Полезные материалы

Як зробити саморобний тренажерний зал

  1. Самий необхідний інвентар для саморобного тренажерного залу
  2. Як зробити або де взяти спортивний інвентар для будинку?
  3. Турнік і бруси зробити самому або купити? Як вибрати турнік і бруси?
  4. Як зробити гантелі і штангу?
  5. Як зробити самому боксерську грушу?
  6. Інший інвентар для створення економного домашнього тренажерного залу
  7. підіб'ємо підсумок

Подивіться в магазинах ціни на невеликі гантелі Подивіться в магазинах ціни на невеликі гантелі! Так що там ціла гантель, один 10 кг млинець для штанги коштує понад 18 у.о.! За що? У цій статті описано, як зробити тренажери будинку і недорого. Корисні поради, щоб зробити своїми руками цілий тренажерний зал, ви знайдете нижче. Дізнаєтеся, як можна не тільки зробити недорогі тренажери, а ще й при бажанні зможете налагодити невеликий бізнес з торгівлі якісним спортивним інвентарем.

Щоб розібратися, як зробити недорого будинку тренажерний зал або просто деякі тренажери, слід спочатку виділити деякі моменти. Наприклад, потрібно відзначити, що зробити повністю безкоштовно вийде не все. Хіба що, ви є слюсарем по металу і ще маєте вдома цілий склад металобрухту. Складно в домашніх умовах зробити багато тренажери, наприклад, для кардиотренировок (Велотренажери, бігові доріжки і т.п.). Теоретично це можливо, але щоб вони були близькі за зовнішнім виглядом і можливості до заводських професійним, доведеться витратити багато зайвих грошей, часу і нерв.

Але є і позитивні моменти, і вони перевершують перераховані вище недоліки. Наприклад, все основне «залізо» (штанги, гантелі, лавки, стійки), а при бажанні і додатковому старанності багато інших тренажери, можна зробити в рази дешевше і не менш якісно, ​​ніж дорогі покупні аналоги.

Самий необхідний інвентар для саморобного тренажерного залу

Для того, щоб зробити вдома тренажери для бодібілдингу, потрібно виділити ті, які будуть максимально прості за своєю конструкцією, найнадійніші, і найбільш ефективні для нарощування м'язової маси. Практично всі тренажери для нарощування м'язів і сили будуються за принципом підняття тяжкості за допомогою певних м'язів. Але навіть, прийшовши в фітнес клуб, ви побачите, що на багатьох складних за своєю конструкцією тренажерах займаються в основному початківці хлопці. А самі «фігуристи» хлопці віддають перевагу час вправ зі штангами і гантелями. При правильному їх використанні можна навантажувати будь-які частини тіла. Але ось для цього необхідно мати можливість підбирати їх різної маси для певних вправ, а також лава з можливістю регулювання спинки.

Що стосується різної маси, то для цього найпростіше і дешевше для будинку зробити розбірними гантелі і штанги. Адже набір гантель обійдеться значно дорожче, ніж пара розбірних. Та й зробити їх на чому простіше, адже не обов'язково потрібно використовувати зварювання і лиття. А ось лавки легше зробити просто різні, а не одну з функцією регулювання спинки. Наприклад, одну повністю горизонтальну, а іншу десь під 70 ° (можна ще й під 90 °, але досить підсунути горизонтальну до стіни і зміцнити) або взагалі не робити другу. Стійки для штанги досить буде і однієї, яка дасть можливість виконувати жим лежачи, станову тягу і класти штангу під час відпочинку між вправами. Але навіть при наявності напарника, якщо робити вдома тренажерний зал, то без стійки труднобудет повністю обійтися. Висота для штанги повинна бути або змінною (як мінімум 2 положення) - для жиму лежачи і станової тяги, або тоді робити дві окремі стійки.

Буде дуже корисно мати при тренуваннях ще турнік і бруси, а зробити їх простіше решти інвентарю. Але також слід зробити пояс або придумати іншу конструкцію для підвішування «вантажу-утяжелителя». Без цього буде майже неможливо наростити м'язову масу, використовуючи лише вагу свого тіла. Рюкзак погано підійде в якості такої конструкції - він не витримає навантаження, і саме розподіл ваги буде неправильно. А ось щось, подцепленний за ноги, буде ефективним, але незручним. Тому найкращим варіантом буде пояс.

І так основне, що необхідно щоб зробити домашній тренажерний зал будинку:

Види грифів за формою

1) гриф штанги - як мінімум один. За стандартом потрібно мати довгий (вага близько 20 кг в ідеалі), а також ще 1 короткий (вага близько 10 кг) - прямий, EZ-подібний або W-подібний гриф (див. Малюнок), залежно від вправ, які планується виконувати. Але в домашніх умовах гриф, найімовірніше, буде зроблений з труби і від стандартних параметрів буде відрізнятися. Як його зробити з докладним описом можна подивитися тут .

2) 2 гантельних грифа з нарізаною різьбою на кінцях для великої гайки.

3) млинців для початку буде достатньо таких: 4 штуки по 5 кг, 2 - 10 кг, 2 - 20 кг. Але за умови, що діаметр отвору буде універсальним для гантелей і штанги. Але це також в ідеалі, адже млинці дорожче всього іншого. Загалом, важливо мати хоч якісь однакові вантажі для навішування на штангу і гантель.

Мінімальна вага однієї гантелі залежить від можливості виконувати основні вправи. Він повинен братися з розрахунком, щоб давати можливість зробити 8 - 10 повторів. Більшості достатньо буде для почав 4 млинця по 5 кг для гантелей.

4) турнік для можливості братися широким хватом. Не варто робити його в дверному отворі, краще настінний або вуличний;

5) бруси. Для економії і швидкості установки підійдуть настінні.

6) стійка для штанги з можливістю вибору позиції для виконання жиму лежачи і станової тяги. Або дві окремі стійки різних висот для цих же цілей.

7) скакалка для виконання кардиотренировок.

боксерська груша боксерська груша.

Все це дасть можливість облаштувати ефективний тренажерний зал.

Як зробити або де взяти спортивний інвентар для будинку?

Креслення того, як зробити тренажери будинку, не важко буде знайти в мережі і завантажити, також можна подивитися їх прямо на сайтах. Не завадить подивитися на самі тренажери в спортивних магазинах або фітнес клубах, для більш конкретного уявлення. Нижче самі прості і доступні варіанти, як їх зробити або де взяти.

Турнік і бруси зробити самому або купити? Як вибрати турнік і бруси?

бруси і турнік на вулиці мало хто буде використовувати взимку або в погану погоду, якщо навіть спорудить. А займатися то треба ... Зробити надійний турнік самостійно вдома своїми для розміщення в приміщенні складно і не так уже й вигідно. Простіше придбати його, слідуючи нижчеперелічених радам.

Турнік і бруси зручніше замовити в інтернеті. Вони гідної якості обійдуться до 60 у.о. за обидва товари разом. Краще брати турнік не для дверного отвору, а настінний - він надійніший і практичніше. Бажано, щоб він підходив для широкого хвата. Бруси, для економії місця і щоб не зачіпатися про них, існують складні, але вони трохи дорожче. Можна також взяти турнік і бруси 2 в 1 - такої конструкції, де її необхідно перевертати, щоб перетворити одне в інше. Цей варіант також дозволить заощадити. Непоганий варіант взяти цілу шведську стінку , Що дозволить виконувати деякі додаткові вправи, зокрема на дошці для вправ на прес. Це обійдеться рази в 2 дорожче, але має переваги.

Як зробити гантелі і штангу?

Гантелі зроблені знайомим слюсарем з його матеріалів за «бульбашка» (але давно)

Основною проблемою при виготовленні штанги , Гантелей, стійки під штангу і лави в домашніх умовах є наявність матеріалу. Справа в тому, що найдоступнішим і відповідним для цього є сталь і чавун. Погано підійде бетон, як деякі радять в мережі. Особливо це стосується тренажерного залу всередині приміщення. До того ж, найвища щільність цементу більш ніж в 2 рази менше щільності стали. Бетон як раз і роблять важче цементу тільки при додаванні в нього сталевої стружки або чогось подібного. Тобто, бетон не такий важкий, а також ще і може кришиться. Зробити гарне подобу млинців з нього в домашніх умовах вийде, хіба що заливши його в порожні ємності, а не у форми. І то, вони будуть набагато більше сталевих, а створити такі ємності нормальними за всіма параметрами в домашніх умовах важко. Розглянемо це пізніше в окремій статті, про те як зробити саморобні тренажери на вулиці.

У продажу є млинці з граніліта або, як їх ще називають, бітумні. Вони якраз і зроблені з бетону, але з використанням спеціальних присадок (добавок), що дозволяють зробити матеріал більш щільним. Заливається такий бетон в форми млинців, виготовлені з бітумінозного пластика. Основною перевагою такого роду спортивного інвентарю виступає відносно низька ціна, в порівнянні з металевими аналогами. Але навіть зроблені в такому вигляді млинці зі спеціального більш щільного бетону набагато більше в обсязі і не дуже довговічні.

На жаль, сталь зараз не така вже дешева. А особливо нові листи або кругляки, які потрібні для створення прекрасних млинців і грифів. Тому наведемо приблизні способи, як можна дістати матеріал або навіть повністю готовий спортивний інвентар:

1) Дати оголошення в місцеву газету або розклеїти на стовпах про придбання розбірних гантелей, їх частин, чавунних гантелей і гир. Купити це все можна буде в рази дешевше, ніж навіть б / у по інтернету, якщо знайти відповідних клієнтів. Деякі люди вдома двері підвалу ними підпирають. Ціну потрібно пропонувати більше, ніж за прийом металобрухту в відповідних пунктах, але менше, ніж приблизно за 1 кг такого млинця або чавунної гирі б / у в мережі. Особливо з цим не виникне проблем, якщо продавці зайвої «залізяки» з села або невеликого містечка, літні люди або любителі випити. Якщо будуть зайві пропозиції, то можна все це без проблем перепродати дорожче на сайті оголошень в інтернеті.

2) Відвідати пункт прийому металобрухту. На більшості з них по вигідних цінах можна підібрати підходящий матеріал, з якого вийдуть млинці, грифи, каркаси для крамниць та стійок. Слід дізнатися про більш вигідніший спосіб отримати цей цю ​​деталь на пункті прийому, так як буває, що викупити вийти за 3-х 4-х кратну ціну. Але можливо є варіант домовитися про обмін на інший «чермета» в 2-х кратному розмірі.

3) Взяти в інших місцях. Наприклад, на якомусь підприємстві, де багато «непотрібних» запчастин. Може хтось із знайомих або родичів працює на такому.

Може хтось із знайомих або родичів працює на такому

Приклад гантелі зробленої слюсарем за 6 у.о. з наданих матеріалів

У домашніх умовах зазвичай складно зробити самому з листа метала млинець, а з кругляка або труби - гриф. Адже для цього необхідний інструмент і навички. Найдешевшим способом буде знайти підприємство, де є пристойна майстерня з металообробними верстатами. Там «за пляшку» у вільний час слюсар виточить хоч матрьошку. Але простіше заплатити надомної майстру або замовити таку справу в спеціальній конторі. Робота не така вже трудомістка і тому відносно недорога (крім газового різання металу для млинців). Головне вказати розміри, а потім лише дочекатися виконання замовлення.

Як зробити самому боксерську грушу?

Чи не спроста боксерська груша йде однією з останніх у списку самого необхідного інвентарю для домашнього спортзалу. Це не тому, що у неї найменше значення. Причина цього в тому, що боксерську грушу зробити самому буде не так складно, як металевий спортивний інвентар. А якість при цьому буде дуже хорошим, якщо докласти до цього якісь зусилля. Ми розглянемо, як зробити боксерський мішок, а решта види боксерських груш складніше зробити самому в домашніх умовах, і вони менш універсальні.

Найпростіший і дешевий варіант саморобної боксерської груші - це зробити її зі звичайних господарських мішків. Для цього потрібно взяти кілька (не менше ніж 3 шт.) Звичайних поліетиленових (білих плетених) або з тканини господарських мішків, які легко і дешево можна придбати в хозмагазіне. Потім засунути їх один в інший і набити (про набиванні дивіться далі). Після цього щільно обмотати в кілька разів скотчем або ізоляційною стрічкою, що зробить грушу міцніше і додасть їй форми.

Більш якісний і найкращий варіант - це пошити боксерський мішок. Для цього потрібно підібрати хорошу товсту тканину. Кращим варіантом буде брезентовий тканина або Керзена. Вона повинна бути достатньої щільності, інакше її потрібно складати як мінімум удвічі. Далі ця тканина віддається знайомої швачки (або незнайомій за гроші). Справа не дуже трудомістка і дорого коштувати не буде. Самому це буде складно, не маючи необхідних навичок і швейної машинки.

Стандартна форма боксерського мішка повинна бути за формою на подобу сосиски не менше метра завдовжки. Оптимальний варіант становить не менше 1,3 м. Хоча не тільки це важливо, адже ще потрібно надати їй достатню вагу. Виходити потрібно з можливостей самого матеріалу, місця кріплення до груші каната, ланцюга і надійності кронштейна. Також слід враховувати власну вагу і силу удару, адже не варто робити її і надмірно важкою. Вона повинна вийде вагою від 40 кг. Оптимальним вагою буде 60-80кг.

Наповнення саморобної боксерської груші. Для набивання і додання ваги найкраще використовувати пісок або деревну тирсу (дрібні тирсу після обробки дерева). Купувати наповнювач, щоб зробити м'якше стінки, буде відносно дорого. Тому можна надати м'якості їй, вимостили старими ганчірками або поролоном у країв зсередини. Але вона не повинна бути і занадто м'якою.

Як підчепити грушу. Найпростіше прикріпити Як підчепити грушу грушу до стіни за допомогою спеціального кронштейна (як на картинці). Його можна придбати в магазині (дешевше замовляти в інтернеті), або придбати настінний турнік або взагалі шведську стінку з наявністю можливості чіпляти грушу. Вигідніше вибрати турнік або стінку - це допоможе убити двох зайців відразу. Кронштейн можна зробити і самому, але для цього необхідно проводити зварювальні роботи.

Підчепити саморобну боксерську грушу до стелі буде проблематично. Але якщо є приміщення у вигляді павільйону або яке-небудь інше, де можливо підв'язати її до балки або іншої конструкції під стелею, то це буде хорошим варіантом. У літню пору її можна прив'язати до дерева. Важливо враховувати, що для боксування потрібно досить простору.

Інший інвентар для створення економного домашнього тренажерного залу

Скакалку придбати не складе труднощів. Її вже точно не варто робити з мотузки, яка завалялася в гаражі. Якщо не вдалося зробити штангу, то багато вправ допоможе замінити еспандер. Вони бувають різні - на пружинах і гумові, відрізняються за силою навантаження (докладніше тут ). Підібрати відповідний простіше в магазині спортивних товарів, ніж в інтернеті по фото. Але гантелі, хоч розбірні, дістати доведеться, а то нарощування м'язової маси без обтяження буде складним.

Непогане сидіння і підставку для рук (приставку Скотта) для кращої опрацювання біцепсів можна змайструвати з старого стільця зі спинкою (як на фото). Для цього потрібно з його зворотного боку до спинки приробити дошку для підставки під лікті приблизно під 30 °. Сідати для виконання вправи на біцепс обличчям до спинки стільця, розставивши ноги. А взагалі, фантазія нашого людини безмежна.

Детальніше про інших доступних силових тренажерах можна дізнатися тут .

підіб'ємо підсумок

Як бачимо, щоб зробити тренажери недорого і якісно, ​​доведеться трохи попрацювати. Але з огляду на нинішні захмарні для багатьох ціни на спортінвентар та неможливість відвідувати фітнес клуби - воно того варто. Основною проблемою є матеріал, а як вже його використовувати думка з'явитися. Де його взяти - описано вище. Якщо налагодити схему виробництва такого інвентарю, як штанги, гантелі, лави, то це буде вигідний бізнес. Адже попит завжди буде, а ціни в магазинах дуже високі. І тут вже клієнтові не так важливий ідеальні естетичний зовнішній вигляд, як практичність і доступність.

Можна спорудити в домашніх умовах і серйозні тренажери, при цьому в основному з дерева. Наприклад, ось такий:

Наприклад, ось такий:

Якщо кому цікаво, як зробити такий тренажер своїми руками, то напишіть, будь ласка, в коментарях. Я викладу креслення з описом деталей на сайті або вишлю вам на пошту.

Турнік і бруси зробити самому або купити?
Як вибрати турнік і бруси?
Як зробити гантелі і штангу?
Як зробити самому боксерську грушу?
За що?
Як зробити або де взяти спортивний інвентар для будинку?
Турнік і бруси зробити самому або купити?
Як вибрати турнік і бруси?
Як зробити гантелі і штангу?
Як зробити самому боксерську грушу?