Полезные материалы

Бодібілдинг і пауерліфтинг. Основна різниця. Що вибрати?

  1. Пауерліфтинг. Що це?
  2. Бодібілдинг. Що це?
  3. Що краще: бодібілдинг або пауерліфтинг

Бодібілдинг і пауерліфтинг дуже схожі зовні тим, що робота йде з обтяженням, але такі різні за своїм внутрішнім змістом

Бодібілдинг і пауерліфтинг дуже схожі зовні тим, що робота йде з обтяженням, але такі різні за своїм внутрішнім змістом. І початківець атлет не завжди розуміє, чому саме він займається в тренажерному залі. Так розберемося детальніше.

Пауерліфтинг. Що це?

Що це

Пауерліфтинг - вид спорту, в якому спортсмен має на меті в максимальному піднятті ваги для свого тіла. Основними (базовими) вправами в пауерліфтингу є: жим штанги лежачи , присідання зі штангою і станова тяга . Ці вправи є змагальними. Кожне з цих вправ, включає в роботу максимальну кількість м'язових груп, а також дає максимальне навантаження на центральну нервову систему (центральну нервову систему), так як виконання кожного з цих вправ вимагає максимальної координації руху тіла атлета.

Товари нашого магазину

У тренувальному циклі пауерлифтера не передбачено велику кількість вправ. В основному це розминка на групу м'язів , Яку атлет збирається тренувати, безпосередньо саме базова вправа і розтяжка після тренування . Ви також можете створити в тренувальну програму пару вправ на допоміжні м'язи, з метою їх розвитку та збільшення показників в базовій вправі. Займаються пауерліфтери зазвичай 3-4 рази на тиждень.

Займаються пауерліфтери зазвичай 3-4 рази на тиждень

Робочі підходи при виконанні базової вправи розтягуються, атлет чекає повного відновлення сил, дихання, відновлення серцевого ритму. Кількість підходів при виконанні базової вправи доходить до 10-12. І вся тренування побудована саме таким чином, що спортсмен готується до виконання одного базового вправи протягом всього тренування. Повтори в вправі скорочені від 1 до 6, так як атлет прагне натренувати саме вибухову силу і кількість повторів тут не головне.

Фігура у атлетів займаються пауерліфтингом, як правило, не пропорційна, часто з великою кількістю підшкірного жиру, для них це не головне. Варто відзначити, що виглядають ліфтери досить переконливо, адже робота з граничними вагами не може пройти непомітно для організму.

Харчування у пауерліфтерів особливо не обмежена (в міжсезоння), але все ж вони дотримуються основного правила: вживання в раціоні достатньої кількості білка , вуглеводів і жирів необхідних для росту, відновлення і розвитку м'язів. Перед змаганням циклом атлет часто сідає на дієту для потрапляння в необхідну вагову категорію, при цьому максимально намагається не втратити в силових характеристиках свого організму.

Травмоопасность в цьому виді спорту велика, в основному травми пов'язані з поперековими відділами, плечовими, ліктьових, колінних, шийними суглобами.

Бодібілдинг. Що це?

Що це

Бодібілдинг - вид спорту, в якому спортсмен має на меті в розвитку м'язової маси свого тіла, а також, найбільш гармонійного, пропорційного і красивого тіла.

Основними вправами в бодібілдингу, як і в пауерліфтингу, є: жим штанги лежачи, присідання зі штангою, станова тяга. Хоча арсенал вправ атлета бодібілдера в кілька десятків разів більше ніж у пауерлифтера, так як для розвитку всіх м'язових груп і ізольованих ділянок необхідні особливі кути, нахили, положення корпусу і т.д. перераховувати їх в цій статті немає необхідності.

Товари нашого магазину

Головною відмінністю атлета бодібілдера від ліфтера є тренувальний цикл. Програма підібрана так, що спортсмен, як правило, опрацьовує дві м'язові групи за тренування. І навантаження на кожну з них зменшується або збільшується в залежності від того, що він робив на минулих тренуваннях. Багато бодібілдери розписують програму на місяць вперед і продумують заздалегідь, що і коли вони будуть робити, коли необхідна розвантаження, а коли необхідно збільшення навантаження. Кількість вправ в тренувальний день може бути від 6 до 10. Тренування проводяться зазвичай 3-4 рази на тиждень.

Відпочинок між підходами у вправах набагато менше, ніж у пауерліфтерів. Інтенсивність тренування бодібілдера набагато вище, ніж у пауерлифтера. Це робиться для того, щоб м'язи не встигли розслабитися. Деякі щоб не засиджуватися засікає час на секундомере, зазвичай відпочинок триває 1-1,5 хвилини.

Деякі щоб не засиджуватися засікає час на секундомере, зазвичай відпочинок триває 1-1,5 хвилини

Кількість підходів у вправі може коливатися від 2 до 6, все залежить від типу і цілі тренування. Кількість повторень в підході може бути від 2 до 50, звучить страшнувато, але так воно і є. Адже бодібілдери можуть використовувати в своїх тренуваннях як принципи пауерліфтингу, для збільшення сили, так і принципи бодібілдингу для досягнення пампинга. Саме різноманітність тренувальної програми сприяє у бодібілдерів більшої гіпертрофії м'язових волокон, ніж у пауерліфтерів.

Фігура у атлетів, що займаються бодібілдингом найчастіше набагато привабливіше, ніж у пауерліфтерів. Вона більш пропорційна, з меншою кількістю підшкірного жиру.

За харчуванням бодібілдери стежать жорсткіше і намагаються їсти якомога менше простих вуглеводів з високим глікемічним індексом . Але, як і пауерліфтери, дотримуються основного правила в харчуванні: правильне співвідношення білків / жирів / вуглеводів з дотриманням необхідної для росту і відновлення м'язів калорійності. Взагалі харчування бодібілдера можна умовно розділити на 2 періоди: набір м'язової маси (Підвищена калорійність) і сушка (Недостатня калорійність). Сушка зазвичай проводиться перед змаганнями або пляжним сезоном.

Травмоопасность в бодібілдингу висока, але все ж менше, ніж в пауерліфтингу, адже робота з максимальним для організму вагою проводиться далеко не кожне тренування. Найчастіше травми пов'язані з поперековими відділами, плечовими, ліктьових, колінних, шийними суглобами.

Що краще: бодібілдинг або пауерліфтинг

Вибір між бодібілдінгом і пауерліфтингом суто індивідуальний і залежить від ваших цілей. Якщо ви хочете бути сильним - вибирайте пауерліфтинг. Якщо ви хочете мати красиве тіло - вибирайте бодібілдинг. Але, це не означає що всі пауерліфтери товсті і мають велике пузо. І чи не означає, що бодібілдери слабкі. Це споріднені види спорту і дуже важливим моментом є харчування. Можна бути одночасно і бодибилдером і пауерлифтером, головне що ви вибрали спорт!

Відео про відмінності між бодібілдінгом і пауерліфтингом

Що це?
Що це?
Що це?
Що це?