Полезные материалы

"Динамо-Шинник" - "Російські Витязі". Як в Бобруйську святкували 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні

У Бобруйську стартувала акція Молодіжної хокейної ліги, присвячена 70-річчю перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні. Перед матчем регулярного чемпіонату "Динамо-Шинник" - "Російські Витязі" була організована спеціальна програма, та й сам матч не обійшовся без "фішок". Кореспондент pressball.by побував в найбільшому не обласний місті Білорусі і ділиться враженнями.
За три години до гри суперники, а також офіційні особи, які приїхали на бобруйський матч, взяли участь у покладанні квітів полеглим воїнам. У "Бобруйськ-Арени" в цей час вже щосили працювали польова кухня, намети з провіантом і сувенірами, грала музика воєнних років. Свято розпочалося ще до початку анонсованої церемонії.


А ось на саму арену пробратися було не так просто. По крайней мере, в однієї з дівчат, незважаючи на акредитацію журналіста і присутність у списку ЗМІ, з наскоку не вийшло: стурбовані безпекою співробітники ОМОНу раптом засумнівалися. Однак отримавши по рації якусь установку відступили. З другого разу.
... Після покладання квітів та повернення на арену настала черга прес-конференції, в якій брали участь керуючий директор МХЛ Дмитро Єфімов, мер Бобруйська Андрій Коваленко і генеральний директор мінського "Динамо" Максим Субботкін. Мер Бобруйська вимовив слова про необхідність пам'ятати подвиг предків, а керуючий директор ліги заявив про плани розвинути акцію, приурочену до 70-річчя перемоги.

Нам надали теплий прийом в Бобруйську. Велика кількість людей, ми не чекали такої гарної програми навколо матчу: штаб, намети, військовий госпіталь. Ви поставилися з великим теплом до нашої ініціативи, вклали душу в цю справу. Нам важливо пам'ятати про війну, адже навіть багато діди хлопців-хокеїстів не бачили тієї війни. Важливо, щоб вони виросли не тільки хорошими хокеїстами, але і хорошими людьми. Такі матчі зближують наші народи. Я думаю, що цю естафету підхоплять й інші міста. Наприклад, ми плануємо провести виставковий матч в місті-герої Волгограді. Там зараз немає команди МХЛ, але ми організуємо матч. Я дуже радий, що ми починаємо саме в Бобруйську.



Максим Субботкін поділився радісною для Бобруйська звісткою: керівництвом мінського "Динамо" вирішено і далі займатися проектом "Динамо-Шинник". Клуб продовжить грати в МХЛ.

Для кожного білоруського серця ця перемога, що відбулася 70 років тому, дуже важлива. Спасибі меру Бобруйська за привітний прийом і керівництву МХЛ за подію. Ми об'єднали спорт і історію.


На питання, хто розробляв дизайн форми команд на матч, Дмитро Єфімов відповів коротко: "Ідеї щодо створення оригінальної форми народилися в надрах МХЛ".

Ну а далі трапився сам матч. Люди відстояли покладене у продовольчих наметів, сфотографувалися з динамівським зубром і рушили займати свої місця. Так активно, що "захопили" половину місць у ложі преси. Але це нічого - разом веселіше.
Головне - толерантність. У багатьох дітей, які прийшли на матч, на одній щоці був червоно-зелений прапор, а на іншій - російський триколор. Але ось з старанністю виникали проблеми: одні намагалися втекти після першої перерви, інші - під час другого. Знайшлися і треті - ті, кому сподобалося. Тим більше "шинники" проводили хороший матч, вболівати за них було легко.


Матчу передувало символічне вкидання за участю Дмитра Єфімова, а також виступ групи підтримки мінського "Динамо" "Hot Crystals".


Ще однією "фішкою" матчу стала музика в перебивки. Кожну паузу над ареною звучати не різноманітна музика, а мелодії і пісні воєнних років, шкода тільки, що організатори не включили до збірки хоча б кілька пісень того часу на білоруській мові. Вийшло б колоритно. Однак в цілому військові мотиви на хокеї безсумнівно привернули увагу глядачів. Цікаво, що після того, як "Російські Витязі" зрівняли рахунок на 10-й хвилині гри, над ареною вперше прозвучала пісня, що не мала відношення безпосередньо до ВВВ, але в цілому налаштовує на бойовий лад - "Я не здамся без бою" у виконанні "Океану Ельзи". Українська пісня допомогла бобруйчанам, вони дійсно не здалися. Вже через 70 секунд після шайби "Російських витязів" білоруси зробили нашвидкуруч симетрична відповідь.






... На прес-конференції після матчу головний тренер "шинників" Павло Перепехін назвав перший період у виконанні підопічних поганим. Напевно, на таку думку вплинула його кінцівка, в якій Швець-Роговий і Кудреман двічі запалили "вогник" за воротами господарів, відправивши Сергія Полещенкова на лавку. Що вийшов замість нього Костянтин Козловський у другому періоді також пропустив прикрий гол: шайба невдало відскочила від борту, її підхопив кляузи і втік один на один з кіпером. Ситуацію виправив блискучий кидок Бокуна з кута. Цю ефектну шайбу треба було бачити! Так що, на думку автора, саме другий період вийшов слабейшим у виконанні бобруйчан. У третьому виходило багато, крім вдалого завершального кидка. Ну і класика: в кінцівці зустрічі бобруйчане пропустили в порожні ворота, кинувшись на останній штурм при рахунку 3: 4.

Узагальнюючи написане. Організаторам вдалося створити на матчі атмосферу, відповідну самому відвідуваному клубу МХЛ. Можливо, що в подібному вечорі візьме участь і мінська "Юність", адже ліга проанонсувала подальші плани проводити такі матчі? ..
Фото прес-служби ХК "Динамо-Мінськ"

Можливо, що в подібному вечорі візьме участь і мінська "Юність", адже ліга проанонсувала подальші плани проводити такі матчі?