Полезные материалы

Страви для осені

  1. Будьмо здорові: осіннє меню і рецепти Осінь - саме мальовниче час року. І ніякі капризи природи...
  2. дотримуємося режим
  3. варимо супи
  4. запасаємося злаками
  5. Готуємо з картоплі
  6. Переходимо на молочні продукти
  7. Фантазуємо з овочами
  8. робимо заготовки
  9. Вибираємо корисні солодощі
  10. влаштовуємо чаювання

Будьмо здорові: осіннє меню і рецепти

Осінь - саме мальовниче час року. І ніякі капризи природи не здатні його затьмарити. Пережити холоди допоможуть правильно складене осіннє меню, рецепти, зігріваючі теплом, і розумні принципи харчування.

харчуємося збалансовано

харчуємося збалансовано

Восени збалансований раціон набуває стратегічного значення. Попереду нас чекає зима, і імунітету потрібна потужна підзарядка. Це не означає, що потрібно їсти все підряд. Навпаки, споживання калорійної їжі потрібно знизити. В холоду організм посилено відкладає жири про запас. Щоб не обзавестися зайвими кілограмами, є потрібно біле м'ясо і птицю, рибу і морепродукти, рослинні масла і горіхи. Не забувайте про складні вуглеводи, білки і клітковині.

дотримуємося режим

дотримуємося режим

Є часто, але в міру - важливий принцип харчування восени. Для цього дотримуйтесь простої формули: три основних прийоми їжі плюс три перекусу. Вранці заправляйтеся всією сім'єю кашами та стравами із сиру. Намагайтеся, щоб обід був насиченим і в міру щільним. Ні в якому разі не переїдайте за вечерею. Куряча грудка з тушкованими овочами - відмінне завершення дня. Відмовтеся від звички перекушувати. Вибирайте для перекусів банани, авокадо або сухофрукти.

варимо супи

варимо супи

Гарячі супи - незамінні страви для осені. Особливо якщо це грибний суп. Млоїмо в олії до золотистого кольору нашатковану моркву з цибулиною. Потім додаємо 150 г грибів, 2 картоплини брусочками і Томім ще 3-5 хвилин. Заливаємо овочі 1 л бульйону і варимо до готовності картоплі. В кінці висипаємо 150 г вермішелі, сіль і спеції за смаком. Це просте, але надзвичайно смачна страва сподобається всім домочадцям.

запасаємося злаками

запасаємося злаками

В період міжсезоння важливо очистити організм від токсинів і шлаків. Тут нам допоможуть багаті клітковиною злаки: гречка, ячмінь, овес, жито, пшениця і бурий рис . Гарніри з них виходять смачні та поживні. Та й в будь-яких інших стравах їм завжди знайдеться місце. Не варто забувати про цільнозернових макаронних і хлібобулочних виробах. Вживаючи їх в помірних кількостях, ви налагодите обмін речовин і не наберете ні грама зайвої ваги.

Готуємо з картоплі

Готуємо з картоплі

Головний овоч вересня - картопля, а краще осіннє блюдо з нього - запіканка. Пропускаємо через м'ясорубку 400 г яловичини з цибулиною і пучком петрушки, обсмажуємо фарш в маслі. Відварюємо 1 кг картоплі і робимо з нього пюре. Половину викладаємо у форму для запікання, зверху утрамбовуємо фарш і закриваємо його залишилися пюре. Змащуємо запіканку сметаною, посипаємо тертим сиром і ставимо в розігріту до 180 ° C духовку на 45 хвилин. Більш підходящого страви для всієї родини і не придумаєш.

Переходимо на молочні продукти

Переходимо на молочні продукти

Молочні продукти - ключовий елемент осіннього раціону. Сир, кефір або кисле молоко важливо споживати щодня. Це відмінна підживлення для імунітету. Особливо корисні живі йогурти . Їх легко приготувати вдома, купивши спеціальну закваску в аптеці. Пакетик такої закваски розводять в 3 ст. л. молока, вливають в 1 л молока, підігрітого до 40 ° C, і витримують в термосі 6 годин. Малюкам такий йогурт покладається в першу чергу.

Фантазуємо з овочами

Фантазуємо з овочами

Поки є можливість, налягайте на свіжі овочі і готуйте з них осінні страви, наприклад рагу з гарбуза . Обсмажуємо в маслі цибулину, моркву і болгарський перець. Коли вони размягчатся, додаємо 300 г гарбуза кубиками і 2 томата без шкірки. Тушкуємо овочі 10 хвилин і стежимо, щоб вони не зварилися. В кінці кладемо дрібку солі і перцю. Принадність страви полягає в тому, що його можна їсти просто так або подавати як гарнір. Перед подачею прикрасьте блюдо свіжою зеленню і гарбузовим насінням.

робимо заготовки

робимо заготовки

У вересні ще залишається час для рецептів осінніх заготовок. Заливаємо окропом 2 нарізані скибочками груші і доводимо до кипіння. З отриманого відвару і 1 кг цукру готуємо сироп. Заливаємо їм груші, 500 г слив, 200 г винограду, 2 яблука брусочками і варимо 5 хвилин. Окремо кип'ятимо нарізані кружальцями лимон і апельсин. З'єднуємо їх з іншими фруктами, Томім до прозорості і консервуємо. Цей шматочок літа у банку обов'язково зігріє вас взимку.

Вибираємо корисні солодощі

Вибираємо корисні солодощі

Улюблені плюшки з чаєм, можливо, і зігрівають, але за це доводиться платити зайвими кілограмами. Тим часом солодощами потрібно балувати себе з користю. На прилавках ще можна зустріти останні в сезоні кавуни, дині, виноград і груші. Саме час згадати про куразі , Чорносливі і фініках. Домашня фруктова пастила, натуральний мармелад і мед теж підсолодять настрій всієї сім'ї без шкоди для здоров'я.

влаштовуємо чаювання

влаштовуємо чаювання

Найкраще зігріває в холоду гарячий ароматний чай. Поповніть колекцію рецептів осінніх напоїв терпким каркаде . Видаляємо кісточки з 10 слив, варимо їх 5 хвилин в 500 мл води, кладемо паличку кориці і щіпку ванілі. Проціджуємо відвар і знову доводимо до кипіння. Заливаємо їм суміш з 2 ст. л. гібіскуса і 1 ст. л. чорного чаю, вкутуємо рушником і наполягаємо 10 хвилин. Не забудьте додати в чай ​​часточки сливи, а для дітей подсластите його медом.

Сподіваємося, наші рекомендації виявляться для вас корисними. Нехай ця осінь буде яскравою, безтурботним і багатою на щасливі події. Бережіть себе і своїх близьких!

Дивіться також:

Зустрічаємо осінь: п'ять страв з сезонних продуктів
Душевна чаювання: сім рецептів чаю з корисними добавками