Полезные материалы

::: БОДІБІЛДІНГ - телостроительства: Комплексна прокачування мускулатури + найкраща програма для нарощування маси :::

  1. Комплексна прокачування мускулатури плюс найкраща програма для нарощування маси



Комплексна прокачування мускулатури плюс
найкраща програма для нарощування маси


Автор: Джим Брустер


Якщо ви вирішили, що непогано б вам було наростити побільше м'язової маси, але через бурхливе або занадто зайнятого способу життя не можете знайти достатньо часу для тренувань, тоді читайте далі, у мене є те, що вам потрібно!


М ишечная маса заснована на важкій роботі в базових вправах, великих вагах, малій кількості повторень і «відмовних» сетах. Також м'язова маса прямо залежить від якісного відновлення, раціонального харчування і прийому відповідних добавок. Наступна програма ідеальна підійде для натуральних атлетів і людей, зайнятих фізичною працею, хоча будь-яка людина може успішно застосовувати її в своїх тренуваннях.

Я сам в даний час тренуюся за цією програмою, і хоча працюю на двох роботах, проте стійко прогресую. Втім, частково мій прогрес обумовлений прийомом цілого набору добавок, про які я розповім в кінці цієї статті.

Більшість статей про нарощування м'язової маси, подібних до тієї, яку ви зараз читаєте, пропонують використовувати «базу». Такі тренувальні програми розраховані на 2-3-х разові заняття в тиждень, причому на кожному тренуванні все тіло опрацьовується цілком. Мені дуже шкода, але я просто не розумію, як таке тренування може бути продуктивною. Чи можете ви якісно опрацювати все тіло цілком такими вправами як присідання, мертві тяги й жими лежачи, сподіваючись, що кожне з цих важких вправ якісно прокачає всі частини вашого тіла? Також і триразова робота в тиждень (наприклад, понедельник-середа-п'ятниця) не залишить вам часу для відновлення м'язів.

Припустимо ви відпрацювали тренування в понеділок. Наступна тренування в середу. Але до середовища ваше тіло при всьому бажанні не зможе відновитися, звичайно, якщо ви досить жорстко провели вашу понеділкового тренування. Так чи має сенс відвідувати атлетичний зал в середу? Звичайно, ні.

Роздільна програма

Мій тренувальний метод використовує роздільні програми і частоту занять не більше двох разів на тиждень.

Але, якщо працювати тільки 2 рази в тиждень, чи не позначиться такий тривалий інтервал на зростанні м'язів? Та таке може трапитися, але тільки в тому випадку, якщо ви неправильно розробили вашу тренувальну програму. Коли я розробляв свою програму, у мене була проблема: я працював на двох роботах по 60 годин на тиждень, часто по 13 годин на добу. Як же я міг ефективно тренуватися, маючи всього 2 дні, придатних для занять?

Я впорався зі своєю проблемою, вирішивши в кожне тренування включати 1-2 вправи, що стимулюють все тіло цілком: присідання, мертві тяги або підйоми штанги на груди. Як ви побачите далі, я використовую підйоми штанги на груди в якості розминки, а потім переходжу до мертвим тягам. Обидва вправи нарощують масу і розвивають силу.

Також я об'єднав опрацювання ніг, м'язів грудей і дельтовидні м'язи в одному комплексі. Таким чином, на другому тренуванні я виконую важкі приседи, важкі підйоми на груди і жими лежачи, стимулюючи цими вправами зростання маси і сили. Крім того, ці вправи сприяють викиду тестостерону.

Отже, якщо об'єднати важкі вправи з спрямованої опрацюванням м'язів спини і рук в день тренування спини, і спрямовану опрацювання м'язів грудей, дельтоидов і трицепсів в день опрацювання грудей, то проблема нестачі часу зникає. Звичайно, ваші обставини можуть бути відмінними від моїх, і ви можете дозволити собі тренуватися 3 рази в тиждень. В такому випадку я рекомендую присвятити додаткову тренування м'язів ніг.

відновлення

Перш, ніж я детально опишу свою тренувальну програму, дозвольте, мені торкнутися теми відновлення - одну з моїх улюблених тем. Ви не раз чули розмови про те, що всі люди різні і по-різному реагують на навантаження. Це має пряме відношення до відновним процесам людського організму.

Відновлення забезпечує м'язовий зростання, але те, наскільки швидко ви здатні відновитися - залежить від індивідуальних особливостей вашого організму:

  • вік
  • Чи використовуєте ви стероїди, або ви натуральний атлет
  • Ваш рід занять (скільки вимагає енерговитрат)
  • Ваша професія (скільки вимагає енерговитрат)
  • Який ваш стаж занять спортом

Мій випадок

Коли я починав в 1980, я працював на важкій фізичній роботі по 9-10 годин на день, 6 днів на тиждень. Проте я намагався тренуватися в високому обсязі по 6 раз в тиждень. Природно я не добивався ніяких результатів. Чому? Тому що перетренировивать і недоїдав.

Коли ж я скоротив тренувальну програму, приблизно так, як ви побачите нижче, став більше їсти, (в той час добавки були не так широко поширені, доступний був лише протеїновий порошок, з якого я готував коктейль і носив з собою в термосі на роботу) , а також знаходив час, щоб трохи подрімати вдень, справа нарешті зрушила з мертвої точки.

Ідея в тому, що ви повинні давати своєму організму достатньо часу для відновлення, що забезпечує зростання вашим м'язам. Тому ви повинні подумати про те, як в ваших конкретних обставин ви можете забезпечити своєму організму найбільш оптимальне протікання відновних процесів.

програма

OK, тепер програма:

Тренування 1


Роздруківка тренувальної програми 1

Тренування 2


Роздруківка тренувальної програми 2

Примітка 1 Періодично я заміняю жими на лаві на жими на похилій лаві, щоб акцентувати навантаження на верхні м'язи грудей.

Роздруківка тренувальної програми 2 (варіант)

Примітка 2 У розігрівають підходах додавайте вагу з кожним підходом за принципом піраміди. Починайте з самого важкого ваги, і з кожним сетом полегшуйте обтяження. Відпочинок між сетами - 1-1,5 хвилини. Доводьте кожен підхід до області «позитивного відмови». Ви також можете довести ваші сети до повної відмови, використовуючи принцип «відпочинок-пауза» - в базових рухах цей принцип прекрасно працює. Також практикуйте «змушені повторення». Виконання вправ в такому стилі сприяє викиду гормонів, особливо гормону росту.

Дотримуйтесь техніку, не читингом, щоб піднімати більш важкі ваги; контролюйте снаряди. Працюйте досить важко, але не більше. Пам'ятайте, що більше - не завжди краще. Всі перераховані принципи відмінно підходять для мене.

Тренування 3:

Якщо у мене з'являється більше часу, я додаю третє тренування в тижневий цикл, на якій проробляю м'язи ніг. Виглядає це приблизно так:

  • присідання - 2-3 прогресивних розігрівають підходу, 4-5 робочих підходів, 6-8 повторень. Вправу виконуйте без зупинок у верхній і нижній точці руху. Виконуйте всі повтори одним безперервним рухом, як поршень. Перший робочий підхід проводите з найважчим вагою.
  • Згинання ніг на верстаті - 1 розігріваючий підхід, 2-3 робочих підходу, 8-10 повторень.
  • Підйоми на шкарпетки стоячи - 3 робочих підходу, 15-25 повторень, повна амплітуда в кожному повторенні.
  • Якщо ви включили в свій тижневий цикл третє тренування, перебудуйте тренування 2, замінивши присідання двома підходами жимів штанги на похилій лаві, і доповнивши 1-2 підходами підйомів штанги на груди.

Роздруківка тренувальної програми 3

Цю програму слід використовувати приблизно протягом 6 тижнів, перш ніж вносити в будь-які зміни.

Харчування / Добавки

набір добавок

Ось список добавок, які я використовую на додаток до своєї програми:

  • Сироватковий протеїн
  • Creatine Ethyl Ester
  • Nitric Oxide
  • Tribulus (я рекомендую 3 капсули в день з протеїновим коктейлем або з їжею)
  • глютамин
  • Енергетичний напій перед тренуванням (який також посилює пампінг), плюс креатин.
  • мультивітаміни

Ця добірка - одна з кращих збірок добавок для розвитку сили, нарощування маси, посилення пампинга, а також забезпечення організму енергією. Читайте інструкції по застосуванню на упаковках. Це особливо стосується поєднання Nitric Oxide і креатину. Щодня разом з прийомом їжі приймайте мультивітаміни.

протеїн:

Зберігайте рівень протеїну на рівні 1-1 1/2 грамів за фунт ваги тіла, приймайте кожні кілька годин.

калькулятор протеїну
Введіть ваш вага (в фунтах або кілограмах) і натисніть кнопку "Розрахувати".

Джерела протеїну повинні бути з низьким вмістом жирів:

  • Куряче м'ясо
  • М'ясо індички
  • тунець
  • Нежирне червоне м'ясо
  • Молочні продукти з низьким вмістом жиру

Хороший сироватковий протеїн дуже корисний між прийомами їжі.

вуглеводи:

Що стосується вуглеводів, приймайте по 2 грами на фунт ваги тіла. Якщо Ви важите більше 200 фунтів, приймайте по 3 грами на фунт ваги тіла.

калькулятор вуглеводів
Введіть ваш вага (в фунтах або кілограмах) і натисніть "Розрахувати".

Джерела вуглеводів:

  • вівсянка
  • ямс
  • коричневий рис

Після тренування з'їжте 40-60 грам протеїну і 40-60 грам простих вуглеводів, наприклад фрукти.

жири:

Тримайте жири на низькому рівні, багато атлетів приймають капсули з риб'ячим жиром або Flax Oil, щоб забезпечити організм "хорошими жирами".

висновок

Крім усього іншого, я веду два лога - тренувальний лог, в якому записую дату, вправи, кількість підходів і повторень, самопочуття і т.д., і лог прийому добавок, який дозволяє не заплутатися з режимом прийому, поєднаннями препаратів і доз.

Незалежно від того чи маєте ви час для проведення третього тренування в тижневому циклі або не маєте, ця програма допоможе вам наростити досить серйозну м'язову масу. Дайте їй шанс!


Переклад Євген Лепехин





Чи можете ви якісно опрацювати все тіло цілком такими вправами як присідання, мертві тяги й жими лежачи, сподіваючись, що кожне з цих важких вправ якісно прокачає всі частини вашого тіла?
Так чи має сенс відвідувати атлетичний зал в середу?
Але, якщо працювати тільки 2 рази в тиждень, чи не позначиться такий тривалий інтервал на зростанні м'язів?
Як же я міг ефективно тренуватися, маючи всього 2 дні, придатних для занять?
Чому?