Полезные материалы

Як займатися бодібілдінгом в кризу?

З настанням кризи життя вітчизняного культуриста значно ускладнилася. Не секрет, що бодібілдинг - це один з найбільш витратних видів спорту. Потрібно платити за абонемент в спортзал, закуповувати величезну кількість їжі, без якої м'язи просто не будуть рости, а також купувати спеціальні добавки для прискорення прогресу. Криза призвела до того, що російський, український, білоруський і казахський культурист зіткнувся з однією критично важливо проблемою: через знецінення національних валют подорожчав абонемент, значно зросла вартість харчування і спортивних добавок. І зараз ми будемо цю проблему вирішувати.

Щоб спростити поставлене завдання, ми створимо покрокову інструкцію по тому, як не скотитися в катаболізм в умовах браку грошей.

Крок перший. Проаналізуйте свої витрати

Найчастіше від дефіциту вашого персонального бюджету можна позбутися, просто проаналізувавши свої витрати, і почавши записувати витрати.

Проаналізуйте свої витрати, запишіть їх. А тепер позбудьтеся від зайвого і підрахуйте зекономлені кошти. Зайвим в списку витрати буде все, що не сприяє досягненню вашої мети. Якщо ви непогано заробляєте, але «гроші просто кудись зникають» банальний підрахунок витрат дозволить вирішити проблему, не вдаючись до більш болюче заходам.

Крок другий. Відмовтеся від спортивного харчування

Для деяких це прозвучить жахливо, але частіше за все спортивне харчування за своєю дією схожий з ефектом плацебо. Багато витрачають останні гроші на протеїн і гейнер, не розуміючи, що віддають шалені для них суми за звичайні білки і вуглеводи, які можна отримати, наївшись копійчаним знежиреним сиром або тієї ж грец, або, на крайній випадок, перловкою. За фактом єдиною незамінною добавкою є тільки креатин, заповітні 5 грам якого містяться в кілограмі яловичини. Звичайно, спортивне харчування - це зручно. І це вигідно, коли у вас не вистачає часу на прийом звичайної їжі, і є кошти на придбання добавок. Але якщо у вас не вистачає грошей навіть на курячу грудку, про яке протеїні і гейнере може йти мова?

Приберіть спортивне харчування зі свого раціону. По можливості залиште тільки креатин. Це дозволить вам заощадити безболісно для свого м'язового зростання.

Крок третій. Відмовтеся від дорогих фітнес-клубів

Щоб наростити м'язову масу, схуднути або просто привести себе в форму, вам не потрібні десятки новомодних тренажерів. Гриф, млинці, гантелі, лави і лавки для жиму, силова рама, стійки для присідань, турнік і бруси - ось що в обов'язковому порядку повинно бути в спортзалі. Лава для преса, бігова доріжка, блоковий тренажер - також бажані атрибути. Величезна кількість ізолюючих тренажерів вам не потрібні. Не варто переплачувати за спортзал, власник якого, наставивши купу непотрібних тренажерів, намагається створити ілюзію дорожнечі свого закладу, зрубів гроші на простаків.

Чи не переплачуйте за те, що вам не потрібно. Заощаджуйте на дорогому фітнес-клубі, перемістившись в звичайну гойдалку. З власного досвіду скажу, що і атмосфера в таких гойдалках набагато більше підходить для тренувань, ніж в гламурних фітнес-клубах.

Крок четвертий. Перегляньте свій раціон

Начините дивитися на харчування не як на задоволення, а як на білки, вуглеводи, жири, вітаміни і мінерали. Можливо, якийсь продукт є нерентабельним за шкалою ціна-користь? Припустимо, я люблю піцу. Щоб приготувати домашню піцу, потрібно мінімум 200 гривень (600 рублів). У цьому сенсі набагато дешевше поїсти гречку з вареними яйцями, ніж витрачати в рази більше на приготування піци. Звичайно, це не означає, що вам зовсім потрібно відмовитися від улюблених страв. Просто орієнтуйтеся на цей пункт в залежності від того, що для вас дозволено з точки зору фінансових можливостей.

Крок п'ятий. Відмовтеся від циклів маса-сушка

Якщо у вас немає фінансових можливостей обжиратися в осінньо-зимовий період, тоді як в весняно-літній ви не можете витрачати гроші на дорогі білкові продукти і спеціалізовані добавки, відмовтеся від подібної циклічності. Найчастіше, якщо мова йде не про професіонала, атлету не потрібно використовувати даний цикл. Навіщо взимку набирати зайвий жирок, якщо влітку все одно доведеться від нього позбавлятися? А це ж не тільки зайвий жир, але і зайві гроші.

Крок шостий. Скоротіть споживання білка

Інші продукти тваринного походження зі зрозумілих причин коштують дорожче, ніж рослинна їжа. І більшість любителів женуться за білком, вважаючи, що протеїн є панацеєю для наших м'язів. Що ж, білок культуристу дійсно потрібен. Але більше двох грам на кілограм маси тіла нам не потрібно. А якщо врахувати той факт, що багато любителів не вважають рослинний білок, підраховуючи тільки кількість тваринного протеїну, надлишок білка часто працює не на м'язи, а на унітаз. Тому знизьте кількість споживаного білка до 1,5 грама на кілограм, продовжуючи враховувати тільки тваринний протеїн. Завдяки рослинному білку, який зазвичай засвоюється на 50-70%, ви отримаєте навіть більше заповітних двох грам.

Крок сьомий. тренуйтеся вдома

У довгостроковій перспективі є сенс облаштувати спортзал прямо у себе вдома. Гриф, млинці, настінні турнік-бруси, гантелі, стійки і лава - все це влетить вам у копієчку. Але в перспективі декількох років ви зможете заощадити. По-перше, ви заощадите час, який можна буде витратити на додаткову роботу, а по-друге, вам не доведеться платити за абонемент.

Крок восьмий. мінімальна потреба

У ще більш плачевною ситуації знаходилися культуристи 90-х, коли ті ж курячі яйця купували не десятками, а поштучно. У багатьох взагалі не було доступу до білкової їжі. І що ви думаєте? Вода, хліб, три метану - і перед нами готовий бодібілдер. Жарт. Звичайно ж, можна і на хлібі з метаном прогресувати, але в контексті даного висловлювання Голубочкіна хочеться відзначити, що в 90-х у багатьох «чомусь» м'язи росли і при 0,5-1 грамі тваринного білка на кілограм маси тіла. Деякі культуристи харчувалися однією картоплею і все одно примудрялися прогресувати. Тому навіть якщо попередні кроки не допомогли звести дебет з кредитом, то це зовсім не означає, що потрібно кинути своє улюблене заняття. Чи не можете набрати необхідну кількість білка? Нічого страшного! М'язова маса все одно буде рости. Так, звичайно, не так швидко. Але якщо ви набираєте потрібну калорійність, що з матеріальної точки зору зробити дуже легко (картопля, каші + хліб), культуристический бог не залишить вас без прогресу.

висновок

Найчастіше перших кроків достатньо, щоб проблеми з фінансуванням улюбленого заняття залишилися позаду. Не обов'язково втілювати в життя всі пункти цього плану. У будь-якому випадку, варто розуміти, що ваші можливості - це справа другорядна. Ваше бажання - ось що буде визначати те, чи зможете ви досягти поставлених цілей.

Ваше бажання - ось що буде визначати те, чи зможете ви досягти поставлених цілей

схоже

Але якщо у вас не вистачає грошей навіть на курячу грудку, про яке протеїні і гейнере може йти мова?
Можливо, якийсь продукт є нерентабельним за шкалою ціна-користь?
Навіщо взимку набирати зайвий жирок, якщо влітку все одно доведеться від нього позбавлятися?
І що ви думаєте?
Чи не можете набрати необхідну кількість білка?