Полезные материалы

Атлетичний пояс: коли він потрібен?

  1. Коли атлетичний пояс не потрібен?
  2. Коли без атлетичної пояса не обійтися?
  3. Різновиди поясів атлетичних
  4. Пояс для пауерліфтингу
  5. Як правильно одягати атлетичний пояс?
  6. Як вибрати атлетичний пояс?
  7. Ціни на атлетичні пояси

Атлетичний пояс - елемент екіпіровки, часто використовується в пауерліфтингу, важкої атлетики та бодібілдингу. Його надягають для того, щоб підняти максимальну вагу і при цьому захистити спину. Але чи потрібен він під час звичайних тренувань з вагами, далекими від максимальних?

Але чи потрібен він під час звичайних тренувань з вагами, далекими від максимальних

У важкоатлетичні пояса багато як прихильників, так і супротивників. Хтось не знімає його протягом всього тренування. А хтось навіть під час важких присідань і станових тяг не вдягає атлетичний пояс. Хто правий?

Коли атлетичний пояс не потрібен?

Одягаючи атлетичний пояс, ви підсилюєте внутрішньочеревний тиск, фіксуєте хребет і міжхребетні диски попереку. Під час підходу ви «випинає» м'язи живота, впираючись ними в пояс, - це також допомагає підтримувати хребет. Якщо регулярно носити атлетичний пояс, то з часом ваші власні м'язи, стабілізуючі поперек (поперечні і косі м'язи живота), стають слабкішими. Тобто без пояса буде більше ризик травмуватися, навіть з легким вагою. «Вип'ячувати» м'язи живота при тренуванні без пояса не можна - їх потрібно навпаки скорочувати і притискати до спини. Тобто після тривалого використання пояса потрібно буде перенавчатися, тренуючись з маленькими вагами.

Висновок:

культуристу-любителю без проблем зі здоров'ям атлетичний пояс може принести більше шкоди, ніж користі. Зміцнюйте м'язи преса і спини . Додавайте вагу на штанзі поступово, не женіться за кількістю млинців. Ваше завдання - зростання м'язової маси, а не рекорди.

Коли без атлетичної пояса не обійтися?

  • Пояс незамінний для тих, у кого є проблеми зі здоров'ям. У разі нещасного випадку спини тренування можуть майже неможливі без атлетичної пояса. Він допоможе знизити навантаження на хребет, виконуючи роль підтримуючого корсета. Так, все побічні ефекти частого носіння такого корсета, наведені вище, залишаються в силі. Але при хворій спині іншого виходу просто немає.
  • Якщо ваша мета на тренуванні підняти максимально можливий вага. М'язи спини і кора можуть бути просто не готові до такого навантаження, це сильно підвищує шанси отримати травму.
  • Якщо ви одягаєте атлетичний пояс регулярно протягом тривалого часу, то різка відмова від його використання може закінчитися травмою спини. Ваші м'язи-стабілізатори не зможуть самостійно підтримати спину, тому що вони звикли до допомоги пояса. Тому вирішивши відмовитися від пояса, робіть це поступово. Робіть розминочні підходи з легкими вагами без пояса, а важкі (80% від максимуму - тобто вага, з яким максимум можна зробити 8 повторів) - з поясом - або зовсім відмовтеся від важких підходів на час. Зрештою, найважливіше для успіху тренувань - здорова спина. Якщо її травмувати, то від тренувань потрібно буде виявитися надовго. На те, щоб зміцнити м'язи-стабілізатори і привчити себе правильно їх використовувати, піде набагато менше часу, ніж на лікування спини.

Різновиди поясів атлетичних

Пояс для бодібілдингу та важкої атлетики

Пояс для бодібілдингу та важкої атлетики

Як надягати: широка частина пояса прилягає до спини, а вузька застібається спереду. Широка частина підтримує спину ззаду, а вузька не заважає нагинати тулуб вперед.

Пояс для пауерліфтингу

Пояс для пауерліфтингу

Такий пояс однакової ширини по всій довжині (близько 10 см), він найкраще підходить для вправ, які виконуються з прямою спиною. Пояс для пауерліфтингу товщий і важкий і як правило дорожчий.

Як правильно одягати атлетичний пояс?

Атлетичний пояс для занять бодібілдінгом прикладають широкою частиною до спини і туго затягують спереду. Між підходами рекомендується знімати пояс.

Пауерліфтинг-пояс потрібно одягати якомога ближче до тазових кісток, він повинен сидіти щільно.

Як вибрати атлетичний пояс?

матеріал

Синтетичний матеріал - найдешевші пояса, як правило із застібкою на липучках. Вони розраховані на роботу з середніми і невеликими вагами.

Шкірозамінник - пояса середньої цінової категорії, їх асортимент найбільш різноманітний - як за ціною, так і за видом застібки і якості матеріалу.

Натуральна шкіра - найдорожчі атлетичні пояси. Найбільш міцний і довговічний матеріал.

Довжина і ширина ременя

Відповідну довжину пояса найкраще підбирати під час особистої примірці. Туго затягніть пояс - ви повинні застебнути його приблизно на середні отвори, щоб був «запас».

Гнучкість і несучість

Якщо атлетичний пояс зроблений з декількох шарів шкіри про прошитий «зигзагом», то він буде добре сидіти і прослужить довше.

Ціни на атлетичні пояси

Атлетичні пояси виробляють такі марки, як: Torneo, Ironman, Grizzly, Mad Max, Jet Sport, Adidas, Vamp, Schiek і інші. Якісний довговічний пояс - не дешеве задоволення. Але новачкам і тим, хто працює з невеликими вагами, досить купити недорогий пояс за доступною ціною.

Наприклад, пояс від Torneo з синтетичного матеріалу на липучці буде коштувати близько 700 рублів.

Атлетичний пояс Grizzly з натуральної шкіри варто 2000-2500 рублів.

Ціна на професійний пояс для пауерліфтингу з натуральної шкіри (Raw Power, TSP) починається від 2500-3000 рублів.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться з друзями!

Схожі статті

Коли атлетичний пояс не потрібен?
Коли без атлетичної пояса не обійтися?
Як вибрати атлетичний пояс?
Але чи потрібен він під час звичайних тренувань з вагами, далекими від максимальних?
Хто правий?
Коли атлетичний пояс не потрібен?
Коли без атлетичної пояса не обійтися?
Як правильно одягати атлетичний пояс?
Як вибрати атлетичний пояс?