Полезные материалы

Бодібілдинг або пауерліфтинг. Що краще?

  1. Що таке Пауерліфтинг?
  2. Чим відрізняються види силового спорту?
  3. походження пауерліфтингу
  4. Пауерліфтинг в середні століття
  5. сучасний пауерліфтинг
  6. вправи
  7. Чим відрізняються вправи бодібілдингу від пауерліфтингу?
  8. Час відпочинку і кількість повторень
  9. Скільки відпочивають між підходами в силовому спорті?
  10. Суть і відмінності бодібілдингу:
  11. Суть і відмінності пауерліфтингу:
  12. Чим краще займатися пауерліфтингом або бодібілдінгом?

Сьогодні ми поговоримо про те, що краще вибрати для тренувань початківця людини, який вирішив зайнятися спортом Сьогодні ми поговоримо про те, що краще вибрати для тренувань початківця людини, який вирішив зайнятися спортом. Бодібілдинг або пауерліфтинг? Адже якщо бодібілдинг популярний і його знають практично всі, то далеко не кожен новачок знає, що таке пауерліфтинг, його основні переваги та недоліки, а можливо навіть і не чув про таке. Тому ми постараємося якомога детальніше вам про це розповісти.

Що таке Пауерліфтинг?

Пауерліфтинг (англ. Powerlifting; power - «сила» + lift - «піднімати») - спорт, який спрямований на силу спортсмена, в якому потрібно підняти якомога важче вага для нього. У пауерліфтингу важлива саме сила, а не обсяг ваших м'язів або краса тіла спортсмена.

Триборство - так ще називають пауерліфтинг. А все тому що, в показових виступах входять тільки три базових вправи:

  • Станова тяга
  • Присідання зі штангою
  • Жим лежачи

Ці вправи і є визначенням кваліфікації спортсмена.

Ці вправи дожни бути обов'язковими і в бодібілдингу, так як вони є «базовими». Як ще їх називають «святая трійка». Саме з цих трьох вправ коштувати починати займатися починаючому спортсмену. Особливо, якщо його головна мета - набрати вагу за рахунок м'язів. Тому що «базові» вправи змушують працювати багато м'язів. Чого в інших вправах це не можливо. Коштувати так само відмітити, що ці вправи дуже здорово розвивають і фізичну силу.

Чим відрізняються види силового спорту?

Напевно, найголовніше, чим пауерліфтинг відрізняється від бодібілдингу - це те що в пауерліфтингу головне не краса ваших м'язів і ідеальні пропорції, а саме силові показники, чим більше - тим краще.

походження пауерліфтингу

Стародавні часи

Силові вправи, так цей вид спорту він називався в денні часи, ще до нашої ери, хоча він був не настільки популярний як в середні віки, але теж мав своє місце. Письмові рукописи, малюнки та мозаїка доводять, що чоловіки Єгипту, Греції та Китаю вже показували свою силову міць. І тому можна вважати стародавні часи відліковим часом пауерліфтингу.

Чоловіки, які призивалися в армію за часів китайської династії, продемонстрували свою силу. Є багато свідчень, які збереглися і до нашого часу, про те, які силові досягнення були досягнуті в ті часи.

Наприклад, грек Теаген, проніс на велику довжину статую зроблену з бронзи, у віці 9 років. Знаменитим силачем Греції був Мілон. Він піднімав на плечі чотирьох річного бика і обходив по всьому стадіону Олімпії. Сила Милона зростання разом з самим бичком. В Олімпії був знайде камінь, в якому було вирубано, що Бібон піднімав це камінь однієї рук, вага його був приблизно 143 кг

Пауерліфтинг в середні століття

Вперше атлет Луїс Сіра, він так само став найзнаменитішим силачем XIX ст, коли в свої 23 роки, переміг сорокарічного американця Ричарда Пеннела, почав виконувати жим лежачи. Рекордним для нього результатом був - 150 кг в жимі, в становій тязі - 860 кг, підняв вагу - 1950 кг - цей результат і в наш час вважають найбільшим.

Томас Топхем (1741г), зробив перше досягнення для Англії, він зміг підняти 3 бочки за допомогою ременів, які перекидалися через плечі. Вага цих бочок досягав 815 кг. Найбільше силових досягнення з'явилося в XIX ст.

У 1903р Джімен Лоу, спеціальним пристроєм зміг підняти 1006 раз на спині 453,6 кг, і все це за 34 хвилини і 35 сек. Але цей результат був перебив у 1907р Лу Тревісом, він підняв таку ж вагу на 1000 раз за 9 хвилин.

Далі на початку ХХ століття, середньовічний пауерліфтинг - вправи на силу які були безсистемними стали вже виходити з моди. На заміну їм прийшли сучасний культуризм і важка атлетика.

Першим, хто заснував бодібілдинг вважається Юджин Сендоу. Саме він вніс великий внесок в досконалість силового тренінгу в ті часи, і першим зробив твердження, що потрібно збільшувати вагу снарядів і кількість їх повторень поступово.

сучасний пауерліфтинг

Формування триборства у вигляді якому ми бачимо його зараз почалося в кінці 50 - х років. А вже до середини 60 - х років були написані перші правила участі, і почали проводити чемпіонати світу.

У США пауерліфтинг був розвинений найбільш сильно, так як він є його батьківщиною. Що стосується пауерліфтингу в Росії, то він був визнаний офіційно в 1987 р. У 1990р була створена Федерація пауерліфтинг СРСР, яка була членом IPF

вправи

У пауерліфтингу, вам потрібно виконувати ті вправи, які сприяють розвитку вашої сили. В змагальних виступах з пауерліфтингу, що не важливо ваше тіло, важлива ваша сила. У змаганнях з бодібілдингу ви не робите ніякі вправи, а тільки позіруете своїм тілом.

Що ж стосується самих вправ, то тут варто зазначити, що в пауерліфтингу, як і в бодібілдингу є спільне - це базові вправи:

  • Жим лежачи
  • Станова тяга
  • присідання

Ця трійка повинна бути в тренувальній програмі кожного спортсмена. Саме ці вправи сприяють розвитку сили і маси.

Чим відрізняються вправи бодібілдингу від пауерліфтингу?

Що ж стосується вправ для бодібілдера, той тут їх може бути багато, це не значить все потрібно виконувати всі підряд Що ж стосується вправ для бодібілдера, той тут їх може бути багато, це не значить все потрібно виконувати всі підряд. Досить буде 4 - 6 вправ на тренування.

Чому ж бодібілдер виконує більше вправ ніж пауерлифтер? Тому що йому важливо опрацювати кожен м'яз свого тіла, надати їй красиву форму, і рельєф свого тіла. Це зовсім не значить що «ліфтер» не може інші вправи крім «бази». Кожен визначає для себе сам, що йому потрібно.

Тренувальні програми підбираються самими ж спортсменами, а якщо ви займаєтеся з тренером, то він зробить це за вас. Прийшовши в зал, можна часто спостерігати за тим, як новачки припускаються помилок в своїх програмах тренування, і просто роблять шо попало, самі не замислюючись про це, і особливо про шкоду для свого здоров'я від неправильних тренувань і техніки. З цього, якщо ви самі не впевнені в своїй програмі, або тільки починаєте, попросіть допомогти вам знаючих людей.

Час відпочинку і кількість повторень

Бодібілдинг, на відміну від пауерліфтингу, як уже згадувалося раніше, спрямований на розвиток тіла людини. Відпочинок для бодібілдера повинен бути в межах 8 годин сну. Так як саме під час сну, м'язи ростуть. Деякі професійні бодібілдери знаходять час і для денного сну, що ще більше стимулює зростання м'язів. Що стосується відпочинку між тренуваннями, то це 2 3 дні - при 2х денний тренуванні, і 1 - 2 дні при тренуванні 2 - 3 рази на тиждень.

Для бодібілдера оптимальний час відпочинку між підходами - 1 - 3 хвилини, бажано не більше 3-х хвилин. Залежить це тренує вами м'язи і кількості повторень. Наприклад, якщо ви присідаєте 12 - 20 повторів, то потрібно 3 - 4 хвилини відпочинку, для відновлення пульсу, дихання.

Що стосується повторень, то в бодібілдингу це зазвичай 6 - 12.

Для пауерлифтера, кількість підходів 3 - 10, деякі дослідження показали, що оптимальна кількість - 3 підходи, по 6 повторень, для побудови сили.

Скільки відпочивають між підходами в силовому спорті?

Якщо вам потрібна витривалість, то час відпочинку між підходами в силовому спорті зазвичай 20 - 60 секунд.

Для розвитку мускулатури потрібно вже 1 - 3 хвилин и. Коштувати врахувати, що чим більше інтенсивність тренування, тим більше потрібно схилятися до 3 хвилинах відпочинку, і на оборот

Якщо вам потрібна сила - 2 - 5 хвилин. Так само, чим більше інтенсивність виконуваних вправ - тим більше повинен бути і відпочинок.

Суть і відмінності бодібілдингу:

Повторень: 6 - 12

Тренованих м'язи: мало, не більш як 2, 3

Відпочинок між підходами: 1 - 3 хвилини

Перерва між тренувань: 2/3 доби = 48/72 години

Обсяг тренування: високий

Суть і відмінності пауерліфтингу:

Повторень: 1 - 6

Тренованих м'язи: багато, 3 - 4, а іноді і все тіло

Відпочинок між підходами: 2 - 5 хвилини

Перерва між тренувань: 1/2 доби = 24/48 години

Обсяг тренування: середній

Чим краще займатися пауерліфтингом або бодібілдінгом?

З усього вище сказаного, можна зробити висновок, що бодібілдинг і пауерліфтинг, особливо не відрізняються між собою. Ці два види спорту так само можна використовувати і одночасно. Наприклад, так робили знамениті і відомі на весь світ атлети: Арнольд Шварценеггер, Ронні Коулмен, Франко Коломбо.

Але краще визначити заздалегідь, що вам більше до душі. Нелюдська сила або великі м'язи і красиве тіло, і тільки потім вже вибирати вид спорту, який вам більше підходить, тоді і результати у вас будуть вище.

Хто - то хоче додати собі маси тіла, за рахунок м'язів, а хто-то хоче бути сильним. Вибір тільки за вами. І не варто забувати, що всі вправи, не залежно від того, пауерліфтинг це або бодібілдинг, повинні робити з ідеально відточеною технікою виконання, для запобігання отримання травм, що особливо стосується початківців спортсменів

Так що правильну відповідь на те, який вид спорту краще, пауерліфтинг або бодібілдинг можна дати однозначну відповідь - це буде залежить від ваших особистих переваг і цілей. Якщо ви ходите красиве тіло і м'язовий рельєф, то займайтеся бодібілдінгом, а якщо вам все одно будуть видні ваші м'язи, і ви не боїтеся набрати пару десятків зайвих кілограмів підшкірного жиру, і ваша головна мета піднімати дуже великі ваги, то ваш вид спорту однозначно пауерліфтинг.

Ну а на цьому я закінчую цю статтю, і також раджу ознайомитися з основними плюсами і мінусами бодібілдингу як виду спорту , про те, як правильно харчуватися займаючись силовими видами спорту і бодібілдінгом, і з нашої зразковою програмою занять для початківців в спортивному залі для хлопців і окрема програма тренувань бодібілдингу для дівчат . Хоча звичайно, якщо у вас є можливість, то краще за все скласти індивідуальну програму з фахівцем.

Що таке Пауерліфтинг?
Чим відрізняються види силового спорту?
Бодібілдинг або пауерліфтинг?
Що таке Пауерліфтинг?
Чим відрізняються види силового спорту?
Чим відрізняються вправи бодібілдингу від пауерліфтингу?
Чому ж бодібілдер виконує більше вправ ніж пауерлифтер?
Скільки відпочивають між підходами в силовому спорті?