Полезные материалы

Атлетизм (Бодібілдинг)

iron head
Heavy Metal в моєму серці !!!!!!!
профіль
Рейтинг: 1120
Повідомлень: 7 217
30 липня 2011, 10:12

атлетизму
Атлетизм - це система вправ з обтяженнями: штангою, гантелями, гирями, амортизаторами, блоковими пристроями. Часто її - цю систему - називають чудодійною. Ми не станемо вас переконувати. Все правильно. Кожна людина може сподіватися на диво. За однієї умови. Дива не станеться само по собі, по щучому велінню або внаслідок інших казкових причин. Воно бере початок в об'єктивних законах фізіології і біохімії. Його породжують воля, наполегливість і працьовитість. Якщо ці якості розвинені у вас не дуже сильно, ви маєте право сподіватися лише на невелике, непомітне і скромне диво. Зате якщо рішучість і воля в самій суті вашого характеру, чудо буде величезним, фантастичним і потрясе не тільки вас самого, а й тисячі інших людей.
Згадайте історію відомого спортсмена Юрія Чеснокова. У класі, де він навчався, не було другого такого довготелесого, незграбного і слабкого учня. Але заняття атлетизмом плюс залізний характер поставили Юрія в лад спортивних хлопців, дали йому силу і витривалість не меншу, ніж була у прославленого «чемпіона чемпіонів» Івана Піддубного. Втім, цей гучний титул по праву можна віднести і до самого Чеснокову. У минулому «безмишечного скелет», він став популярним волейболістів, заслуженим майстром спорту, чемпіоном країни, світу і Олімпійських ігор. Хіба це не диво? Хіба це не приклад для інших?
Астма. Пронизливе почуття безпорадності і відчуженості від світу здорових людей. Ідеш по сходах і раптом починаєш задихатися, наче риба, викинута на пісок. А чи не допоможе атлетична підготовка? Адже недарма кажуть, що фізична культура здатна замінити безліч ліків, зате жодні ліки в світі не може замінити фізичну культуру. І ось починається битва за здоров'я і красу. Переможна битва. Її апофеозом стали тріумфи на багатьох чемпіонатах світу з важкої атлетики, набір титулів і звань, який рідко випадає на долю однієї людини. Томмі Коно. Так звали колишнього астматика, з яких сталися ці приголомшливі перетворення.
Звичайно, не всі стають чемпіонами. Але у програші не залишається ніхто. Люди, подружилися з атлетизмом, отримують всебічний фізичний розвиток, стають бадьоріше і працездатніші. Крім усього іншого, атлетизм - це ключ до здоров'я, силі і красивому статурі. Система, значення якої важко переоцінити. Недарма заслужений діяч науки професор І. М. Саркизов-Серазини відгукнувся про силовий тренуванні в таких словах: «Атлетична гімнастика - це одне з найбільш ефективних засобів, всебічно впливають на людський організм. Велика кількість вправ і можливість тонко дозувати навантаження роблять це важливий засіб оздоровлення доступним для людний різного віку. А естетична сторона атлетичної гімнастики наближає її до справжнього мистецтва ».
Атлетизм - це краса сили і здоров'я, а краса нікого не залишає байдужим. Вона знаходить відгук у будь-якій душі. Мова її чистий, ясний і могутній.
З шурхотом відчинив завісу. І зараз сріблястий промінь прожектора вихопив з темряви прекрасне статуя дискобола. Луч горів кілька секунд. Потім погас. Спалахнув знову. В його світлі виникла інша статуя - списника. І так раз по раз. Але що це? Камінь раптом ожив, і публіка, повільно приходячи до тями від подиву, вибухнула захопленими оплесками. Люди раптом зрозуміли, що бачили над прекрасну статую, а людини з плоті і крові.
Так в перші післяреволюційні роки атлет Віктор Крилов агітував за щойно почав ставати на ноги радянський спорт. Щоб надати атлетові схожість зі статуєю, перед виступом його тіло покривали білилами. Може бути, зараз це здасться наївним, але в ті роки публіка, в масі своїй байдужа до неясним розмов про рекордні метрах і секундах, на мову краси відгукувалася безвідмовно: негайно після виступів в секції приходили записуватися десятки людей.
Подружитеся з атлетизмом, і вам не доведеться бути рабом природи, страждати від її примх. Не чекати милостей від природи, а брати їх своїми руками - такий наш лозунг. А це, значить, бути скульптором свого тіла, «ліпити» його форми згідно високим естетичним зразкам. Хіба це не диво - мати таку дивовижну можливість?
Йдуть тренування. Підтягування, жими, присідання, тяги. Сьогодні на повітрі, завтра в спортивному залі. Штанга і гантелі, плавання і акробатика. М'язи, немов акумулятори, заряджаються силою. Вони швидко збільшуються в обсязі. І нехай ти навіть не молодий, заграє в тобі кров, покращиться настрій, саме життя стане радісніше і повніше. Пам'ятайте, що писав, звертаючись до своїх однолітків, «батько російської атлетики» В. Ф. Краєвський? «Їх (людей похилого віку - Ред.) Веселість, знову отриманий свіжий вигляд і еластична хода будуть служити живим доказом користі цієї справи. На посмішку молодої людини, що вагається в їх силі, відповідь старого спортсмена простий: виклик на конкуренцію ».
Звичайно, краще пізно, ніж ніколи. А ще краще рано, тобто в юності, в тому благословенному віці, коли м'язи, варто задати їм хорошу роботу, міцніють і ростуть прямо на очах. Тому тим з наших читачів, кому сьогодні за 15-16 років, ми хочемо порадити: не втрачайте час, виходьте на спортмайданчики, беріть в руки атлетичні снаряди. Удача протегує молодим.
"Немає на світі прекрасніше одежу,
Чим "бронза мускулів і свіжість шкіри."
У цих дзвінких рядках Володимира Маяковського звучить замилування красою людського тіла. Її оспівували Гойя і Леонардо да Вінчі, нею милувалися Джек Лондон і Олександр Блок, про неї мріяли Лев Толстой і Антон Чехов. У нашій країні мрія стає реальністю. Ми живемо в той чудовий час, коли витонченість, грація, сила і досконалість форм доступні для кожної людини. Свідчення тому - постанова Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про заходи щодо подальшого розвитку фізичної культури і спорту». У цьому важливому документі, пронизане духом гуманізму і турботи про благо народу, фізкультура і спорт розглядаються як «один з важливих засобів виховання радянської людини, гармонійно поєднує в собі духовне багатство, моральну чистоту і фізичну досконалість».
У нашій країні кожен має можливість отримати освіту. У цих умовах ми не можемо до кінця поважати людину, яка за своєю ліні або недомислу залишився напівписьменним неуком. Те ж саме, мабуть, станеться в найближчі роки і з фізичною культурою. Стає все більше вільного часу, все більше можливостей займатися своїм фізичним вдосконаленням. І ми, очевидно, не погрішимо проти істини, якщо скажемо, що в двері стукає час, коли здорова людина, презревший фізичну культуру, володар кволої фігури, в'ялою мускулатури і сірникових кінцівок, буде сприйматися нами, як людина абсолютно некультурний. Людина повинна бути господарем свого вигляду - духовного і фізичного. Якщо ви поділяєте цю переконання, нехай атлетизм стане вашим вірним другом на все життя.
БОДІБІЛДІНГ
Культуризм (фр. Culturisme - культура тіла), або бодібілдинг (англ. Bodybuilding - будівництво тіла) - процес нарощування і розвитку мускулатури шляхом заняття фізичними вправами з обтяженнями і високоенергетичного живлення, з підвищеним вмістом поживних речовин і, зокрема, білків, достатнім для гіпертрофії м'язових волокон.
Людину, яка займається підняттями тягарів з метою збільшення обсягу або якості м'язів, називають культуристом, або бодибилдером. У просторіччі - качок (мн. Число - качќі).
Змагальний культуризм - спорт, в якому судді оцінюють мускулатуру позують учасників на підставі об'єму, естетичності пропорцій, симетрії і збалансованості, і визначають культуриста з найбільш досконалим, на їхню думку, тілом.

«Остання правка: 3 серпня 2011, 12:47 від iron head» iron head
Heavy Metal в моєму серці !!!!!!!
профіль
Рейтинг: 1120
Повідомлень: 7 217
Хто такі турнікмени
Гарну спортивну фігуру бачимо тільки на стадіонах, помостах, в спортзалах, та іноді на пляжах. Мріємо про силі, спритності, атлетизм, лежачи на дивані. Молодість не закінчилася, а вже обростає жирком. На тілі рельєфно виділяється не груди, а округлий живіт.
Турнікмени - хто це?
Але ж варто тільки захотіти і на перших порах проявити завзятість, як люди і слідом вам будуть дивитися, чомусь заздрісно зітхаючи. Скажете: дорого тренажери, спортзали? А чому ми із завзятістю корсиканського мула не помічаємо спортмайданчиків, які є практично в кожному дворі? Он у молоді для вулиці є свій одяг, свій сленг, своя майданчик і ... турнік. Так-так, звичайний турнік у дворі, який стає необхідним атрибутом молодіжної вуличної субкультури. Деяким фігурам, виконуваних вчорашніми хлопчиськами, позаздрить заслужений гімнаст. Так ось, турнікмени - це вуличний гімнаст, виконуючий на звичайному дворовому турніку складні елементи гімнастики та акробатики. Як спортивне, рух турнікменів в Росії ще дуже молодо (немає і 3-х років), але вже має свій сайт http://turnikman.ucoz.net , Який об'єднує турнікменів з усього СНД. На ньому зібрані «посібники для навчання», відео, спілкування на форумі. Тобто вся корисна інформація для все зростаючої армії спортсменів з вулиці
Що необхідно турнікменом?
В першу чергу турнік. На відміну від спортивної поперечини він абсолютно не гнучкий. Необхідні вимоги до нього - міцна фіксація в землі і відсутність пошкоджень (тріщин, іржі). Від цих вимог залежить наявність «антімозолінов» (рукавичок) і бинтів. Застосовувати їх, або набивати мозолі - це залежить від бажання спортсмена. Ось без чого не можна, так як від цього іноді залежить життя вуличного спортсмена, так це без «лямок», тобто страхувальних ременів. Ще б, не спортзал, матів немає, наслідки зриву зі снаряда непередбачувані. І, природно, необхідні умови - збалансоване харчування і повноцінний відпочинок.
Чим турнікмени відрізняється від бодітурнікмена-ЦЕ Я?
У турнікмени мета - виконувати якомога більше фінтів та силових вправ. Бодітурнікмен, хоча теж займається на турніку, ставить перед собою абсолютно іншу задачу: нарощування м'язової маси. Збільшення біцепсів, трицепсів вимагає зовсім інших вправ. Скажімо так: якщо одні розвивають своє тіло спритним, сильним і скоординованим, то другі «ліплять» свою мускулатуру.
«Пусте» ця справа?
Рух турнікменів виконує кілька благих функцій. Крім здорового способу життя і власного фізичного розвитку турнікмени створює потужний виховний ефект. Для будь-якого підлітка старший брат або його друзі стають об'єктом наслідування. Неважко уявити, скільки таких підлітків не зробило першої затяжки, що не спробувало ще якоїсь гидоти, дивлячись на свого кумира.
Однозначно, це нове спортивне рух несе в життя вулиці, що розвивається за своїми неписаними законами, тільки позитивний заряд.

Цю тему зараз просмaтрівают 0 учасників і 1 Гість


Хіба це не диво?
Хіба це не приклад для інших?
А чи не допоможе атлетична підготовка?
Але що це?
Хіба це не диво - мати таку дивовижну можливість?
Краєвський?
Турнікмени - хто це?
Скажете: дорого тренажери, спортзали?
А чому ми із завзятістю корсиканського мула не помічаємо спортмайданчиків, які є практично в кожному дворі?
Чим турнікмени відрізняється від бодітурнікмена-ЦЕ Я?