Полезные материалы

Амінокислоти: різновиди, ефекти і схеми прийому

  1. різновиди амінокислот
  2. ефекти
  3. Час прийому
  4. дозування
  5. сумісність
  6. Можливі побічні явища
  7. Перевірка якості амінокислот

Амінокислоти - особливі поживні речовини, які лежать в основі білкових клітин нашого організму. У зв'язку з тим, що м'язи в основному складаються з білка, амінокислоти мають важливе значення для спортсменів. Вони синтезуються тілом самостійно, а також надходять з продуктів харчування або добавок.

Вони синтезуються тілом самостійно, а також надходять з продуктів харчування або добавок

різновиди амінокислот

Існує 20 амінокислот, з них 9 є незамінними, тобто не виробляються організмом самостійно, тому всім, хто активно тренується, необхідно отримувати їх з спортивних добавок і повноцінної дієти.

У продажу доступні як окремі амінокислоти (наприклад, глютамин, гліцин і т. Д.), Так і їх комплекси. Особливою популярністю користується комплекс BCAA , Що складається з незамінних амінокислот. У нього входять 3 речовини: лейцин, валін і ізолейцин. Вони потрібні м'язам в першу чергу і швидко засвоюються.

ефекти

Амінокислоти вкрай важливі для регенерації м'язових волокон після заняття, збереження м'язів під час скидання ваги і сушки, а також інтенсивного зростання маси. Ключове значення в професійному спорті і бодібілдингу грає комплекс BCAA. Вони складають третину м'язової тканини, і тому випускаються окремо і користуються попитом.

Навіть тренування середньої і низької інтенсивності приведуть до втрати більшої частини амінокислот в м'язах. Щоб зберегти сили і отримати кращі результати, слід заповнити створений недолік за рахунок добавок.

Як діють амінокислоти на організм:

  1. Джерело енергії. Додатковий прийом амінокислот додасть сил і допоможе завершити інтенсивне тренування. Вони дадуть більш потужний приплив енергії, ніж вуглеводні добавки і протеїнові батончики.
  2. Прискорення вироблення білка. Прийом амінокислот запускає синтез інсуліну, прискорюючи зростання м'язів. Вступники в організм амінокислоти використовуються як будівельні елементи для нових м'язових волокон.
  3. Призупинення руйнування м'язів. Під час схуднення, роботи над рельєфом або відразу ж після тренування починається процес, відомий як катаболізм. Руйнування білкових клітин гальмується за рахунок активного надходження амінокислот.
  4. Зменшення жирових запасів. Прийом амінокислот доведено прискорює скидання ваги за рахунок запуску метаболізму.

Час прийому

Схеми прийому амінокислот при роботі на масу і під час позбавлення від зайвої ваги мають деякі особливості.

Для росту м'язової маси слід приймати добавку тільки до і після заняття. Також допускається ранковий прийом, так як в цей час швидкість всмоктування амінокислот максимальна. Для додаткової підтримки організму варто також пити протеїн .

При схудненні потрібно приймати добавки частіше. Розділіть денну дозу на 4-5 раз: вранці, між прийомами їжі, а також до і після тренування. Так ви зможете зупинити руйнування м'язів, придушити тягу до солодкого і зберегти м'язову тканину.

Найкраще приймати добавку циклами по 1,5-2 місяці. Після цього варто зробити перерву на кілька тижнів. Так організм не встигне звикнути до добавці, і її ефективність буде максимальною.

дозування

Дозування амінокислот сильно розрізняється залежно від цілей прийому. Одноразова доза повинна становити не менше 5 м В окремих випадках її можна збільшити в 2-4 рази.

Під час покупки добавок зверніть увагу на їх дозування. Дуже часто виробники знижують дозування капсул для того, щоб збільшити вживання і підвищити вартість препарату.

сумісність

Амінокислоти прекрасно поєднуються з будь-якими видами спортивного харчування . Але далеко не у всіх випадках їх можна приймати з іншими добавками одночасно.

Не варто пити амінокислоти разом з білковими коктейлями і гейнер . Це значно знизить швидкість засвоєння, і зробить їх вживання безглуздим.

Можливі побічні явища

Амінокислоти - натуральні речовини, які виробляються організмом, тому вони добре засвоюються і не провокують виникнення побічних ефектів.

Єдине неприємне явище, з яким можуть зіткнутися ті, хто вперше бере амінокислотні комплекси, - це болі в шлунку і розлад травлення. Найчастіше це пов'язано з порушеннями в роботі печінки. Щоб «привчити» організм до добавці, відмовтеся від неї на весь період відновлення (1-2 дні). Потім почніть приймати половину добової дози, а через тиждень можете переходити на звичайну схему вживання амінокислот. Якщо сумніваєтеся, проконсультуйтеся з тренером або лікарем.

Перевірка якості амінокислот

Як перевірити куплені добавки на якість:

  1. Порошкові амінокислоти повинні повністю розчинятися у воді. У випадку з BCAA допускається утворення невеликого осаду.
  2. BCAA мають легкий гіркуватий присмак.
  3. Зовнішній вигляд добавки повністю відповідає заявленому на етикетці.
  4. Упаковка щільно запечатана і має термін придатності.

Амінокислоти - добавка, яка має різнобічну дію. Грамотний прийом в поєднанні зі спортом і правильним харчуванням дасть швидкі і помітні результати.