати, сформувати хліб і випікати в духовці при температурі 200 градусів. Зберігати його варто в холодильнику, щоб не прокис. Можна не тільки є з першими і другими стравами, а й готувати бутерброди з тертим яйцем, зеленню, рибними консервами.

варіанти сніданку

Перший етап дієти Дюка пропонує різноманітне харчування. Починає новий день сніданок. Причому перший прийом їжі дуже важливий, тому сніданок не дозволяється пропускати.

Що можна приготувати на сніданок? Страви на сніданок можуть бути різноманітними, так весь тиждень можна готувати різні страви. На сніданок можна зробити омлет з наповнювачами та інші страви з яєць. Ідеально підійде на сніданок сир в різних варіантах - запіканки, сирники та ін.

Меню на один день

Скласти зразкове меню на один день дієти Дюка для «Атаки» зовсім нескладно, потрібно пам'ятати, що дієта передбачає 5-ти разове харчування. Тоді шлунок не буде перевантажений при повній ситості.

Молочна каша з вівсяних висівок, бутерброд з яйцем, кава.

Суп-пюре, салат з крабових паличок, скибочку хліба.

Сирний десерт, чай.

Зрази рибні, хліб, трав'яний чай.

Кефір.

Якщо «Атака» дієти Дюка займає більше одного дня, меню можна повторити або скласти новий за своїм смаком.

Ця процедура вимагає попередньої консультації з лікарем, незалежно від віку людини, що худне. Краще переконатися у відсутності протипоказань, ніж потім відновлювати здоров'я.

Що можна приготувати на сніданок?