Полезные материалы

Як захистити суглоби в процесі кардіотреніровки?

Кардиотренировки можна вибрати будь-яку: велопрогулянки або тренажер, басейн, біг або танці, групові заняття в спортзалі або удома, в зручний час, головне, щоб під час заняття зберігалася постійна частота ударів серця Кардиотренировки можна вибрати будь-яку: велопрогулянки або тренажер, басейн, біг або танці, групові заняття в спортзалі або удома, в зручний час, головне, щоб під час заняття зберігалася постійна частота ударів серця. Користь від таких занять очевидна: зміцнюється серце, схуднення проходить без втрати м'язової маси, поліпшується самопочуття і, звичайно ж, зовнішній вигляд.

Але під час тренування суглоби (особливо голеностоп і коліна) відчувають підвищене навантаження, і важливо дотримуватися деяких правил, щоб в бажанні знайти нові форми не нашкодити організму.

Новачкам краще перед початком тренування зафіксувати суглоби за допомогою еластичних бинтів, це зменшить ризик отримання травми. Важливо не перестаратися і не затягнути бинт занадто туго, щоб не порушувати кровообіг, а після тренування відразу зняти пов'язку.

Часта помилка тих, хто займається спортом вдома - тренування босоніж, так дуже легко отримати вивих або розтягнення. Тому тренуватися потрібно тільки в зручній амортизуючої взуття. (Coolmassa.com). Перед кожним заняттям обов'язково потрібно зробити розминку, за 5-10 хвилин розігрітися і підготувати тіло до роботи, а після тренування стільки ж часу варто відвести для вправ на розтяжку, щоб заспокоїти дихання, уповільнити пульс і розслабити втомлені м'язи.

Не варто в перший же день занять відправлятися на годинну пробіжку або ставити за мету тисячу стрибків зі скакалкою, це призведе тільки до перевтоми, і продовжувати тренування більше не захочеться через біль вже не в одних суглобах, але і у всьому тілі. А ось збільшення навантаження поетапно дасть стійкий результат і підготує суглоби до більш серйозних навантажень.

Під час занять, якщо в суглобах з'явилися больові відчуття, тренування потрібно відразу припинити, щоб уникнути серйозної травми. Знову приступати до тренувань можна тільки після того, як біль повністю проходить.

При продуманому підході до занять кардіотреніровки - один з кращих способів впорається із зайвою вагою, а відповідно, поліпшити і загальне самопочуття, і зовнішній вигляд, і настрій. А коли з'являються перші результати - відчути почуття гордості за зміни на краще, що дісталися в прямому сенсі працею і потом.