Полезные материалы

"Динамо-Шинник" візьме участь в Кубку Світу в Омську

Клуб, який представляє Молодіжну хокейну лігу, базується в легендарному для багатьох місті Бобруйську. У цьому сезоні білорусам зовсім трохи не вистачило для виходу в плей-офф Кубка Харламова, але зате вони зуміли виграти втішний турнір для команд, в цей самий плей-офф не потрапили.

«Динамо-Шинник» вже вдруге братиме участь у Кубку Світу. Минулорічний турнір вони провели на дуже гідному рівні, але дорогою до фіналу поступилися «Карловим Варам». Що ж чекати від білоруських хокеїстів в серпні? Дивлячись на те, як впевнено вони пройшли плей-аут, скільки юніорів змогли обкатати, відчувається, що в наступному сезоні хлопці з Бобруйська додадуть - і додадуть дуже порядно. А поки ж звернемося до історії.

Історія Бобруйського хокею почалася з команди «Будівельник» - срібного призера чемпіонату БРСР 1976, на базі

Клуб, який представляє Молодіжну хокейну лігу, базується в легендарному для багатьох місті Бобруйську

МХК "Динамо-Шинник" (Бобруйськ)

якої в цьому ж році утворилася команда «Шинник», яка стала виступати в союзному першості країни. Протягом багатьох років колектив демонстрував стабільно високі результати, ставши дев'ятикратним чемпіоном БССР.

У 1991 році клуб «Шинник» припинив своє існування через фінансові труднощі. У тому ж році після розпаду СРСР Білорусь стала суверенною державою. Відродження клубу стало можливим завдяки відкриттю в 2008 році найбільшої на той момент в республіці «Бобруйськ-Арени».

Починати довелося з чистого аркуша, так як своїх хокеїстів і тренерів належного рівня в Бобруйську не було. Керівництвом міста спільно з федерацією хокею Білорусі було прийнято рішення в сезоні-2008/09 створити клуб з залученням до його складу членів молодіжної збірної на умовах оренди, з прицілом виступу на майбутньому чемпіонаті світу.

Таким чином, хокейний клуб «Шинник-Бобруйськ» в першому для себе сезоні став базовим для молодіжної (до 20 років) збірної Білорусії. Головним тренером нової команди став Василь Спиридонов, однак після

Головним тренером нової команди став Василь Спиридонов, однак після

"Новий старий" головний тренер Олександр Белявський і директор клубу Артемій Старинський

переходу в хокейний клуб «Динамо» (Мінськ) його місце зайняв асистував йому Василь Панков.

Дебютний сезон можна назвати успішним, хоча поставленого завдання - вихід в плей-офф Відкритого Чемпіонату Республіки Білорусь - команда не виконала, зайнявши 10-е місце з 14. Сталося це з об'єктивних причин - головним чином через те, що основну частину гравців клуби , не дочекавшись закінчення сезону, відзаявили в свої склади. «Шинник» буквально за кілька днів практично оновив склад за рахунок незатребуваних в інших клубах гравців. Однак, незважаючи на це, молода команда змогла досягти багато чого: залучити глядачів на трибуни, встановивши рекордний для країни рівень відвідуваності матчів, пробудити інтерес жителів Бобруйська до хокею, обзавестися вірними і відданими вболівальниками.

Як бачимо, Бобруйськ любить і цінує молодіжний хокей. В даний час в регіоні існує більше 10 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які вирощують нові кадри для національної збірної. Зі вступом в МХЛ білоруси вирішили і ще одну проблему - відтік юніорів за океан. Зараз все більше і більше хлопців залишається у себе на батьківщині і виступає за місцеві клуби.

У підсумку в особі «Динамо-Шинника» Кубок Світу має вельми дієздатну команду, яка якщо і не ставить на чільне місце перемогу на турнірі, то попсувати нерви лідерам цілком в змозі.

Що ж чекати від білоруських хокеїстів в серпні?