Полезные материалы

Аргінін: для чого він потрібен в спорті і як його приймати

  1. функції аргініну
  2. Продукти з аргініном
  3. Який краще взяти
  4. Дозування і протипоказання
  5. висновок
  6. думка експерта
Автор: Слаута Олександр - фахівець з спортпіту і тренер тренажерного залу | докладніше >>

Закінчив: Білоруський Державний Педагогічний Університет імені М. Танка. Спеціальність: соціальна робота, педагогіка. Курси з оздоровчого фітнесу та бодібілдингу при Білоруському державному університеті Фізичної Культури, на кафедрі оздоровчої фізичної культури. КМС з армрестлінгу, 1й дорослий розряд з рукопашного бою. Призер кубка Республіки Білорусь з рукопашного бою. Призер Республіканської Динаміади з рукопашного бою.


Місце в рейтингу авторів : 3 ( стати автором )
Дата: 2014-09-24 Перегляди 83 830 Оцінка: 5.0

Всі статті автора >>

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

Якщо ви пов'язані з фітнесом і силовими видами спорту, або просто ведете активний і здоровий спосіб життя, то надходження амінокислот в організм має здійснюватися регулярно і в потрібній кількості. Не можна недооцінювати амінокислоти , Так як вони потрібні не тільки м'язам, а й всьому організму для здійснення різних фізіологічних процесів. Розглянемо л-аргінін і дізнаємося, як він застосовується в спорті і виділимо його властивості.

Амінокислота л- аргінін бере участь у багатьох процесах. Вона відноситься до незамінних амінокислот. Надходження її з їжею повинно здійснюватися регулярно.

функції аргініну

1. Чи є замовником оксиду азоту

Оксид азоту - речовина, яке регулює тонус артеріальних судин. Якщо організм відчуває дефіцит аргініну, то виникає ризик збільшення артеріального тиску. Донатор азоту потрібен для синтезу м'язових клітин. Саме це властивість визначає застосування аргініну в бодібілдингу, так як нерозщеплений аргінін бере участь в утворенні м'язової тканини і побудові нових білків. Також знижує рівень підшкірного жиру.

2. Посилює імунітет

Аргінін бере участь у всіх обмінних процесах. При його дефіциті організму складно протистояти різним інфекціям, вірусних захворювань і боротися зі стресами.

3. Чи є антиоксидантом

Аргінін бере участь у виведенні кінцевих продуктів азотистого обміну. Від сили роботи циклу очищення залежить ступінь освіти сечовини для виведення продуктів розпаду білків.

4. Прискорює вироблення гормону росту і тестостерону

Чоловік гормон тестостерон утворюється завдяки нерозщеплених аргініну. Прийом аргініну на ніч буде сприяти посиленого вироблення гормону росту (HGH), що відіб'ється на результатах в наборі м'язової маси і спалюванню підшкірного жиру. Аргінін входить до складу вазопресину (пептидний гормон гіпофіза).

5. Підсилює пампінг

За рахунок збільшення кровообігу і зміни азотистого балансу в позитивну сторону, аргінін здатний підсилити ефект від пампинга . Транспортна функція крові посилюється, поживні речовини (креатин, цукор, вода) будуть швидше доходити до м'язових клітин. Також можливо досягти якогось ефекту венозности.

6. Чи є транспортною системою для креатину

Аргінін виступає самостійної добавкою, проте крім всіх своїх корисних властивостей ще є транспортною системою для креатину . За рахунок збільшення кровообігу креатин потрапляє в м'язові клітини швидше і, тим самим, збільшує силу і працездатність м'язів. Часто аргінін входить до складу предтреніровочних комплексів .

7. Покращує ерекцію

Аргінін здатний покращувати ерекцію. Часто прийом аргініну поєднується з йохембіном гідрохлоридом (HCL), що підсилює статеву функцію. Це пов'язано з тим, що аргінін покращує кровопостачання (як було сказано вище).

8. Знижує рівень підшкірного жиру

Клінічно було доведено, що прийом аргініну разом з л-карнітин істотно знижує відсоток підшкірного жиру. Але справа не в л-карнитине, справа в соматотропіну (гормон росту), так як він є найкращим ендогенних (внутрішніх) жиросжигателем.

9. Знижує "поганий холестерин"

Поганий холестерин (холестерин низької щільності) при окисленні здатний руйнувати стінки судин. Аргінін здатний знизити окислення і негативний вплив на судини. Тим самим перешкоджає розвитку атеросклерозу.

Продукти з аргініном

Змісту аргініну в їжі

Аргінін міститься в:

  • свинині,
  • Курячому філе,
  • Філе лосося,
  • Курячих яйцях,
  • Кедрових і волоських горіхах,
  • бобових,
  • Буром рисі.

Який краще взяти

Я рекомендую наступних виробників (знову-таки з міркувань співвідношення ціна-якість):

Дозування і протипоказання

Найбільш сприятливий час для прийому аргініну - до і після тренування. Це поліпшить харчування м'язів і посилить пампінг (ефект накачування). Якщо ви хочете збільшити секрецію гормону росту, то приймайте аргінін на ніч.

Оптимальні дози - це до 10 г в день. Чим вище доза, тим ефект краще, проте агент NO, що утворився в результаті тривалого прийому аргініну, є токсичний для організму. Не варто перевищувати дозу 10 г в день.

Не рекомендується приймати особам до 18 років довгий час. Аргінін протипоказаний вагітним і годуючим жінкам.

При запальних захворюваннях опорно-рухового апарату варто підходити акуратно і проконсультуватися з лікарем. Так як запальний процес може посилитися.

висновок

Як бачимо, аргінін просто необхідний в період набору маси і на тлі низкоуглеводной дієти. Так само він використовується в медичних цілях для лікування різних захворювань: діабет, атеросклероз, депресії, для загоєння травм і ран. Якщо ви активно тренуєтеся, то прийом аргініну додатково просто необхідний.

думка експерта

Павло Пахомов - провідний фахівець зі спортивного харчування мережі магазинів Sportebay

Відзначимо, що сказане автором стосується саме L-Аргінін - SAN Arginine supreme. Зазначені добавки від PureProtein і BioTech містять аргінін альфа-кетоглутарат (ААКГ) - сіль амінокислоти аргініну і альфа-кетоглутаровой кислоти. Мають ефектами пампинга, транспорту і підвищення оксид азоту, але слабкіше ніж у L-Аргінін.

Так у 2006 році були проведені дослідження, які дозволили остаточно визначити роль ААКГ в бодібілдингу. Вчені перевірили його фармакокінетичнівластивості, побічні ефекти і ефективність у тренуються дорослих людей. Результати показали, що аргінін альфа-кетоглутарат безпечний, і в деякій мірі допомагає збільшити силові показники в жимі лежачи, а також пікову потужність, однак на м'язову масу впливу не робить, також як і на максимальну аеробну продуктивність.

Був зроблений висновок що альфа-кетоглютарат (AAKG) менш ефективний, ніж L-Аргінін. Оскільки вартість виробництва AAKG нижче, він отримав велику популярність серед виробників спортивного харчування.

Персональні тренування з фітнесу від автора цієї статті:

  • складання тренувальних програм і харчування онлайн,
  • зниження і коригування ваги,
  • набір м'язової маси,
  • ЛФК при різних захворюваннях (у тому числі і спини),
  • реабілітація після травм,
  • Контакти: Вконтакте , Instagram , VIBER: +375291503882

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті