Полезные материалы

Кубок світу з натурбаном

  1. Система проведення кубка світу Кубок світу з натурбаном проводиться Міжнародною федерацією санного...
  2. Підсумки минулого сезону
  3. Траси для натурбана

Система проведення кубка світу

Кубок світу з натурбаном проводиться Міжнародною федерацією санного спорту з сезону 1992-1993. Змагання тривають з грудня по лютий.

Кожен сезон складається з декількох етапів (від 5 до 7), на які допускаються саночники, що мають дійсну ліцензію Міжнародної федерації санного спорту і досягли віку 15 років. За кожну національну команду може виступати 4 дівчини, 6 чоловіків і 3 двійки. На перший старт сезону переможці попереднього кубка світу допускаються понад квоту.

Заїзди проводяться в чотирьох дисциплінах - одномісні сани (чоловіки і жінки), парні змагання і командні естафети. У двійках можуть брати участь як чоловіки, так і жінки, проте, як правило, змагаються тільки чоловіки. Результат етапу складається за сумою двох спроб (у виняткових випадках беруться результати одного заїзду). Стартова послідовність в першій спробі визначається положенням в загальному заліку кубку світу, а в першій гонці сезону береться підсумкове становище спортсменів в торішньому кубку. У другій спробі спортсмени стартують починаючи з поточного останнього місця.

За результатами етапу кубка світу нараховуються очки в загальний залік. Переможець отримує 100 очок, за друге місце дається 85 очок, 70 очок за третє і так далі. Сани, що зайняли 39-е місце, отримують 2 очка, а з 40-го місця і нижче всі спортсмени, що показали залікове час, отримують по 1 очку.

До сезону 2009/2010 років в розрахунок підсумкового положення кубка світу бралися тільки п'ять кращих результатів сезону. В останні роки заліковими є все гонки сезону.

Лідери сучасного натурбана

З 1992 року пройшли вже 23-го сезону кубка світу з натурбаном.

Patrick Pigneter

В одномісних чоловічих санях за всю історію кубка світу перші три місця в загальному заліку займали представники тільки двох країн - Італії та Австрії. Найтитулованішим саночником як в одиночках, так і в двійках є італієць Патрік Піньетер (Patrick Pigneter), який за 11 років у збірній 10 разів поспіль (починаючи з сезону 2005-2006) перемагав у загальному заліку в одномісних санях і 7 разів поспіль разом з Флоріаном Кларою (Florian Clara) (з сезону 2007-2008) в парному.

Кращим результатом збірної Росії в чоловічих одиночних санях в загальному заліку кубка світу - п'яте місце Станіслава кухлик в сезоні 2013-2014, коли він зайняв 5-е місце. Цей сезон був кращим за останні 10 років для російських саночників - відразу четверо в десятці найсильніших в загальному заліку.

У парному розряді у росіян більш вагомі успіхи. Павло Поршнєв та Іван Лазарєв тричі ставали переможцями кубку світу.

Павло Поршнєв та Іван Лазарєв тричі ставали переможцями кубку світу

Катерина Лаврентьєва

А найбільших успіхів збірна Росії досягла в змаганнях жінок. Серед саночниць найуспішніша спортсменка - росіянка Катерина Лаврентьєва, яка за свою 19-річну кар'єру 54 рази перемагала на етапах кубка світу та 12 разів ставала переможцем загального заліку (2000-2001, 2003-2004, з сезону 2005-2006 по 2014-2015 10 раз поспіль).

Підсумки минулого сезону

Минулий сезон 2014-2015 років сюрпризів не приніс. У чоловічому одиночному розряді в десятий раз поспіль перемогу здобув італієць Патрік Піньетер, при цьому на чотирьох етапах (з 6) він ставав переможцем. Три представника збірної Росії зайняли місця з 8-го по 10-е - Станіслав Ковшик, Григорій Букін, Олександр Єгоров. Олексій Мартянов став 32-м, Анатолій Талалая - 45-м. У дівчат перемогу здобула Катерина Лаврентьєва, яка тільки на одному з етапів не стала переможцем. Людмила Аксененко зайняла 12-е місце, Любов Старикова - 16-е, Світлана Заваріна - 17-е, Олександра Виноградова - 28-е. У двійках перемогли італійці Патрік Піньетер і Флоріан Клара. На другому місці росіяни Олександр Єгоров і Петро Попов. Триразові переможці кубка світу Павло Поршнєв та Іван Лазарєв зайняли 5-е місце. Двійки Станіслав Ковшик / Ілля Тарасов і Павло Сілін / Іван Родін стали відповідно 11-ми і 12-ми.

Траси для натурбана

За 23 сезону кубка світу етапи проводилися на 45 натуральних санні трасах в 11 країнах світу. Найчастіше змагання проходили в Італії - 45 разів, 40 разів в Австрії, 12 раз в Росії. Етапи також проводилися в таких країнах як Німеччина (9 разів), Словенія (6 разів), Фінляндія (4 рази), Канада (3 рази), Румунія (3 рази), Ліхтенштейн (2 рази), Польща (2 рази) і США (1 раз). Найчастіше змагання проводилися на трасі в Умхузене (Umhausen) (Австрія), де відбулося 14 етапів кубка світу. У Росії 8 етапів пройшли на трасі в Новоуральске і 4 - в Москві.

Траса на Воробйових горах

Траса на Воробйових горах в Москві дебютувала в кубку світу в сезоні 1993-1994 років. Але після сезону 2003-2004 натурбан в столицю Росії не приїжджав. І ось через одинадцять років в календар сезону 2015-2016 знову була включена траса на Воробйових горах. Зараз повним ходом йде реконструкція треку. Натурбан повернеться в Москву після тривалої відсутності в четвертий уїк-енд січня 2016 року.

Натурбан повернеться в Москву після тривалої відсутності в четвертий уїк-енд січня 2016 року

-

Читайте також:

Розклад кубка світу з натурбаном 2015-2016

- Наш блог, наш сайт , Наші групи в ВК і ФБ дуже сподіваються на те, що на етап кубка світу в Москві прийде дуже багато вболівальників. Принаймні ми там точно будемо!