Полезные материалы

Як впливає куріння на бодібілдинг

  1. Що негативного в курінні
  2. Як впливає нікотинова залежність на бодібілдерів
  3. Чи є позитивні сторони куріння
  4. висновок

Багатьох сьогодні цікавить, як впливають сигарети на результати в бодібілдингу. Відповідь проста: звичайно негативно. Якщо Ви бажаєте постійно підвищувати результат, то будете пам'ятати про недоречність нікотинової залежності і силових тренувань.

Більше того, Ви таким поєднанням збільшите своє здоров'я, оскільки це подвійне напруга для серцево-судинної і дихальної систем. Це лише деякі з очевидних проблем, які чекають кожного, хто поєднує ці заняття.

Що негативного в курінні

Тютюн вміщує в себе безліч негативних компонентів. Найбільше негативний вплив мають: нікотин; оксид вуглецю; рідкі смоли; сечовина; аміачна селітра та ін.

Ця, по суті, своєрідна таблиця Менделєєва, згубно впливає на людину, викликаючи залежність і відбираючи життя. Якщо звертатися до медичної статистики, то можна констатувати, що серед хворих на рак легенів - 83% курців; серед всіх людей мають проблеми з бронхами - 90%; через нікотинової залежності 17% хворих заробили ішемічну хворобу. І це лише кілька прикладів впливу цієї звички на організм в невтішної статистики.

Якщо говорити про спорт і безпосередньо силових навантаженнях, то негативний ефект може бути навіть подвоєний.

Якщо говорити про спорт і безпосередньо силових навантаженнях, то негативний ефект може бути навіть подвоєний

завжди на межі можливостей

Як впливає нікотинова залежність на бодібілдерів

Розглянемо основні причини, які змусять Вас задуматися курити чи не курити відвідуючи тренажерний зал. Деякі вважають, що фізичні навантаження нівелюють вплив куріння на організм спортсменів. Воістину це зовсім не так. Тут простежується зворотна тенденція і давайте розберемося чому.

  1. Сигарети підсилюють частоту скорочень серця на 30%. Це причина істотно більшого споживання енергії під час тренувань. При цьому набір м'язової маси істотно сповільнюється.
  2. Збільшується артеріальний тиск і, відповідно, удвічі посилюється ризик ішемічної хвороби.
  3. Кровоносні судини звужуються.
  4. відновлювальні процеси після тренувань істотно уповільнені.
  5. Структура м'язової тканини руйнується.
  6. Посильну негативний вплив нікотину на легені призведе до падіння показників не тільки сили, але і витривалості, оскільки кисень, в такому випадку, транспортується в клітини організму значно складніше.
  7. Набряк слизової оболонки, як наслідок куріння, призведе до погіршення глибини дихання, підсилюючи його частоту під час силових навантажень, що є неефективним механізмом і наслідком стане швидке стомлення і відмова працювати.
  8. Білковий синтез в організмі істотно сповільнюється, а адже саме білок - основа м'язового фундаменту.
  9. Зменшується насичення м'язів киснем, оскільки зростає вміст окису вуглецю, що теж є неефективним з точки зору м'язової роботи.
  10. вироблення тестостерону - головного статевого і силового гормону чоловіків, ускладнюється при поєднанні куріння і занять в залі.
  11. Нікотинова залежність знижує рівень освоєння організмом спортсмена необхідних вітамінів.
  12. Результативність бодібілдера яка не курить на 20% вища від кращого.

Крім того, якщо враховувати всі негативні сторони, то варто відзначити і витратність самого куріння в фінансовому плані. Адже пачка сигарет коштує недешево. На цьому можна заощадити і купити що-небудь з необхідного інвентарю, спорядження для занять бодібілдінгом або спеціального спортивного харчування.

На цьому можна заощадити і купити що-небудь з необхідного інвентарю, спорядження для занять бодібілдінгом або спеціального спортивного харчування

Життя - тренування

Якщо Ви палите або плануєте почати, і при цьому регулярно відвідуєте тренажерний зал, бажаючи постійно підвищувати результат, то ризикуєте придбати собі в «подарунок» такой вот букет недуг.

Ці факти наочно свідчать, що куріння і бодібілдинг ніяк не можуть бути сумісні. Подумайте перш, чи варте воно того!

Чи є позитивні сторони куріння

Арнольд Шварценеггер з сигарою

Виявляється не все так погано. Існують і плюси, яких можна домогтися при палінні:

  • хвороби Альцгеймера і Паркінсона піддаються лікуванню саме нікотином;
  • невеликі ракові клітини руйнуються завдяки невеликим дозам нікотину в організмі;
  • процеси, пов'язані з травленням істотно посилюються;
  • підвищуються можливості позбавлення від зайвих кілограмів;
  • нікотин позитивно позначається на швидкості прийняття рішень і можливості зосередитися.

Але спортсменам ці сторони впливу нікотину навряд чи допоможуть. Спорт виліковує набагато більше хвороб і без збитків для організму в плані здоров'я. Спортивні заняття в тренажерному залі можуть бути засобом позбавлення від шкідливої ​​звички. Якщо спортсмен обізнаний, від чого залежить падіння його результативності на тренуваннях і змаганнях.

висновок

Чи не простежується жодної сумісності між заняттями бодібілдінгом і сигаретної залежністю. Навіть викуривши кілька сигарет, Ви ризикуєте придбати безліч неприємних наслідків. Якщо Ви спортсмен, то ні в якому разі не палить.

Ставте собі найвищі спортивні цілі, і домагайтеся їх не потрапляючи під негативний вплив нікотину. Пам'ятайте, що відмова від шкідливих звичок, і сигарет в тому числі, зробить неоцінену послугу Вашому спортивному здоров'ю.

Схожі записи: