Полезные материалы

Аспаркам і бодібілдинг - поєднання досить ефективне

Бодібілдинг - це вид спорту, головною метою в якому є набір м'язової маси, розвиток всіх м'язів тіла людини і створення ідеальних пропорцій. Саме цими показниками виставляють оцінку під час проведення змагань в різних вагових категоріях.

Як будується тіло в бодібілдингу

Основою бодібілдингу є фізичні вправи і спеціальна дієта. Для того щоб наростити м'язову масу, що складається з білка, необхідно отримувати якомога більше білка з їжею. Це нежирне м'ясо, морська нежирна риба, молочні продукти, яйця, горіхи, гречана каша. Поступаючи в організм, ці білки спочатку розкладаються на складові частини - амінокислоти, а потім з них будуються власні білки організму, в тому числі і клітини м'язів. Особливе значення має тваринний білок, так як саме в ньому міститься повний набір незамінних амінокислот.

Але підвищена кількість білка в їжі - це високе навантаження на печінку і нирки, так як білки розкладаються з виділенням токсичних речовин. Особливо небезпечний в цій ситуації дефіцит в їжі вуглеводів, які є джерелом отримання енергії. Якщо вуглеводів недостатньо, організм починає отримувати енергію їх білків, що супроводжується виділенням великої кількості токсичних продуктів.

Тому при нарощуванні м'язової маси і вживанні великої кількості білкової їжі рекомендується більше пити рідини, яка вимивала б з організму токсини.

Рідину з організму спортсменів дуже швидко виводиться під час тренувань, а разом з рідиною зазвичай виводяться і солі. Перш за все, це солі натрію, калію і магнію. І якщо недолік солей натрію відчувається не відразу, то недолік калію позначається миттєво в м'язової слабкості, млявості і зниженні працездатності, так як саме калій є основним внутрішньоклітинним мінералом, який підтримує осмотичний тиск в клітинах. При його недоліку страждає і серцевий м'яз (міокард), що призводить до появи у деяких спортсменів до порушень серцевого ритму. Недолік мінералів сприяє розвитку схильності до судом.

Дуже важливий для організму магній - він бере участь в обміні вуглеводів і поставляє в клітини енергію. Крім того, магній бере участь в безлічі ферментних процесів, в тому числі в процесі обміну білків.

Для чого в бодібілдингу застосовується аспаркам

Аспаркам - це комплексний лікарський препарат, до складу якого входять калію аспартат і магнію аспартат. Калій необхідний для правильного обміну речовин в клітинах м'язів, в тому числі для підтримки в них нормального осмотичного тиску. Це досягається за допомогою так званого калій-натрієвого насоса, коли калій розташовується в основному усередині клітин, а натрій - зовні, у позаклітинному просторі. Але калій-натрієвий насос не працюватиме без достатньої кількості енергії, яка постачається в клітини магнієм.

Аспартат допомагає транспортувати калій і магній в клітини, тому він також необхідний організму спортсмена.

Аспаркам під час тренувань спортсменів знижує підвищену стомлюваність, підвищує працездатність, а це в свою чергу підвищує ступінь нарощування м'язової маси. Допомагає нарощувати м'язову масу магній - він бере участь в обміні білків і поставляє для цього процесу енергію.

У деяких випадках спортсменам, які займаються бодібілдингом, потрібно знизити вагу. Це необхідно, якщо вага збільшується за рахунок накопичення в організмі зайвого жиру або великої кількості рідини. При появі зайвого жиру допомагають поєднання посиленого білкового харчування з активними тренуваннями. Але для того, щоб попередити інтоксикацію, потрібно пити багато рідини, а разом з нею виводяться калій і магній. Тому при зниженні ваги під час тренувань застосовується аспаркам.

Якщо ж причиною нарощування ваги є затримка в організмі рідини і набряки, то застосовують сечогінні в поєднанні з аспаркамом . Таке поєднання попереджає втрату організмом мінеральних речовин і пов'язані з ним ускладнення.

Як правильно застосовувати аспаркам при бодібілдингу

Підвищена кількість калію (гіперкаліємія) і магнію (гіпермагніємія) при прийомі таблеток аспаркама розвиваються рідко. Цей побічний ефект характерний в основному для парентерального (у вигляді ін'єкцій) введення аспаркама.

Аспаркам застосовується під час тренувань спортсменів, що займаються бодібілдингом, але за призначенням спортивного лікаря.

Галина Романенко


Статті по темі