Полезные материалы

Як подолати страх перед водою і плаванням

Для тих, хто знає секрет,   плавання   може стати одним з приємних і заряджають енергією способів займатися спортом і бути в формі протягом всього життя Для тих, хто знає секрет, плавання може стати одним з приємних і заряджають енергією способів займатися спортом і бути в формі протягом всього життя. На щастя для тих, хто боїться плавати або відчуває себе не комфортно у воді, цей секрет насправді доступний не тільки професійним плавцям. І суть цього секрету в тому, що вода сама «хоче» тримати вас на поверхні. В цьому природа води, і це повинно допомогти вам впоратися зі страхом перед плаванням. Неважливо якого ви зросту або ваги, вода просто буде вас тримати. Кроки, які ми поговоримо нижче, допоможуть вам відчути це почуття підтримки в воді і подолати страх перед плаванням.

Є кілька ключових моментів які допоможуть вам впоратися зі страхом . Ви повинні контролювати ситуацію і просуватися вперед поступово. Вибирайте самі, як швидко переходити від одного етапу до наступного, в процесі занять, про які піде мова далі. Якщо ви на якомусь етапі відчули панічний страх, поверніться назад до того кроку, де ви відчуваєте себе в безпеці. Це життєво важливо. Цілком нормально, якщо процес звикання до води займе кілька місяців. Зрештою ви все життя боретеся зі страхом перед плаванням, і якщо через кілька місяців ви від нього позбавитеся, то це буде відмінним результатом.

Ще один важливий момент - знайдіть того, хто складе вам компанію. Можливо, це буде ваш друг, і буде добре, якщо ваш друг так само з побоюванням ставиться до води - разом ви зможете подолати ваші страхи і навчитися плавати. Важливо, щоб ваш друг дійсно надавав вам підтримку, підбадьорював, а не говорив, що ви тут дурницями займаєтеся, і не тиснув на вас, примушуючи рухатися швидше. Добре, якщо заняття буде проходити весело і невимушено в комфортній психологічній обстановці. І не забувайте себе хвалити, особливо коли буде важко.

Перед тим як почати заняття.

По-перше ви завжди спочатку можете просто сісти на край басейну, поговорити ногами, або просто сісти навпочіпки, намагаючись розслабитися і вирівняти дихання . Можливо, вам захочеться закрити очі і уявити себе там, де ви відчуваєте себе в безпеці. Запам'ятайте цю картинку перед очима і уявляйте її кожен раз, як тільки вам стає страшно. Потім ви можете спуститися в воду на будь-яку глибину, яка вам сподобається. Ймовірно це не буде занадто глибоко - не більше, ніж по груди. Перші кілька занять ви можете просто провести, прогулюючись у воді, щоб звикнути до неї. Або можете просто стояти у воді і розмовляти з вашим приятелем.

Як тільки відчуєте, що готові, приступайте до наступних гранично простим діям. Ваша найголовніша мета зараз - навчитися добре плавати по-собачому як би безглуздо це не звучало. На цьому рівні ви навчитеся добре триматися на воді з комфортом для себе, переміщатися по басейну, і отримаєте хвилин двадцять відмінною аеробного навантаження .

Крок 1. Стати обличчям до бортика басейну, тримайтеся за бортик і залишайтеся в такому положенні протягом усього вправи. Все, що вам потрібно зробити на цьому етапі, це відхилити одну ногу назад, зігнувши її злегка, так щоб було зручно, і дати їй вільно плавати у воді. Можете злегка виконувати їй повільні рухи, що погойдують, як ніби хочете щось штовхнути. Мета цієї вправи - відчути, як ваша нога починає спокійно плавати, якщо ви дасте їй такий шанс. Закрийте очі і відчуйте, як вода підтримує вашу ногу. Прислухайтеся до відчуттів деякий час, а потім повторіть вправу для іншої ноги.

Крок 2. На цьому кроці ви зможете виконувати подібні рухи, але вже руками. Поверніться спиною до бортику. Витягніть руки і злегка зігніть в ліктях, покладіть їх на поверхню води і розслабте. Чи не притискайте руки до тіла, дайте їм свободу. Тепер так само, як ви це робили ногами, виконуйте м'які погойдують, як би натискаючи на воду всією поверхнею руки. Відчуйте опір води, і як рука спливає назад після натискання на воду. Чим сильніше ви натискаєте, тим більше ваші руки хочуть спливти назад до поверхні. Важливо не напружувати руки, а тримати їх в розслабленому стані.

Крок 3. У цьому і наступному вправах ви можете робити руками все, що захочете. А зараз просто стійте на одній глибині і легенько підстрибуйте в воді. Робіть це, як вам зручно. Просто сконцентруйтеся на тому, що відчуває ваше тіло, перебуваючи у воді. Якщо боїтеся виглядати нерозумно, візьміть з собою дітей - нехай ваші підстрибування виглядають, як гра.

Крок 4. Тут вам треба зануритися в воду трохи глибше, але не глибше, ніж по плечі. Так, щоб тіло було повністю у воді, якщо ви трохи присяде. Якщо в будь-який момент часу ви відчуєте страх, і що втрачаєте контроль, повертайтеся на будь-який етап, на якому ви відчуваєте себе в безпеці, відпочивайте і починайте заново. На цьому кроці підстрибуйте, але тепер вже коли вище тіло повністю занурене у воду. Далі спробуйте підстрибувати вище і підтягувати коліна до грудей. Продовжуйте стрибати і намагайтеся збільшувати той час, коли ваші ноги не торкаються дна басейну.

Крок 5. На цьому етапі ви вже повинні добре відчувати підтримку води, і тепер можете піти далі. Зараз ви будете комбінувати підстрибування з діями, які ви вивчили на другому кроці. Починайте підстрибувати, і одночасно натискайте руками на воду. Руки і ноги нехай рухаються в протилежному напрямку по відношенню один до одного: руки вниз - ноги вгору, ноги вгору - руки в низ і так далі. Що ви помічаєте? Неначе натискання рук на воду піднімає ваші ноги вгору. Залишайтеся на цьому кроці, поки не почувстуете себе комфортно і в безпеці. Не забувайте хвалити себе за успіхи.

Крок 6. Як тільки ви повністю навчилися контролювати ситуацію на попередньому кроці, прийшов час навчитися плавати по-собачому, але поки тільки руками. Ногами потрібно стояти на дні нерухомо. Все що треба робити - це гребти руками. Рухи повинні бути колоподібними, як ніби ви щось копаєте. Розслабте руки, зігніть їх в ліктях, пальці зімкніть разом, щоб долоні працювали як весла.

Крок 7. На цьому етапі ви можете відчувати себе трохи ніяково, і можливо буде простіше, якщо його відразу поєднати з восьмим кроком. Вам потрібно підстрибувати і одночасно гребти руками як ви це робили на попередньому кроці. Збільшуйте час, протягом якого ви утримуєте ноги на плаву. Займайтеся на цьому кроці стільки, скільки вважаєте за потрібне, поки не відчуєте впевненість .

Крок 8. Ось, і все! Ви готові до плавання по-собачому, не торкаючись ногами дна. Одночасно загрібаючи руками, як на попередніх двох етапах, підстрибуйте і починайте гребти ногами. Рухи ніг будуть схожі на рухи рук - колоподібні, як ніби крутите педалі велосипеда. Ноги при цьому будуть розташовуватися під вашим тілом, яке прийме більш менш горизонтальне положення у воді. Коліна потрібно зігнути. Це серйозний крок, тому не забувайте відпочивати і продовжуйте займатися, поки не почнете впевнено плисти. Запам'ятайте - цей процес може зайняти пару місяців.

Крок 9. Вітаємо! Ви освоїли плавання по-собачому і тепер можете практикувати й інші положення тіла в воді, щоб відчути себе справжнім плавцем. Плаваючи по-собачому спробуйте ще більше нахилятися грудьми в воду, вигинати спину і піднімати свою п'яту точку до поверхні води. Скоро ви виявите, що ваші ноги самі почнуть спливати до поверхні. Вигинаючи спину, ви допомагаєте тілу приймати горизонтальне положення, і воно починає плавати як буй. Чим більше ви будете надавати значення саме такого стану тіла, тим простіше вам буде триматися на воді і плавати.

Тепер, коли ви успішно навчилися триматися на воді і трохи плисти, відчуваєте себе в безпеці, перебуваючи у воді, ви готові вивчити вже і техніку нормального плавання. Можливо, починаючи з вільного стилю. Запишіться в групу або попросіть друга, з яким ви довіряєте, і який вміє добре плавати, навчити вас. Пам'ятайте, що ви можете займатися як завгодно довго. Поспіх на воді ні до чого. Як тільки ви будете впевнені, що плавання тепер для вас безпечно, а перебувати у воді не страшно, можете себе винагородити за хоробрість. Ви по праву заслужили золоту медаль!

Що ви помічаєте?