Полезные материалы

Амінокислоти в спортивному харчуванні - FixBody: спорт, бодібілдинг, фітнес, Кроссфіт, мотивація

Б езусловно, лідером серед всіх продуктів спортивного харчування є протеїн, однак від нього не відстає інша добавка - амінокислоти Б езусловно, лідером серед всіх продуктів спортивного харчування є протеїн, однак від нього не відстає інша добавка - амінокислоти. Багато атлетів і до цього дня не знають всіх відмінностей між протеїном і амінокислотами, адже по суті, одне - це похідне іншого. Важливо зрозуміти, що білок, а саме - амінниє ланцюга є будівельними матеріалом для наших м'язів. Варто пам'ятати, що бодібілдинг переслідує багато цілей. Перш за все - це набір маси, проте від великих м'язів не буде толку, якщо вони приховані під товстим прошарком жиру. Тут важливий так званий процес сушіння, про який ми говорили у відповідному циклі статей. Так ось амінокислоти потрібні атлетові, як при наборі маси, так і при сушінні.


Різниця між протеїном і амінокислотами
Багато хто задається питанням: «навіщо потрібні амінокислоти, коли є протеїн?», Хоча можна дати і зворотний формулювання. До слова, амінокислоти завжди на порядок дорожче навіть самого якісного протеїну. Перше що приходить на розум - швидкість засвоєння. Амінокислоти засвоюються не завдяки особливій формулі молекул білка, а через банальну відсутність процесів перетравлення. Вони в буквальному сенсі слова всмоктуються нашим шлунком і кишечником. Всі атлети, які страждають від тих чи інших патологій травлення, можуть сміливо вживати великі дози амінокислот.
Окремо варто відзначити знижену кислотність шлунка, яка властива більшості людей мали на своїй пам'яті перебої з раціональним харчуванням. Така шлункова середовище сприяє тому, що більше половини розщеплених білків просто не засвояться. Зрозуміло, це стає непереборною перешкодою в наборі м'язової маси. Багатьох професійних бодібілдерів крім видатної генетики виділяє налагоджена робота кишечника, який здатний переварити за добу понад вісім тисяч кілокалорій. Грубо кажучи, це приблизно 7 кілограм їжі. Будь-які захворювання травної системи не дозволять наростити бажані обсяги. Тут на допомогу можуть прийти лише амінокислоти, які на жаль, досить дорого коштують.
Другим значимим різницею і плюсом можна вважати стимуляцію гормону росту. Справа в тому, що прийом порції амінокислот на порожній шлунок змушує організм викидати в організм пристойну частку соматотропіну, тобто можна сказати, що вчасно прийняті амінокислотні добавки можуть управляти піками виділення гормону росту. Протеїни в свою чергу повинні перетравитися і пройти величезний шлях через шлунок. Амінокислоти засвоюються без перетравлення, внаслідок чого їх рівень в крові може бути досить високим, а це обов'язково призведе до гіпераміноцідеміі. Даний феномен прискорює синтез білка, попутно підвищуючи анаболічні властивості організму.
Ложка дьогтю
На жаль, всі перераховані вище властивості спостерігаються далеко не в кожному продукті спортивного харчування. Слід зазначити, що велика їх частина носить звання комплексних амінокислот лише для галочки. Насправді всередині можна побачити звичайний протеїновий ізолят. На щастя, відповідні законодавства забороняють приховувати цей факт, внаслідок чого на упаковках недобросовісних виробників в складі продукту можна помітити слово «ізолят».
Безумовно, будь-який білок після процедури перетравлення перетвориться в амінокислоти, проте саме тривале засвоєння позбавляє протеїн всіх позитивних властивостей. Крім того, в процесі перетравлення велика частина амінокислотної оболонки просто руйнується. У підсумку до м'язів доходять лише обрані ланки. У той же час справжні амінокислотні комплекси пропонують нам цілісну білкову молекулу, яка не буде піддана обробці в шлунку, а як слідство не зазнає втрат. У загальному і цілому, комплексними амінокислотами можна назвати тільки гідролізат білка і особливу суміш вільних кристалізованих амінокислот.
гідролізат білка

Гідролізом називається процес, при якому під дією тих чи інших кислотних молекул і ферментів відбувається руйнування первинної структури білка. Саме так з'являється аминокислотная ланцюжок. Зверніть увагу, створення відбувається завдяки руйнуванню. У спортивній індустрії, як правило, використовують звичайний рідкий розчин білка, який в кілька етапів піддається впливу протеолітичних ферментів. Такий спосіб дозволяє зімітувати процес перетравлення білка в нашому з вами шлунку. Отримані ланцюжки амінокислот фільтрують і висушують. У підсумку ми бачимо не протеїн, а суміш окремих амінокислот укладених в різні ланцюжки. Саме такі сполуки прийнято називати пептидами. Напевно вам знайоме це слово. Нагадаємо, гормон росту (соматотропін) є пептидним гормоном, тобто його основну масу становлять амінокислотні ланцюги. Тепер стає зрозуміло, чому саме аміни впливають на його вироблення.
На жаль, більшість виробників спортивного харчування спрощують процес гидролизации білка, намагаючись заощадити якомога більше фінансових коштів. У підсумку ми знову отримуємо звичайний протеїн, злегка схильний процесам гідролізу (приблизно на 20%). Лише в деяких добавках ви можете побачити рівень гидролизации. Але вихід все ж є. Справа в тому, що всі амінокислоти на смак дуже гіркі. Ті, хто вживав BCAA або аргінін вже знайомі з цією характеристикою амінних сполук. У загальному і цілому, при покупці гідролізату насамперед звертайте увагу на його вартість. Вона повинна бути висока, бо процедура виготовлення досить дорога. Після покупки слід провести смакової тест на гіркість.
Як вже говорилося вище, процедура гідролізу досить дорога. Саме тому багато виробників шукають дешеву сировину, бо піддавати гідролізу дорогий білок недоцільно з точки зору маркетингу, по крайней мере, так вважають недобросовісні компанії. Вони піддають обробці звичайний казеїн. У підсумку він втрачає велику частину цінних амінокислот, і ви отримуєте кота в мішку. На даний момент найкращим протеїном вважається сироватковий, саме його повинні піддавати процесу гідролізу. Сироватка білка володіє відмінним набором амінокислотних ланцюгів, внаслідок чого навіть після обробки вона практично не втрачає своєї цінності.
кристалічні амінокислоти
Гідролізат білка - це суміш пептидів і вільних амінокислот. Однак існують і окремі суміші, що містять в собі тільки вільні молекули амін. Отримують їх завдяки складній процедурі виділення з гідролізатів з використанням хімічного і мікробіологічного синтезу. До слова, за аналогічною схемою виділяють амінокислоти L-групи.
Мікробіологічний синтез в свою чергу був відкритий досить давно, ще в 50-і роки. Уже тоді будувалися теорії, згідно з якими будь-яку амінокислоту можна буде синтезувати штучним шляхом завдяки реакції бактеріальних культур. На даний момент з їх допомогою дійсно можна створити все Протеїногенні амінокислоти, які використовуються організмом для будови м'язових волокон. Суть методики полягає в банальному вирощуванні спеціалізованих мікроорганізмів в особливих умовах, із застосуванням різних розчинів. Як правило, основним компонентом розчину служить вуглець. В результаті бактерії активно розмножуються, а під впливом особливих ферментів виділяють заповітну амінокислоту, яку легко виділити і висушити.
Що стосується хімічного синтезу, то дана процедура найбільш продуктивна з точки зору отримання тих чи інших амінокислот. Тут ми можемо отримати з'єднання будь-якої структури. В основі методу лежить використання нехарчової мінеральної сировини. Саме в ньому завдяки хімічним реакціям досягається необхідна концентрація тих чи інших амінокислот. На жаль, весь процес дуже трудомісткий і вимагає величезної кількості різного устаткування.
Чому віддати перевагу?
Згідно з останніми економічними дослідженнями, з точки зору масштабного виробництва найбільш вигідний хімічний синтез, так як сировина тут значно дешевше різних концентратів застосовуються в гідролізі. Виробництвом амінокислот займаються по всьому світу, і не тільки компанії спортивного харчування. Тут мова йде про великих гравців, таких як фармацевтичні компанії Японії і Китаю. Саме вони займають лідируючі позиції з виробництва комплексних амінокислот, які застосовуються в абсолютно різних галузях, таких як медицина, поліпшувачі смаку, сільське господарство (добрива), парентеральне харчування і звичайно ж, спортивне харчування.
Варто відзначити, що незважаючи на високу вартість, в Росії великий попит має саме гидролизованние амінокислоти. Справа в тому, що сертифікувати продукт, що містить суто кристалізовані амінокислоти - досить складно.
Якщо говорити про біологічні відмінності, то вільні кристалічні аміни, потрапивши в шлунок досить швидко потрапляють в кровотік. Вони практично відразу втручаються в метаболічні процеси, прискорюючи синтез білка. У порівнянні з гідролізатами, швидкість засвоєння таких амінокислот набагато вище. Однак гидролизованние аміни в свою чергу містять також і пептиди, які грають величезну роль в нашому організмі. Яскравим прикладом може служити з'єднання глютамина і аланіну, яке в сумі дає такий собі покращений глютамин, не піддається розпаду. Так що вибір комплексних амінокислот досить непросте заняття.
Різні форми продуктів
Всі форми амінокислот представлені, як правило, порошком, який може бути зібраний в капсулу (таблетку). Однак варто зазначити, що швидкість всмоктування безпосередньо залежить від форми добавки, адже будь-яка амінокислота або молекула білка, повинна придбати рідку форму, інакше процеси засвоєння не візьмуть свій старт. Щоб порошок або таблетка стали рідиною, їм необхідно змішатися з шлунковим соком, а на це також потрібен час, хоч і відносно невелика, особливо якщо порівнювати з протеїном.
Звідси випливає висновок, що рідка форма амінокислот засвоюється набагато швидше порошку і таблеток, які повинні провести певні проміжок часу у вашому шлунку. Рідка форма в свою чергу моментально проникає в стінки шлунка, а як наслідок - в кровотік. Однак є невелика хитрість - змішування порошку в рідині, наприклад у склянці кислого соку. Швидкість засвоєння помітно підвищиться, але все ж буде поступатися рідкій формі.
підсумок
При виборі тієї чи іншої амінокислоти, перш за все, слід виходити з ваших фінансових коштів. Купівля суто дорогого гідролізату досить дороге заняття, яке по суті можна легко замінити за допомогою BCAA амінокислот і декількох сироваткових протеїнових комплексів. Для росту м'язової маси найбільш підходящими є кристалізовані амінокислоти, виготовлені не з дешевої сировини, такого як колаген, який не несе користі в м'язи. У загальному і цілому, ми рекомендуємо вам зробити упор на протеїнових комплексах, а амінокислоти використовувати лише як доповнення, щоб прискорити процеси відновлення і метаболізму.

Чому віддати перевагу?