Полезные материалы

Бодібілдинг або атлетизм?

  1. Отже, що таке атлетизм?
  2. А тепер трохи історії

Атлетизм, культуризм, бодібілдинг, атлетична гімнастика. Як же розібратися в цій купі термінів? Дуже просто, хоча думок з цього приводу викладено безліч.

Але тут ми розглянемо тільки ті, достовірність яких не викликає жодних сумнівів, принаймні у автора даної статті, оскільки він володіє великим досвідом залізної гри і 30-річним стажем.

У нас Ви можете замовити індивідуальну програму тренувань вже сьогодні!

Отже, що таке атлетизм?

Атлетизм - це система вправ з обтяженнями, за допомогою яких ч Атлетизм - це система вправ з обтяженнями, за допомогою яких ч   еловек формує зовнішній вигляд свого тіла еловек формує зовнішній вигляд свого тіла.

Взагалі, атлетизм - це найстаріше назву. Євген Сандов , Якого вважають батьком сучасного бодібілдингу, займався якраз ім.

Таке поняття як бодібілдинг дійшло до СРСР в середині 80-х. А з 1987 року бодібілдинг офіційно отримує назву - атлетизм. Заняття атлетизмом припускають роботу не тільки з обтяженнями, а й зі всілякими амортизаторами і з власною вагою.

Слово атлетизм прямо пов'язане зі словами бодібілдинг і культуризм. Так що ж означають ці терміни?

Культуризм в перекладі з англійської означає - культура тіла, а бодібілдинг - будівництво тіла.

Тобто, ці поняття припускають всього лише процес нарощування і розвитку мускулатури людини шляхом використання фізичних тренувань з обтяженнями і висококалорійного харчування з високим вмістом білків. Ці поняття так само (і дуже часто) пов'язують з поняттям атлетична гімнастика.

Слід зазначити, що атлетична гімнастика - це все ж гімнастика, нехай навіть і силова. Перш за все, вона спрямована на максимальний розвиток спортсмена через розвиток його силових якостей. Саме в цьому полягає її відмінність від інших видів гімнастики. А основним елементом атлетичної гімнастики є фізичні вправи з обтяженням. Займаючись атлетичною гімнастикою можна отримати функціональну мускулатуру і атлетичну фігуру .

Ще раз хочеться нагадати, що атлетизм - це ціла система вправ . З цього напрошується висновок - культуризм і бодібілдинг є досить складними системами, які включають в себе і гімнастику, і аеробіку, і силовий тренінг. Значить ці системи набагато ширше.

А тепер трохи історії

У п'ятдесятих роках 20-го століття в Європі і в Америці з'явився такий термін як бодібілдинг. В СРСР же силовий тренінг з обтяженням назвали атлетизмом. Цей термін поширився не тільки на бодібілдінг, але і на пауерліфтинг, тому атлетизмом назвали самостійні види спорту.

Бодібілдинг трактується як телостроительство, і в основі його лежить нарощування та формування м'язової системи людини, а пауерліфтинг - силове триборство, що включає в себе присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи й станову тягу.

Під атлетизмом мається на увазі ціла система силових вправ, які спрямовані на зміцнення здоров'я людини , Максимального розвитку сили і формування найбільш гармонійного статури .

Взагалі-то, для наших практичних цілей між термінами атлетизм і бодібілдинг зовсім немає відмінностей. Як ми знаємо, бодібілдинг прийшов в нашу країну в 80-х роках.

В СРСР поняття культуризм (фр. Culturisme - культура тіла) згодом отримав офіційну назву атлетизму. Так що це майже те ж саме. Чому майже? По-перше, більшості зарубіжних спортсменів абсолютно не відомі гирі. По-друге, силові види спорту в СРСР все ж були і знаходилися на досить-таки високий рівень. І не тільки в СРСР, а й в царській Росії.

Подивіться на Євгена Сандова, що є емблемою атлетизму! Адже те, чим він займався, потрібно класифікувати тільки як атлетизм. Слід врахувати, що сучасний бодібілдинг в якійсь мірі спирається на спортивне харчування , Але автор даної статті сам починав тренування, коли в СРСР про всілякі добавках якщо і чули, то дістати їх було майже неможливо, і силовий тренінг мав назву атлетизм.

У нас Ви можете замовити індивідуальну програму тренувань вже сьогодні!

За матеріалами: Атлетізм.com.ua

Подробиці Переглядів: 24249

Отже, що таке атлетизм?
Як же розібратися в цій купі термінів?
Отже, що таке атлетизм?
Так що ж означають ці терміни?
Чому майже?