Полезные материалы

Біг і бодібілдинг. Чи шкідливий біг для набору маси

Біг і бодібілдинг. Чи сумісні заняття бігом і набір м'язової маси? Чи шкідливий біг для набору маси? Дане питання хвилює дуже багатьох атлетів. І однозначно на нього відповісти досить важко. Проштудіювавши кілька статей з цього питання, можна зробити висновок, що думки діаметрально протилежні. Вони різняться. Все тому, що будь-який атлет, навіть вельми авторитетний, з великою натяжкою може судити про це питання неупереджено. Справа в особистих уподобаннях. Одні люблять тривалий біг в невисокому темпі, інші - нетривалий швидкий біг. Треті - інтервальний. Четвертий бодібілдер взагалі категорично не любить біг . Будь-який спортсмен, бачачи свої результати (якщо вони є) - буде відстоювати свою точку зору. Цілком логічно і справедливо. І головне - дуже важко посперечатися.

Противники бігу будуть говорити, що біг однозначно заважає приросту м'язової маси з двох основних причин:

  • При заняттях бігом витрачається велика кількість енергії (калорій), яку наш організм міг би пустити на відновлювальні процеси після силових тренувань. В тому числі, на загоєння мікротравм в м'язовій тканині - і відповідно, на ріст сухої м'язової маси.
  • При заняттях бігом запускаються катаболические процеси. Процеси руйнування (і м'язів в тому числі). Процеси, яких взагалі краще уникати в періоди відновлення. Та й взагалі краще уникати - ми ж хочемо наростити м'яз, а не "здути" її собі.

Обидва тези вельми справедливі. Але тільки якщо брати до уваги такі факти:

  • Будь-яка трата кілокалорій в період відновлення може бути розцінена як трата на шкоду головної мети - набору м'язової маси. Але ви ж не будете себе позбавляти улюблених задоволень: пограти на більярді (заняття не надто енерговитратне, але все ж) або, припустимо, в боулінг. Пропилососити квартиру теж вимагає витрат енергії. Дійти до метро або до машини - туди ж. Ви не можете в дні відновлення лежати пластом. Крім того, біг відбирає у наших відновних процесів не так багато калорій, як дехто вважає.
  • Запуск катаболічних процесів в тій чи іншій мірі може спровокувати не тільки пробіжка. В принципі, донести до будинку з ринку два важких пакета також можна розцінити, як шкода для натруджених силовими тренуваннями м'язів. Але, тим не менше, я не думаю, що ви відмовите своїй дружині, подрузі чи мамі, мотивуючи це тим, що, мовляв, для м'язів шкідливо. Вони, просто, не зрозуміють. Та й навіщо нам тоді, власне, ці самі м'язи?

прихильники ж бігу , Відстоюючи свою точку зору, будуть вливати вам в голову не менш значущі і теж підтверджені наукою і всілякими дослідженнями факти:

  • Будь-які аеробні навантаження (заняття на велотренажерах, на бігових доріжках; в тому числі, біг або велоспорт) розвивають загальну витривалість організму і дуже добре тренують серцево-судинну систему. Ну і дихальну, само собою (багатьом спортсменам-аматорам доводиться робити рентген по кілька разів - легкі просто не влазять в знімок - погодьтеся, це приємно).
  • Біг - природний анаболик. Тобто періодичні заняття бігом позитивно впливають на вміст в організмі певних гормонів, що відповідають, крім іншого, і за зростання м'язів.

Майже впевнений, що так і є. Ось тільки не варто забувати про те, що:

  • Серцево-судинну і дихальну систему розвивають будь-які навантаження. А інтервальні (заняття з обтяженнями такими і є) - розвивають їх навіть краще, якщо звичайно можна застосувати в даному випадку градації "краще-гірше". Щодо загальної витривалості - аналогічна ситуація.
  • Про ступінь анаболічного ефекту (як і катаболічного, до речі) судити дуже складно. Для цього потрібно не один місяць жити і займатися з датчиками і кожен день здавати аналізи. Я не лікар - можу перебільшувати. Але в цілому справи йдуть саме так. Крім того, це постійне навантаження на весь м'язовий корсет (в основному на поперековий відділ); нехай і помірна, але все ж навантаження на плечовий пояс; і досить сильне навантаження на м'язи і зв'язки ніг. Якщо у вас ноги натружени, тобто якщо у вашій програмі тренувань має місце хоча б один день для тренувань ніг - така додаткове навантаження на них навряд чи дасть позитивний ефект для приросту м'язової маси.

Таким чином, я привів вам два абсолютно протилежні думки. Зі своїми аргументами і контраргументами. Можна заглиблюватися в ці нетрі суперечок і далі, але, боюся, ви просто втомитеся читати. Давайте спробуємо вичленувати головне, щоб кожен з нас міг неупереджено, для себе особисто вирішити, чи потрібен мені (вам) цей самий біг? Чи буде він для нас корисний? Або ж він буде тільки шкодити, і відсувати здійснення наших амбітних честолюбних планів?

Адже до будь-якої справи треба підходити з розумом. Ви ж плануєте приділяти цьому свого часу. Ніхто не хоче витрачати свій час на те, що не принесе ні задоволення, ні користі.

Так давайте ж спробуємо зібрати "пірамідку важливості". Будемо рухатися зверху вниз. І вирішимо, чи потрібно це саме нам. Вибачте, тут мені доведеться внести трішечки своєї суб'єктивної думки. По-іншому просто не вийде (але ви можете зважити всі "за" і "проти" і придумати свою власну піраміду).

Отже.

  1. Якщо ви просто любите бігати - бігайте. Це ОДНОЗНАЧНО хороша звичка. Без варіантів. Якщо ви любили біг, а тут раптом вирішили зайнятися бодібілдінгом - продовжуйте бігати. Вам від бігу стане гірше? Ні звичайно! Чому? Тому що це хороша звичка.
  2. Якщо ви ендоморф або перехідний тип між Ендоморф і мезоморфом (тобто товстенький, від природи - або від звички є булочки? - у вас щодо більший рівень жиру в організмі, ніж у інших типів статури), вам було б краще бігати.
  3. Якщо ви ектоморф або перехідний тип між ектоморфом і мезоморфом (тобто худенький, з досить низьким відсотком підшкірного жиру), вам було б краще НЕ поєднувати заняття бодібілдінгом і біг - біг істотно сповільнить приріст м'язової маси.

Ось, напевно, і все. Всі плюси і мінуси наведені. В кінцевому підсумку, це ваш час, і вирішувати, чи потрібен вам біг і бодібілдинг разом, або ж окремо, тільки вам. Однозначно відповісти на питання, чи шкідливий біг для набору маси, ніяк не можна - все суб'єктивно і залежить від купи умов.

Удачи з вибором. Будьте здорові !

Хочете знати більше?
Чи сумісні заняття бігом і набір м'язової маси?
Чи шкідливий біг для набору маси?
Та й навіщо нам тоді, власне, ці самі м'язи?
Давайте спробуємо вичленувати головне, щоб кожен з нас міг неупереджено, для себе особисто вирішити, чи потрібен мені (вам) цей самий біг?
Чи буде він для нас корисний?
Або ж він буде тільки шкодити, і відсувати здійснення наших амбітних честолюбних планів?
Вам від бігу стане гірше?
Чому?
Обто товстенький, від природи - або від звички є булочки?
Хочете знати більше?