Полезные материалы

Цілюще Боб - це найкращий в світі продукт для харчування мозку

  1. Важлива і цікава інформація про сою:
  2. Що таке амінокислоти? Роль незамінних амінокислот в харчування мозку
  3. Амінокислоти і короткий опис їх функцій

13.12.2013

Цілюще боб проведений з пророслих зерен сої - найзагадковішого рослини, створеного Господом Богом. Наша фірма "Здоров'я і екологія" є єдиним в світі виробником цього продукту. Ми виготовляємо його з немодифікованих зерен сої і випускаємо з 1995 р, але тільки зараз отримали результати наших досліджень.

Виявляється Цілюще боб це харчування для шишкоподібної залози людського мозку (епіфіза) - органу (третього ока), через який душа людини має зв'язок з фізичним тілом, а фізичне тіло з Богом.

Важлива і цікава інформація про сою:

Соя - одна з найдавніших культивованих рослин сімейства бобових, яку людина використовує більше 5 тисячоліть. Боби сої містять 35-48 відсотків білка, тоді як пшениця - тільки 12-15, кукурудза - 10-12, овес - 12-14, горох 23-27, квасоля - 21, яловичина - 20, сир - 18 відсотків.

Багата вона і на інші речовини, кількість яких коливається в залежності від сорту і умов вирощування. боби сої містять удвічі більше білка, ніж телятина, втричі - ніж яйця, в 11 разів, ніж коров'яче молоко і набагато більше будь-яких рослинних продуктів. За біологічної цінності білки сої займають проміжне місце між білками рослинного і тваринного походження.

За амінокислотним складом наближаються до стандартного білку з ідеальним амінокислотним складом. Соєві білки знижують рівень ліпідів в сироватці крові, загального і "шкідливого" холестерину. Припускають, що їх можна використовувати для профілактики і лікування атеросклерозу , Цукрового діабету, ішемічної хвороби серця , гіпертонії , Ожиріння. Фізіологічно функціонального ефекту можна досягти за умови щоденного споживання 25 г соєвого білка .

Боби сої містять 27-35 відсотків вуглеводів, з яких 15 припадає на розчинні олігосахариди, полісахариди і незначна кількість моносахаридів. Соєві олігосахариди виконують роль пребіотиків для пробіотичних бактерій, перш за все - біфідобактерій.

Як відомо, пребіотики - речовини, які не всмоктуються і позитивно впливають на організм, стимулюючи необхідний зростання або активність кишкової мікрофлори. Нерозчинні полісахариди стимулюють перистальтику кишечника і адсорбують шкідливі, токсичні і радіоактивні речовини.

У соєвих бобах містяться різні водо- і жиророзчинні вітаміни: тіамін (В1), біотин (Н), рибофлавін (В2), холін (В4), пантотенова і фолієва кислоти (В3), каротин, ніацин (РР), токофероли (Е) , піридоксин (В6), филлохинон (К).

В наявності є і мінеральні речовини, яких в них близько 4 відсотків. У порівнянні з пшеничним хлібом в складі соєвих бобів в 12 разів більше кальцію, в 8 - фосфору, в 5 - магнію. Заліза в 7 разів більше, ніж в пшеничному хлібі і в 12 разів - ніж в молоці, завдяки чому сою можна розглядати як харчову добавку при залізодефіцитних станів. А ще містить такі важливі мікроелементи, як цинк, мідь, селен.

Завдяки багатофункціональності інгредієнтів соя є цінним продуктом , Який можна використовувати в дієтичному, лікувально-профілактичному і раціональному харчуванні. Боби сої - один з основних джерел різноманітних біологічно активних добавок, які застосовують як лікувально-профілактичні засоби багатьох захворювань.

Вживання сої корисно при сечокам'яній, серцево-судинної, онкологічних хворобах, цукровому діабеті , Остеопорозі, розладах травлення , захворюваннях мозку і нервової системи , ожирінні , дисбактеріозі , Гормональні порушення у жінок, вікових гормональних - у чоловіків.

Соєвий лецитин, що міститься в цьому продукті, грає одну з головних ролей в організмі. Ця речовина бере участь у відновленні нервової тканини і клітин мозку. Крім того, саме лецитин відповідає за мислення, навчання, рухову активність і пам'ять. Він прекрасно регулює рівень холестерину в крові і метаболізм жирів, дозволяючи підтримувати функції на унікальному рівні молодого організму, тобто допомагає боротися не тільки з хворобами, а й зі старінням.

Що таке амінокислоти? Роль незамінних амінокислот в харчування мозку

Амінокислоти - це будівельні блоки, з яких будуються білки, які є структурою тканин людського організму. Також амінокислоти використовуються організмом для розвитку і функціонування органів.

Якщо говорити про мозок, то частина амінокислот є будівельним компонентом мозку і центральної нервової системи, інша виступає в ролі нейромедіаторів і безпосередньо впливає на функції мозку - покращує короткострокову та довгострокову пам'ять, підвищує інтелект і здатність до навчання.

Якщо говорити про мозок, то частина амінокислот є будівельним компонентом мозку і центральної нервової системи, інша виступає в ролі нейромедіаторів і безпосередньо впливає на функції мозку - покращує короткострокову та довгострокову пам'ять, підвищує інтелект і здатність до навчання

Для функціонування організму необхідні всі амінокислоти, але для роботи мозку і центральної нервової системи особливо важливі такі амінокислоти: триптофан, гліцин, глутамінова кислота і тирозин.

Велика частина з них є нейромедиаторами - активними біологічними речовинами, такими, що відповідають за передачу нервових імпульсів, а значить, ці амінокислоти відповідають за пам'ять, інтелект і збудливість нервової системи.

НЕЗАМІННІ Амінокислоти НЕОБХІДНІ МОЗКУ (не синтезуються в організмі людини, а надходять в організм тільки з продуктів харчування)!

Друга група амінокислот, також активно бере участь в психічних і інтелектуальних процесах. Ці амінокислоти відповідають за стійкість психіки, настрій, психічну активність, увагу. Багато з цих амінокислот використовуються при синтезі нейромедіаторів.

Третя група: амінокислоти, що відповідають за психічну енергію, витривалість нервової системи і допомагає мозку при тривалих навантаженнях.

Ізолейцин - незамінна амінокислота, яка визначає фізичну і психічну витривалість, тому що регулює процеси енергозабезпечення організму. Є необхідною для синтезу гемоглобіну , регулює рівень цукру в крові .

В силу вищезгаданих властивостей дуже важлива при фізичних навантаженнях, а також при проблемах з психікою, в т.ч. при психічних захворюваннях . Недолік изолейцина викликає збудження, занепокоєння, тривогу, страх, втома, запаморочення , Запаморочення, прискорене серцебиття , пітливість .

Джерела изолейцина: Цілюще боб, мигдаль, кеш'ю, куряче м'ясо, турецький горох, яйця, риба, сочевиця, печінку, м'ясо, жито, більшість насіння, соєві білки.

Лейцин - дуже важлива незамінна амінокислота, яка безпосередньо не впливає на роботу мозку, але є джерелом психічної енергії. Стимулює гормон росту і таким чином сприяє відновленню кісток, шкіри, м'язів. кілька знижує рівень цукру в крові , Рекомендується в відновлювальний період після травм і операцій.

Джерела лейцину: Цілюще боб, бурий рис, боби, м'ясо, горіхи, соєве і пшеничне борошно.

Лізин - незамінна амінокислота, яка бере участь в синтезі, формуванні колагену і відновленні тканин. Недолік лізину може призводити до дратівливості, втоми і слабкості, поганому апетиту, уповільнення росту і зниження маси тіла.

Лізин бере участь в синтезі антитіл, гормонів, ферментів і таким чином сприяє противірусної захисту організму. Він необхідний для нормального формування кісток і росту дітей, сприяє засвоєнню кальцію і підтримці нормального обміну азоту у дорослих.

Харчовими джерелами лізину є: Цілюще боб, сир, яйця, риба, молоко, картопля, червоне м'ясо, соєві і дріжджові продукти.

Метіонін - незамінна амінокислота, яка захищає суглоби і забезпечує детоксикацію організму. Метіонін в організмі переходить в цистеїн, який є попередником гпютатіона. Це дуже важливо при отруєннях, коли потрібна велика кількість гпютатіона для знешкодження токсинів і захисту печінки.

Перешкоджає відкладенню жирів . Від кількості метіоніну в організмі залежить синтез таурину, який, в свою чергу, знижує реакції гніву і дратівливості, знижує гіперактивність у дітей. Метіонін застосовують в комплексній терапії ревматоїдного артриту і токсикозу вагітності .

Метіонін має виражену антиоксидантну дію. Він також необхідний для синтезу нуклеїнових кислот, колагену і багатьох інших білків.

Харчові джерела метіоніну: Цілюще боб, бобові, яйця, часник, сочевиця, м'ясо, цибулю, соєві боби, насіння і йогурт.

Фенілаланіну - це незамінна амінокислота. В організмі вона може перетворюватися на іншу амінокислоту - тирозин, яка, в свою чергу, використовується в синтезі основного нейромедіатора: дофаміну. Тому ця амінокислота впливає на настрій, зменшує біль, покращує пам'ять і здатність до навчання, пригнічує апетит.

Фенілаланін використовують в лікуванні артриту , депресії , мігрені , ожиріння , болів при менструації . Фенілаланін міститься в Цілюще боб, яловичині, курячому м'ясі, рибі, соєвих бобах, яйцях, сирі, молоці.

Треонін - це незамінна амінокислота, що сприяє підтримці нормального білкового обміну в організмі. Вона важлива для синтезу колагену і еластину, допомагає роботі печінки і бере участь в обміні жирів в комбінації з аспартова кислотою і метіоніном.

Треонін знаходиться в серці, центральній нервовій системі, скелетних м'язах і перешкоджає відкладенню жирів в печінці. Ця амінокислота стимулює імунітет, так як сприяє продукції антитіл. Треонін в незначних кількостях міститься в зернах, тому у вегетаріанців частіше виникає дефіцит цієї амінокислоти.

Харчові джерела треоніну: Цілюще боб, яйця, молоко, горох, яловичина, пшениця.

Триптофан - незамінна амінокислота, яка в організмі людини безпосередньо перетворюється в серотонін - нейромедіатор, який викликає розумовий розслаблення і створює відчуття емоційного благополуччя.

У людей, що знаходяться в стані депресії , В крові мало як серотоніну, так і триптофану. Їх низький вміст в організмі викликає депресію, тривожність, безсоння , Розлади уваги, гіперактивність, мігрень , головні болі , Напруга. Високий вміст триптофану може викликати стомлення і утруднення дихання у людей, які страждають астмою .

Триптофан - чудовий натуральний снодійне.

Його багато в вуглеводах, особливо в бананах, а також в рослинному маслі і молоці. Молоко на ніч покращує сон за рахунок триптофану. Триптофан міститься в Цілюще боб, вівсі, бананах, сушених фініках, арахісі, кунжуті, кедрових горіхах, молоці, йогурті, сирі, рибі, курці, індичці, м'ясі.

Валін - незамінна амінокислота, є одним з головних компонентів зростання і синтезу тканин тіла, стимулює розумову діяльність, активність і координацію. Валін необхідний для метаболізму в м'язах, відновлення пошкоджених тканин, може бути використаний м'язами як джерело енергії.

При нестачі валина порушується координація рухів тіла і підвищується чутливість шкіри до численних подразників . Багато валина міститься в Цілюще боб, сої та інших бобових, твердих сирах, ікрі, сирі, горіхах і насінні, в м'ясі і птиці, яйцях. Значно менше - в крупах і макаронах.

Аланін - є важливим джерелом енергії для головного мозку і центральної нервової системи. Необхідний для підтримки тонусу м'язів і адекватної статевої функції. Регулятор рівня цукру в крові , Бере участь в синтезі антитіл ( стимулює імунітет ). Синтезується з розгалужених амінокислот (лейцин, ізолейцин, валін).

Широко поширений в живій природі. Організм прагне підтримувати постійний рівень глюкози в крові, тому падіння рівня цукру і недолік вуглеводів в їжі призводить до того, що білок м'язів руйнується, і печінка перетворює отриманий аланін в глюкозу.

Природні джерела аланіну: Цілюще боб, кукурудза, яловичина, яйця, желатин, свинина, молоко, соя, овес.

Аргінін - відноситься до умовно незамінних амінокислот, надає стимулюючу дію на вироблення інсуліну підшлунковою залозою як компонент вазопресину (гормону гіпофіза) і допомагає синтезу гормону росту, який, в свою чергу, покращує опірність захворюванням.

Він сприяє відновленню тканин, підсилює синтез білка для росту м'язів, зменшує рівень сечовини в крові і сечі, бере участь в процесах спалювання жиру , Перетворення його в енергію. L-аргінін здатний збільшувати м'язову і зменшувати жирову масу тіла, робить людину більш активним, ініціативним і витривалим, привносячи певної якості психічну енергію в поведінку людини, має позитивний психотропний ефект.

Недолік аргініну в харчуванні призводить до уповільнення росту дітей. Аргінін інтенсифікує зростання підлітків, не показаний дітям схильним до надмірного росту, тому що може викликати гігантизм. Аргінін не рекомендується вагітним і годуючим жінкам. Чи не показаний при шизофренії . При нестачі аргініну і недостатню активність NO-синтази діастолічний тиск зростає.

Джерелами аргініну є: Цілюще боб, шоколад, кокосові горіхи, молочні продукти, желатин, м'ясо, овес, арахіс, соєві боби, волоські горіхи, біле борошно, пшениця і пшеничні зародки. Кращі натуральні джерела: горіхи, кукурудза, желатин, шоколад, родзинки, вівсяна крупа, кунжут.

Аспарагін - допомагає захистити центральну нервову систему, тому що допомагає виділяти шкідливий аміак з організму. Необхідний для підтримки балансу в процесах, що відбуваються в центральній нервовій системі. Перешкоджає як надмірного збудження, так і зайвого гальмування. Він бере участь в процесах синтезу амінокислот в печінці.

Останні дослідження вказують на те, що він може бути важливим фактором у підвищенні опірності до втоми. Коли солі аспарагінової кислоти давали атлетам, їх стійкість і витривалість значно підвищувалися. Найбільше аспарагина в Цілюще боб, м'ясних продуктах.

Цистеїн (цистин) - є попередником глютатіону - речовини, що надає захисну дію на клітини печінки і головного мозку від пошкодження алкоголем , Деяких лікарських препаратів і токсичних речовин, що містяться в сигаретному димі. Допомагає знешкоджувати деякі токсичні речовини і захищає організм від шкідливої ​​дії радіації.

Цистеїн є один з найпотужніших антиоксидантів, необхідний для росту волосся і нігтів.

Прийом цистину / цистеїну з вітамінами С і B1 не рекомендуються людям з цукровим діабетом, тому що поєднання цих поживних речовин може знизити ефективність інсуліну. Джерелами цистеїну і цистину є: Цілюще боб, яйця, овес, кукурудза.

Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) - виконує роль головного гальмуючого нейротрансмітера ЦНС, концентрація якої особливо висока в тканинах головного мозку. Гамма-аміномасляна кислота покращує метаболізм мозку, надає ноотропное, седативну і протисудомну дію. Вона особливо важлива при судинних захворюваннях головного мозку, зниження інтелектуальних функцій, енцефалопатії , депресії .

В екстремальних ситуаціях ГАМК розщеплюється з виділенням великої кількості енергії, тим самим, забезпечуючи максимальну швидкість роботи мозку. Гамма-аміномасляна кислота синтезується в нервовій системі з глутамінової та міститься в Цілюще боб.

Гліцинія - є регулятором обміну речовин, нормалізує і активує процеси захисного гальмування в центральній нервовій системі. Зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність. Він необхідний для центральної нервової системи та гарного стану передміхурової залози.

Його застосовують в лікуванні депресивних станів. Він сприяє мобілізації глікогену з печінки і є вихідною сировиною в синтезі креатину, найважливішого енергоносія. Недолік цієї амінокислоти веде до зниження рівня енергії в організмі. Джерелами гліцину є: Цілюще боб, желатин, яловичина, печінка, арахіс, овес.

Гістидин - незамінна амінокислота, що сприяє зростанню і відновленню тканин. Гістидин входить до складу мієлінових оболонок, що захищають нервові клітини, а також необхідний для утворення червоних і білих клітин крові.

Карнозин - це дипептид (бета-аланіл-L-гістидин), що міститься в м'язах, мозку та інших тканинах. Гомокарнозин - це дипептид, споріднений гамма-амінобутановой кислоті і гістидину, який знаходиться тільки в мозку, зазвичай в підкласі гамма-амінобутанових нейронів. Занадто високий вміст гістидину може привести до виникнення стресу і навіть психічних порушень (збудження і психозів).

Гістидин легше інших амінокислот виділяється з сечею. Оскільки він пов'язує цинк, великі дози його можуть привести до дефіциту цього металу. Метіонін сприяє зниженню рівня гістидину в організмі. Гістамін, дуже важливий компонент багатьох імунологічних реакцій, синтезується з гістидину.

Гістамін також сприяє виникненню статевого збудження. Люди, які страждають маніакально-депресивним психозом, не повинні приймати гістидин, за винятком випадків, коли дефіцит цієї амінокислоти точно встановлений. Природні джерела гістидину: банани, риба, яловичина, пшениця і жито.

ГЛУТАМІНОВА (глютамінова) КИСЛОТА - замінна амінокислота, яка відіграє роль нейромедіатора з високою метаболічною активністю в головному мозку, стимулює окислювально-відновні процеси в головному мозку, обмін білків, надає ноотропну дію.

Нормалізує обмін речовин, змінюючи функціональний стан нервової і ендокринної систем. Глютамінова кислота може використовуватися клітинами головного мозку як джерело енергії.

Також її застосовують при корекції розладів поведінки у дітей, а також при лікуванні епілепсії , м'язової дистрофії , Гіпоглікемічних станів, ускладнень інсулінотерапії цукрового діабету і порушень розумового розвитку. Джерела глутамінової кислоти: Цілюще боб, злаки, м'ясо, молоко, соя.

Глутамін (глютамін) проводиться в мозку, необхідний для детоксикації аміаку - побічного продукту білкового обміну. Він також служить попередником мозкових нейротрансмітерів, таких як збудливий нейротрансмиттер глютамат і пригнічує нейротрансмиттер гамма-амінобутирова кислота.

Гамма-аміномасляна кислота (GABA) виконує в організмі функцію нейромедіатора центральної нервової системи. Гамма-аміномасляна кислота призначають при синдромі дефіциту уваги. Глютамин дуже легко проникає через гематоенцефалічний бар'єр і в клітинах головного мозку переходить в глютамінову кислоту і назад.

Глютамин знаходиться в великих кількостях в м'язах і використовується для синтезу білків клітин скелетної мускулатури.

Глютамин покращує діяльність мозку і тому застосовується при епілепсії, синдромі хронічної втоми, імпотенції, шизофренії. Харчові добавки, що містять глютамін, слід зберігати тільки в сухому місці, інакше глютамін переходить в аміак і піроглютаміновую кислоту. Не приймають глютамин при цирозі печінки , захворюваннях нирок , Синдромі Рейє.

Глютамін міститься в багатьох продуктах як рослинного, так і тваринного походження, але він легко знищується при нагріванні. Шпинат і петрушка є хорошими джерелами глютаміну, але за умови, що їх споживають в сирому вигляді.

Орнітин - замінна амінокислота, що поліпшує метаболізм мозку, тому показанням до її застосування є програми, націлені на підвищення інтелектуальних функцій. Орнитин допомагає вивільненню гормону росту, який сприяє спалюванню жирів в організмі.

Гормон росту (соматотропний гормон, соматотропін) являє собою білок, що складається з 191 амінокислоти. Синтез і секреція гормону росту здійснюється в передній долі гіпофіза - ендокринної залозі. Він виділяється передньою долею гіпофіза протягом дня шляхом пульсації, але особливо активно - після інтенсивних вправ або під час сну. Цей ефект посилюється при застосуванні орнітину в комбінації з аргініном і карнітином.

Орнитин також необхідний для імунної системи і роботи печінки, беручи участь в дезінтоксикаційних процесах і відновленні печінкових клітин. Ця амінокислота сприяє відновленню пошкоджених тканин. Орнитин в організмі синтезується з аргініну і, в свою чергу, служить попередником для цитруллина, проліну, гпютаміновой кислоти.

Пролін - замінна амінокислота виконує допоміжні ГАМК функції гальмування ЦНС, міститься в більшості білків. Пролин став основою для створення нейролептиків нового покоління, запатентованих в Росії і США, які показані при інсультах , Хвороби Дауна, розумової відсталості і порушенні пам'яті. За допомогою пролина, можна значно підвищити ефективність навчання. Пролінін міститься в сирі, в хрящах тварин, в зернах злаків, яйцях.

Таурин надає захисну дію на головний мозок. Ця амінокислота у високій концентрації міститься в серцевому м'язі, ЦНС, білих клітинах крові. Його застосовують для профілактики і лікування гіперактивності, занепокоєння, збудження, епілепсії . Синтезується в організмі людини за умови достатньої кількості вітаміну В6 . Таурин міститься в Цілюще боб, молоці, м'ясі, рибі.

Тирозин є попередником нейромедіаторів норепінефрину та дофаміну, робить позитивний інотропну дію. Ця амінокислота бере участь в регуляції настрою. Недолік тирозину призводить до дефіциту норадреналіну, що, в свою чергу, призводить до депресії.

Тирозин пригнічує апетит, сприяє зменшенню відкладення жирів, сприяє виробленню мелатоніну і покращує функції надниркових залоз, щитовидної залози і гіпофіза. Також бере участь в обміні фенілаланіну. Симптомами дефіциту тирозину також є знижений артеріальний тиск , Низька температура тіла і синдром неспокійних ніг.

Прийом біологічно активних харчових добавок з тирозином використовують для зняття стрес , Вважають, що вони можуть допомогти при синдромі хронічної втоми і нарколепсії. Їх використовують при тривозі, депресії, алергіях и головного болю , А також при відвиканні від ліків.

Джерела тирозину: Цілюще боб, мигдаль, авокадо, банани, молочні продукти, насіння гарбуза і кунжут.

Амінокислоти і короткий опис їх функцій

Амінокислота

Вплив на психічні процеси Значення Триптофан нейромедіаторів. Розумовий розслаблення і емоційне благополуччя. Найважливіший елемент при лікуванні депресії. Натуральне снодійне. Незамінна ГАМК Головний гальмуючий нейротрансмиттер ЦНС. Нормализатор метаболізму, джерело енергії Замінна Глутаминовая кислота нейромедіаторів. Ноотроп. Замінна Глицин Стабілізатор психічних процесів. Підвищення розумової працездатності. Використовується для лікування депресії. Замінна Пролин Допоміжні ГАМК функції гальмування ЦНС замінна Тирозин нейромедіаторів. Поліпшення пам'яті, інтелекту. Лікування стресу і депресії. Замінна Изолейцин Збільшення психічної витривалості. Незамінна Фенілаланін Покращує пам'ять і здатність до навчання. Незамінна Валін Стимулює розумову діяльність. Незамінна Аргінін Психічна енергія. Позитивний психотропний ефект. Замінна Глутамин Попередник мозкових нейотрасміттеров. Замінна Лейцин Джерело психічної енергії. Незамінна Аланин Джерело енергії для центральної нервової системи і головного мозку. Замінна Таурин Антиоксидант. Замінна Лізин Структурний елемент. Недолік веде до дратівливості і втоми. Незамінна Треонин Структурний елемент центральної нервової системи. Незамінна Метіонін Важливий компонент метаболізму. Недолік провокує гнів і дратівливість. Незамінна Цистеин Антиоксидант Замінна Гистидин Будівельний компонент для клітин нервової системи. Замінна Орнитин Необхідний компонент для метаболічних процесів мозку. замінна

Читайте також

Якщо у Вас є питання або Ви хочете замовити зворотний дзвінок, заповніть форму .

Що таке амінокислоти?