Полезные материалы

Бодібілдинг (силові тренування) при діабеті 1 і 2 типу

  1. У чому користь від силових тренувань при діабеті
  2. Як заняття в спортзалі впливають на холестерин
  3. Як організувати силові тренування
  4. Віджимання - найдоступніші силові вправи

Якщо ви хворієте на діабет 2 типу, то прочитайте нашу програму його лікування . З неї потрібно засвоїти, що причиною діабету 2 типу є інсулінорезистентність - погана чутливість клітин до дії інсуліну . Інсулінорезистентність пов'язана з співвідношенням маси ваших м'язів до ваги жиру на животі і навколо талії. Чим більше м'язів і менше жиру в тілі, тим краще інсулін діє на клітини і тим простіше контролювати діабет.

інсулінорезистентність - погана чутливість клітин до дії інсуліну

Тому потрібно займатися силовими вправами, щоб нарощувати м'язову масу. Для хворих на діабет 1 типу силові тренування теж корисні, тому що дають їм можливість відчувати себе здоровішими, виглядати краще, підвищують енергійність і самооцінку. Що таке силові вправи? Це підняття важких предметів (гантелі і штанга), заняття на тренажерах, підтягування та віджимання.

У чому користь від силових тренувань при діабеті

Силові тренування в спортзалі призводять до того, що з'являється гарний рельєф м'язів і зростає фізична сила. Але у кожної людини ці ефекти проявляються по-своєму. Можна спостерігати за декількома людьми, які займаються по одній і тій же програмі бодібілдингу. Одні з них через кілька місяців стануть набагато сильнішими і м'язистими, а у інших взагалі ніяких змін не буде. Це дуже залежить від генів, які успадкував людина.

Більшість з нас знаходяться десь посередині між цими двома крайностями. Хтось в результаті бодібілдингу стає сильнішою, але зовні по ньому цього не помітно. Інша людина - навпаки, знаходить рельєфну мускулатуру, але реальної сили вона йому не дає. Третій отримує і те, і інше. Жінок силові тренування зазвичай роблять набагато сильніше, але зовні по ним це не дуже помітно.

У будь-якому випадку, ви отримаєте величезні переваги від аматорських занять важкою атлетикою. Вони допоможуть вам краще контролювати свій діабет, а також принесуть інші вигоди - фізичні, психологічні і соціальні. Запам'ятайте: кардіо-тренування рятують нам життя, а силові вправи роблять її гідною. Кардіо-тренування - це пробіжки, плавання, велоспорт, веслування і т. Д. Вони зміцнюють серцево-судинну систему, нормалізують артеріальний тиск, запобігають інфаркту і таким чином рятують життя. Силові вправи зцілюють від вікових проблем з суглобами, а також дають можливість ходити прямо, не хитаючись і не падаючи. Тому в результаті занять у спортзалі ваше життя стає гідною.

При цьому, будь-які види фізичної активності підвищують чутливість клітин до інсуліну і покращують контроль діабету 1 і 2 типу.

Як заняття в спортзалі впливають на холестерин

Енергійні фізичні вправи підвищують рівень "хорошого" холестерину в крові і знижують тригліцериди. Недавні дослідження також довели, що силові вправи (швидше за анаеробні, ніж аеробні) також знижують концентрацію "поганого" холестерину в сироватці крові. Що таке хороший і поганий холестерин, ви можете детально дізнатися в статті " Аналізи при діабеті ".

доктору Бернстайну вже майже 80 років, з них 65 років він живе з діабетом 1 типу. Він регулярно займається на тренажерах в спортзалі і кожен день їсть яйця на сніданок. У книзі він хвалиться, що у нього холестерин в крові, як у спортсмена-олімпійця. Головну роль, звичайно, грає низько-вуглеводна дієта . Але і силові тренування вносять в це значний вклад. Регулярні енергійні заняття фізкультурою набагато знижують ризик інфаркту, інсульту і закупорки кровоносних судин тромбами. Це відбувається тому, що нормалізується артеріальний тиск, знижується пульс у спокої і рівень фібриногену в крові.

Бодібілдинг важливий не тільки для наших м'язів, а й для кісток. Масштабні дослідження довели, що силові тренування допомагають збільшувати щільність кісткової тканини, знижуючи ризик остеопорозу. Точно так же, як м'язи, організм підтримує свої кістки здоровими настільки, наскільки вони використовуються. Якщо ви ведете сидячий спосіб життя і не використовуєте свої кістки, то поступово втрачаєте їх. Вправляючи м'язи силовими тренуваннями, ви одночасно зміцнюєте і кістки. Зрештою, всі м'язи прикріплені до кісток. Коли м'язові волокна скорочуються, то кістки і суглоби рухаються, отримують необхідну їм навантаження і таким чином оберігаються від вікового розпаду.

Як організувати силові тренування

Будь ласка, ще раз перечитайте обмеження на заняття фізкультурою при ускладненнях діабету . Більшість обмежень пов'язані саме з силовими тренуваннями. В той же час, комплекс вправ з легкими гантелями для ослаблених діабетиків підходить практично всім. Він буде корисний, навіть якщо у вас діабет дав ускладнення на очі і / або на нирки. Представлені в ньому вправи настільки легкі, що ризик будь-яких ускладнень близький до нуля.

Навіть якщо у вас є приміщення і фінанси, щоб обладнати собі приватну кімнату з тренажерами, - все одно краще цього не робити, а ходити в суспільний спортзал. Тому що там є кому вас навчити, як правильно тренуватися, і простежити, щоб ви не перестаралися. У спортзалі підтримується така обстановка, яка стимулює тренуватися, а не валяти дурня. А переважна більшість домашніх тренажерів не використовуються і покриваються пилом.

Вправи з підняттям штанги - найнебезпечніші в плані травм і надмірних навантажень. Приступайте до них в останню чергу, коли вже станете досвідченим "качком". Коли ви піднімаєте штангу, то завжди хтось повинен перебувати поруч і страхувати. Можна обійтися і взагалі без штанги. Використовуйте гантелі і займайтеся на різних тренажерах. Бажано використовувати цільні гантелі, а не такі, які складаються з набраних важких пластин (млинців). Цілісні гантелі більш безпечні, тому що млинці часто зісковзують, падають і можуть травмувати пальці ніг.

Важливо освоїти якомога більше силових вправ, щоб тренувати різні групи м'язів. Приділяйте увагу своїм рукам, ліктів, плечей, грудної клітки, м'язів живота, спини і шиї. Також займайтеся на всіх тренажерах для різних груп м'язів ніг, які виявляться у вашому спортзалі. У нижній половині тіла людини міститься менше груп м'язів, ніж у верхній, тому і вправ для них менше. Якщо ви відвідуєте спортзал кожен день, то один день можна виконувати вправи для верхньої половини тіла, а на наступний день - для нижньої половини тіла. Тому що після анаеробної навантаження м'язам реально потрібно більше, ніж 24 години, щоб повноцінно відновитися.

Віджимання - найдоступніші силові вправи

На закінчення цієї статті, хочу звернути вашу особливу увагу на віджимання. Це найдоступніший вид силових тренувань, тому що він не вимагає купувати гантелі, штангу, тренажери. Навіть не потрібно ходити в спортзал. Віджиманнями можна відмінно займатися вдома. Рекомендую до вивчення книгу "100 віджимань через 7 тижнів", яку написав Стів Спайрс.

Якщо ви в поганій фізичній формі, то починайте віджиматися від стіни, від столу або з колін. Через кілька тижнів м'язи зміцніють, і можна буде віджиматися від підлоги. попередньо вивчіть обмеження на заняття фізкультурою при діабеті . Якщо за станом здоров'я віджимання вам не підходять, то використовуйте комплекс вправ з легкими гантелями для ослаблених діабетиків . Віджимання - найдоступніший варіант силових вправ, і при цьому дуже ефективний для поліпшення здоров'я. Вони відмінно поєднуються з тренуваннями для серцево-судинної системи .

Що таке силові вправи?