Полезные материалы

Бодібілдинг: 10 порад для розвитку витривалості

Той, хто хоче бути здоровим, повинен тренувати різноманітні фізичні якості Той, хто хоче бути здоровим, повинен тренувати різноманітні фізичні якості. Не варто вважати, що тренуючи лише абсолютну силу або силову витривалість можна бути гармонійно розвиненим.

Середньостатистичний відвідувач тренажерного залу повинен подумати про те, щоб гармонійно розвивати силу, спритність, координацію, витривалість і гнучкість. Природно, такий шлях не підходить для професійних атлетів, яким доводиться концентруватися на якомусь одному з фізичних якостей в силу своєї спортивної спеціалізації. Однак якщо Ви є людиною, яка хоче бути здоровий, і відвідуєте тренажерний зал регулярно кілька разів на тиждень, то поради щодо розвитку витривалості можуть Вам знадобитися.

1. Гідратація

Рада пити достатньо води Вам дадуть адепти і прихильники практично будь-якого спорту, проте для тренувань на витривалість це є критично важливим. Якщо Ви не п'єте достатню кількість води, то Ви ризикуєте заробити спочатку м'язове виснаження, а потім і м'язові ушкодження. Саме тому ті, хто займається силовим спортом і намагається одночасно розвивати витривалість, часто зазнають краху, адже вони самі доводять до руйнування м'язової тканини. Часто перед роботою на витривалість використовується так звана гіпергідротаціі. Гіпергідротаціі - це приблизно півлітра води, випитої перед стартом. Цей прийом використовується професійними атлетами перед стартом і може також застосовуватися любителями за 40-50 хвилин до тренування. Переконайтеся, що п'єте хоча б 16-24 унцій води за годину до тренування, радить Джастін.

2. Динамічна розминка

Багато займаються починають свої тренування з нетривалого бігу на доріжці або на місці, однак, виявляється, що тілу цього недостатньо. Нашому тілу потрібно хоча б 10 хвилин розминку, що стимулює виділення синовіальної рідини, що змазує суглоби, а також первинний розігрів м'язів. Серія легких віджимань, присідань або випадів стане хорошим початком для успішної тренування.

3. Одягайте відповідне взуття

Пам'ятайте про те, що звичайні кросівки навряд чи підійдуть для тренувань. Як правило, звичайні кросівки придатні для того, щоб зручно пересуватися по місту. Для занять спортом необхідні спеціальні спортивні моделі. Постарайтеся знайти компетентного продавця в секції спортивного взуття, який допоможе порадою.

4. Силовий елемент в програмі тренувань

Дослідження говорять про те, що коли атлети, які працюють на витривалість, включають в свою програму силові тренування, то їх працездатність і спортивні результати поліпшуються. Переконайтеся, що виконуєте 2-3 силових тренування в тиждень (кожна по 30-40 хвилин).

5. Достатнє постачання організму білком

Добре збалансована дієта - важлива для будь-якого спортсмена. Часто ті, хто зосереджений на витривалості, грішать в плані споживання білка. Це означає, що думаючи про необхідну кількість вуглеводів, спортсмен забуває про білку. Це, природно, веде до того, що організм не отримує достатньої кількості амінокислот, потрібного для відновних процесів. Потрібно переконатися, що Ви вживаєте 1,5-1,7 г білка на кілограм маси тіла на добу.

6. Інтервальні тренування

Дослідження показують, що інтервальні тренування, які включаються в програму кілька разів на тиждень, допомагають підвищити результати в витривалості.

7. Якість понад кількості

Пам'ятайте, що потрібно визначитися з програмою тренувань, яка б не призводила Вас до перетренованості. Не забувайте про те, що помірність є вкрай важливою. Не намагайтеся заповнити тренування обсягом, адже краще зробити кілька вправ, однак виконати їх максимально якісно і з великою віддачею.

8. Їжте різнокольорові фрукти і овочі

Тренування на витривалість - це величезний стрес для організму. Фрукти і овочі різних кольорів (баклажани, чорниця, вишня, цукіні, зелений горошок, помідори і т.д.) містити речовини, який здатні нейтралізувати вільні радикали, що призводять до старіння. Стрес саме так і діє на організм - Ви старієте в результаті «зношування» основним систем тема. Вживання 3-6 порцій кольорових овочів і фруктів в день допоможе боротися з цим.

9. Якісні вуглеводи і добавки

Навіть якщо Ви з якихось причин обмежуєте щоденне вживання вуглеводів, пам'ятайте, що перед особливо важкими тренуваннями все-таки варто перезарядитися за допомогою вуглеводного завантаження (складні вуглеводи). Вітамінні добавки також будуть не зайвими.

10. Підтримуйте стан імунної системи

Хороший імунітет - це запорука того, що Ви будете бадьорі, здорові і зможете виконувати всі ті тренування, які запланували. Пам'ятайте про те, що достатня кількість сну і правильне харчування безпосередньо впливають на імунітет. Також Ви можете використовувати рослинні модулятори імунітету - ехінацею, елеутерокок, левзею і інші екстракти з лікарських рослин.

http://max-body.ru/