Полезные материалы

Як дихати, працюючи з залізом | Фітнес-спільнота, портал любителів фітнесу, велнес, краси

  1. затримка дихання
  2. видихайте
  3. замість висновку

Раніше всі думали, що головне в бодібілдингу - це правильна техніка виконання вправ

Раніше всі думали, що головне в бодібілдингу - це правильна техніка виконання вправ. Будь тлумачний тренер, відпрацьовуючи зарплату, буде по сто разів повторювати свої численні інструкції, в яких дихання займає чи не найперше місце.

Однак у різних тренерів, та й тих, хто в цьому спорті вже «з'їв собаку», немає єдиної думки, яким має бути той самий правильне дихання. Одні кажуть, що вдих повинен бути в низхідній фазі, інші стверджують, що правильно піднімати вагу на видиху, треті впевнені, що на піку навантаження потрібно дихання затримувати, а видихати із зусиллям. І що ми отримуємо? Якщо прислухатися до займаються в тренажерке, можна почути і прискорене дихання, нібито у спортсмена почався напад паніки, і розмірене дихання тих, хто напевно практикує йогу.

Якщо прислухатися до займаються в тренажерке, можна почути і прискорене дихання, нібито у спортсмена почався напад паніки, і розмірене дихання тих, хто напевно практикує йогу

Ось так виходить, що у кожного спортсмена існує свою думку про те, яким має бути правильне дихання. А ось наукові дослідження показують, що в роботі з залізом в певній ситуації короткочасна затримка дихання може дуже добре позначитися на показниках. Однак тут треба враховувати і те, що ми не так часто опиняємося в цій самій «певної ситуації», зате дуже великі шанси в самий невідповідний момент позбавити себе припливу кисню.

затримка дихання

Зрозуміло, що не кожен буде зараз переучуватися дихати, адже і техніка, і подих відпрацьовані до максимуму. Але може бути варто звернути увагу на чемпіонів. Перегляньте відео з зірками бодібілдингу, і ви побачите, що далеко не всі вони методично видихають, піднімаючи вагу, і вдихають на узвозі. Далеко не всі знамениті спортсмени тримають на контролі своє дихання. Так-так, навіть круті хлопці, коли вага стає позамежним, на якусь мить затримують дихання. І якщо ви теж зараховуєте себе до крутим хлопцям, то робіть так, як вони.

Насправді, всі ми, коли стикаємося з великими навантаженнями, робимо видих із зусиллям, при цьому наші голосові зв'язки зімкнуті. Вчені називають це явище прийомом Вальсальви. Причому їм користуються не тільки бодібілдери, а й лучники, і спринтери. Хоча може бути, що вони не в курсі самого прийому, але використовують його інтуїтивно, через що поліпшується стійкість і оптимальне докладання зусиль.

До речі, метод Вальсальви пройшов ряд експериментів і довів свою ефективність і безпеку. І незважаючи на те, що така затримка дихання дає короткочасне незначне підвищення артеріальний тиск, вона робить вас сильніше і забезпечує підтримку м'язам спини.

І незважаючи на те, що така затримка дихання дає короткочасне незначне підвищення артеріальний тиск, вона робить вас сильніше і забезпечує підтримку м'язам спини

видихайте

Варто зауважити, що прийом Вальсальви можна застосовувати тільки при короткочасних високоінтенсивних зусиллях. А ось при рутинних підходах із середніми вагами він може викликати лише головні болі.

новачки в бодібілдингу та пауерліфтингу , Які починають застосовувати затримку дихання всюди, де це доречно і немає, наприклад, роблячи серію низькоінтенсивних вправ, можуть серйозно собі нашкодити. Справа в тому, що неодноразове повторення маневру Вальсальви може спровокувати сильний стрибок артеріального тиску, що призведе до розривів дрібних капілярів в лобовій частині і очей. А це - причина головного болю, тимчасова втрата зору і ризик втрати свідомості.

А це - причина головного болю, тимчасова втрата зору і ризик втрати свідомості

замість висновку

А висновок простий - довіртеся інстинктам. Працюючи з максимальною вагою, цілком вистачає нормального вдиху-видиху, а в самій складній фазі руху (і то не завжди) не зайвим буде подовжений дихальний цикл і коротка затримка дихання.

А ось в ізометричних вправах затримка дихання ні до чого. Вона може спровокувати той самий стрибок артеріального тиску з усіма витікаючими наслідками. Тут буде доречно прискорене дихання, причому організм сам підкаже, коли на нього переходити.

І найголовніше, чия увага має залучити спортсменів з патологіями серця і артеріальною гіпертензією. Вам потрібно дихати через ніс або через рот, навіть якщо ви маєте справу з найважчими вагами. Вам прийом Вальсальви категорично заборонений.

І що ми отримуємо?