Полезные материалы

Рецепти з гарбуза для схуднення і швидкого скидання ваги: ​​в мультиварці з фото і відео

  1. Гарбуз: знайома незнайомка
  2. Корисні властивості
  3. Як вибрати гарбуз
  4. Дієтичні страви з гарбуза
  5. Супи з гарбуза
  6. Варення з гарбуза
  7. гарбузовий салат
  8. Зразкове дієтичне меню з гарбузом
  9. День перший
  10. День другий
  11. день третій
  12. день четвертий
  13. Відгуки про дієту з гарбузом
  14. А чи є протипоказання?

Вітаю Вас, шановний читачі! Сьогодні ми поговоримо про користь гарбуза в боротьбі із зайвими кілограмами. У статті ви знайдете популярні рецепти з гарбуза для схуднення, її корисні властивості і правила вибору.

Поговоримо про гарбузі. Про корисність цього овоча написано і сказано дуже багато. Це справжня «домашня аптечка», що виростає на городі. У ній є повний набір мінеральних речовин і вітамінів, які потрібні для здоров'я людей. Крім того, гарбузова м'якоть володіє жиросжигающими характеристиками.

Рецепти з гарбуза для схуднення користуються чималою популярністю. Адже овоч поширений, та й ціна на нього цілком доступна.

Зміст статті

Гарбуз: знайома незнайомка

Родина гарбуза - Центральна Америка. В Європу помаранчеву красуню завезли іспанці в шістнадцятому столітті. В даний час, виведено безліч сортів цієї невибагливої ​​культури. Єдине, що потрібно гарбузі при вирощуванні - це тепло і достатня кількість вологи. Крім столових сортів, є ще декоративні та кормові різновиди.

В овочі містяться вітаміни групи В, Е, А, С, Д, F, PP. З мікроелементів культура в достатку містить магній, залізо, калій і кальцій.

Корисні властивості

Корисні властивості

Це тема для окремої книги. Адже гарбуз - це сама справжня комора корисних речовин. І «комора» ця з успіхом використовується для лікування найрізноманітніших захворювань. Отже, основні корисні властивості гарбуза.

  • Поліпшення зору. Звичайно, гарбуз не так багата бета-каротином, як її руда сусідка по городу - морквина, але його цілком достатньо, щоб захистити людину від офтальмологічних проблем.
  • Користь для шлунково-кишкового тракту. Клітковина, наявна в м'якоті цього овоча, покращує роботу кишечника. А фахівці з дієтології рекомендують дієтичні страви з гарбуза для схуднення тим, хто мріє скинути зайві кілограми. Калорійність сирого продукту становить всього 22 ккал / 100 грамів. Також рекомендують з'їсти трохи гарбуза після важких для травлення страв: в цьому випадку, вони будуть перетравлюватися набагато краще.
  • Зниження артеріального тиску. Волокна пектину сприяють виведенню з організму зайвої холестерину і токсичних речовин. Корисний гарбузовий сік м'яко знижує артеріальний тиск, з поступовим зниженням до норми. Зміцнення судинних стінок і нормалізація сольового балансу - ось ще два фактори, що сприяють приведенню в норму тиску.
  • Профілактика захворювань сечостатевої системи, зокрема, пієлонефриту. Вживання в їжу сирого гарбуза здатне поліпшити стан хворого, який страждає нирковою недостатністю і хронічним запаленням нирок.
  • Захист і зміцнення імунітету. Любителі страв з гарбуза хворіють значно менше, ніж ті, хто ігнорує цей овоч. Крім того, гарбуз зберігається досить довго і стає незамінним джерелом вітамінів в зимовий і весняний час.

Як вибрати гарбуз

Чим більше вуглеводів міститься в м'якоті гарбуза, тим солодший смак вона має. Смак гарбуза багато в чому залежить від сорту. У магазинах і на ринках можна зустріти сорти гарбуза з жовтою, соковито-помаранчевої і навіть зеленуватою м'якоттю. Щоб вибрати свій добрий врожай, огляньте шкірку. Вона повинна бути гладкою, не мати плям і вм'ятин.

Пальму першості по «цукристості» тримає «горіхова» або «мускатна» гарбуз з яскравою оранжевою м'якоттю і витягнутими плодами, яка в розрізі нагадують деку віолончелі. Гарбуз круглої форми теж досить смачна, але не слід вибирати дуже великі плоди: велика ймовірність купити майже позбавлений смаку кормової сорт.

Оптимальний варіант, якщо плід важить 3-4 кілограми. Дуже хороший солодкий смак у круглої, трохи плескатої гарбуза. Незважаючи на солодкий присмак, калорійність страв з гарбуза для схуднення буде невеликою.

Зберігають гарбуз в добре вентильованому прохолодному приміщенні. Висока вологість недопустима, оскільки овоч почне загнивати. Очищену і порізану на невеликі шматочки гарбуз можна заморозити в холодильнику. При цьому вона зберігає всі свої корисні властивості.

Дієтичні страви з гарбуза

Дієтичні страви з гарбуза

Гарбуз - не тільки дуже корисний, але і доступний за ціною продукт. А приготувати з неї можна сотні різних страв: від салатів до супів і других страв. А ще з гарбузом печуть пироги і навіть варять варення.

Наведемо кілька популярних дієтичних страв, які допоможуть в боротьбі з надлишковою вагою.

Супи з гарбуза

Рецепти супів з гарбуза для схуднення досить прості. Вони відрізняються ситністю, абсолютно не на шкоду фігурі. Ефект насичення досягається за рахунок вмісту в гарбузі волокнистих елементів і води. Волокна наповнюють шлунок, без зайвих калорій.

Всього відомо понад 50 рецептів супів. Вони, крім гарбуза, можуть містити й інші овочі, що дозволяє худнути смачно і необтяжливо.

Ось один з цих рецептів.

Складові.

  • Гарбуз - 125 грамів.
  • Цибулина (невелика) - 1 шт.
  • Морква (невелика) - 1 шт.
  • Помідор (середній) - 1 шт.
  • часник - 1 зубчик
  • Масло оливкове - 0,5 столові ложки.
  • Трохи нежирних вершків.
  • Сіль за смаком.

Спосіб приготування. Гарбуз помити, очистити від шкірки, нарізати маленькими кубиками і згасити з додаванням олії. Морква, помідор, часник і цибулину очистити, вимити, подрібнити. У сковорідку, де знаходиться гарбуз, додати цибулину, часник, а потім - морква і помідор. Додати трохи води, щоб вона покривала суміш.

Протушкувати овочі п'ятнадцять хвилин, посолити. Суп зняти з вогню, подрібнити блендером в пюре. За бажанням, можна влити в суп трохи нежирних вершків.

Ви скажете, що вершки тут зайві? Це не так. Деякі вітаміни засвоюються саме за допомогою жирів. Тому, вершки в помірній кількості зовсім не завадять, а зроблять їжу ще більш збалансованою. Якщо ви хочете зробити гарбуз своєю помічницею в справі схуднення, - зробіть такий супчик основним першою стравою.

Варення з гарбуза

Рецепт варення з гарбуза для схуднення нескладний. Але при цьому виходить така смакота! Стереотипи про те, що корисні страви не повинні бути смачними, розбиваються вщент!

Необхідні інгредієнти.

  • Гарбуз очищена - 150 грамів.
  • Апельсин (середній) - 1 шт.
  • Лимон (середній) - 0,5 шт.
  • За бажанням, ви можете додавати в варення трохи цукру або цукрозамінника, щоб варення було солодше на смак

Порядок приготування. Апельсин і гарбуз вимити, очистити від шкірки і дрібно порізати (кубиками). Лимон вимити, дрібно порізати разом зі шкіркою. Перемішати фруктову суміш з цукром або фруктозою і томити 15 хвилин на повільному вогні. Після цього варення зняти з вогню і дати настоятися протягом години.

Вважати гарбузове варення самостійним засобом для схуднення не варто. Але в складі дієтичного раціону воно займе цілком гідне місце.

гарбузовий салат

гарбузовий салат

Складові.

  • Гарбуз - 150 грамів.
  • Яблуко - 1 шт.
  • Морква - 1 шт.
  • Лимон - 0,5 шт.
  • Мед - 0,5 столові ложки.
  • горіхи - 1 столова ложка.

Порядок приготування. Вичавити лимонний сік, а цедру натерти на дрібній тертці. Завдяки цедрі, салат набуває своєрідну благородну кислинку.

Гарбуз, морква і яблука натерти на крупній тертці. Яблука потрібно скропити соком, щоб вони не почали темніти. Що залишився лимонний сік і мед з'єднати. Волоські горіхи подрібнити за допомогою качалки.

Всі інгредієнти (крім горіхів) з'єднати, заправити лимонно-медової сумішшю, посипати горіхами. Смачного!

Цей салат - справжня знахідка! Рецепт салату з гарбуза для схуднення не відрізняється складністю, має чудовий смак і непогано насичує. Про корисність і говорити нічого - досить поглянути на список інгредієнтів. Худніть зі смаком!

Відгуки про рецепти з гарбуза для схуднення, як правило, позитивні. Адже це корисно, просто і неймовірно смачно!

Зразкове дієтичне меню з гарбузом

Зразкове дієтичне меню з гарбузом

Одна з найпопулярніших гарбузових дієт дозволяє за 12 днів позбутися від семи кілограмів. Програма схуднення має чотири цикли, що повторюються тричі.

День перший

Сніданок. Каша з гарбуза, салат з гарбуза і гарбузового насіння.

Обід. Суп-пюре, зварений з гарбуза.

Вечеря. печений гарбуз

День другий

Сніданок. Каша з гарбуза, салат з гарбуза і гарбузового насіння.

Обід. Суп дієтичний з гарбуза, котлети з гарбуза.

Вечеря. Свіжі або печені яблука.

день третій

Сніданок. Каша з гарбуза, салат з гарбуза.

Обід. Суп на овочевому бульйоні з м'ясними фрикадельками.

Вечеря. Салат з гарбуза, ананаса і гарбузового насіння.

день четвертий

Сніданок. Каша з гарбуза, салат з гарбуза і гарбузового насіння.

Обід. Суп на овочевому бульйоні, печена солодкий болгарський перець.

Вечеря. Рагу з гарбуза.

Після цього цикл повторюється ще двічі. Відновити дієту дозволяється не раніше, ніж через два місяці. Незважаючи на гадану незначність меню, жінка не відчуває почуття голоду і дискомфорту.

Звичайно, число втрачених кілограмів буде залежати від рухової активності та енергетичної цінності перекусів.

Відгуки про дієту з гарбузом

Анна, 25 років

Дієта з гарбузом переноситься дуже легко, ніколи не приїдається, оскільки страв з гарбузом просто незліченна кількість. А для розвантажувальних днів складно придумати що-небудь краще. У мене родина не дуже любить супи-пюре (ніяк не можу привчити!), А каша і запечена гарбуз йдуть на ура. Запікаючи в духовці, чи не додаю ні мед, ні цукор. Виходить і так смачно


Марія, 27 років

Дотримувалася дієти, з одного тільки поправкою: пити якомога більше води між прийомами їжі. Дієта досить ситна, але не настільки, щоб не відчувати почуття голоду. Ну, і останній прийом їжі - не пізніше, ніж о восьмій вечора. Мій результат за дванадцятиденний термін - мінус п'ять кілограмів!


Ольга, 20 років

Не змогла витримати 12 днів: здалося нудно і одноманітно. Пошукаю якусь іншу дієту

А чи є протипоказання?

Гарбуз протипоказана людям, що страждають гастритами зі зниженою кислотністю, кишковими коліками. Гарбуз в сирому вигляді протипоказана людям, що страждають на цукровий діабет (цей продукт має високим глікемічним індексом). Гарбуз є потрібно, але дотримуватися при цьому міру.

Слід бути обережними і тим, хто страждає розладом шлунка: гарбуз має добре виражений проносний ефект. Безумовно, протипоказаний цей овоч і тим, хто має індивідуальну непереносимість до нього.

Отже, хочете скинути зайві кілограми, помолодшати і позбутися обридлих хвороб? Висновок один: введіть в свій раціон страви з гарбуза, і організм віддячить вам відмінним самопочуттям! Удачі вам і здоров'я! І не забудьте поділитися корисною інформацією з друзями!

Завжди ваша, Анна 😉

Ви скажете, що вершки тут зайві?
Отже, хочете скинути зайві кілограми, помолодшати і позбутися обридлих хвороб?