Огляд етапу Кубка світу з бобслею і скелетону в Вінтерберг

В Вінтерберг в кінці минулого тижня пройшов другий етап Кубка світу з бобслею і скелетону.

У п'ятницю відбулися заїзди у скелетоніст. У чоловіків перемогу в відмінному стилі здобув Олександр Третьяков. В обох заїздах Олександр на кожній ділянці траси показував кращий час. Уже в першій спробі Третьяков відірвався від другого місця на 0,44 секунди. Щоб перемогти за підсумками двох спроб, росіянину залишалося просто не зробити помилок і спокійно прийти до фінішу. Але олімпійський чемпіон 2014 року і в другій спробі атакував. Знову показавши кращий результат, Третьяков став переможцем етапу з відривом в 0,83 секунди.

На друге місце після першої спроби претендували відразу 4 скелетоніст - Сунгбін Юн, Микита Трегубов , Томас Дукурс і Аксель Юнгк. І, звичайно, не можна було скидати з рахунків і Мартінса Дукурс, який завжди міг зібратися до другої спроби і відіграти практично будь-яке відставання. Але не цього разу. Дукурс-молодший у другій спробі не показав свій найкращий прокат і фінішував лише на 7 місці.

А ось німець Аксель Юнгк на домашній трасі в другому заїзді зміг проїхати майже безпомилково. Він показав другий час в спробі і з четвертого місця піднявся на друге, випередивши Сунгбін Юна на 0,01 секунди, а Микиту Трегубова - на 0,04. У Томаса Дукурс, як і у молодшого брата, у другій спробі не все вийшло. У підсумку він став першим, хто програв більше секунди Третьякову - 5-е місце.

Непогано в цей раз виступив Владислав Марченков, зупинившись на 9-му місці. В українця Владислава Гераскевич не було грубих помилок по ходу траси, проте поганий старт (20-й і 26-й в спробах) дозволив піднятися тільки на 17-е місце в гонці.

У дівчат в якості лідера загального заліку на старт вийшла Олена Нікітіна. У Нікітіної знову був відмінний старт. Вона стала єдиною, хто зміг розігнатися швидше 5,20. Але старт на цій трасі не головне. 2/3 траси Олена в обох спробах проходила відмінно - на кожній дільниці кращий результат. А ось внизу траси програвала суперницям. У першому заїзді Олена була на 2-му місці, в другому - вже на 5-му. За підсумками всієї гонки Нікітіна фінішує на 4-й позиції в образливій 0,01 секунди від третього місця.

На 2-е і 3-е місця піднялися спортсменки, у яких немає хорошого старту, але це їм не заважає. Хороший інвентар та безпомилкове проходження траси дозволяє їм вести боротьбу за медалі майже на кожній трасі. Тіна Херманн і Жанін Флок фінішують на другому і третім місцях відповідно. Перемогла ж Жаклін льолінгіт. Німкеня раз по раз показує, що, на відміну від бобслею, в скелетоні розгін не головне. Наприклад, на старті першої спроби льолінгіт програвала Нікітіної 0,48 секунди, які на фініші перетворилися в 0,34 секунди переваги.

У Юлії Канакіной знову хороший старт (2-й в обох спробах), але проходження не найкраще. В результаті 8-е місце, що не можна вважати поганим результатами, якщо врахувати, що кращий результат Юлії на Кубку світу - 7-е місце. У Ренати Хузин не було ні старту, ні прокату - 17-е місце в заліку етапу.

Про змаганнях з бобслею в Вінтерберг на сайті або в нашому телеграм-каналі "BobSkeSan"