Полезные материалы

Бодібілдинг в домашніх умовах

  1. Недоліки занять в домашніх умовах
  2. Бодібілдинг в домашніх умовах: етапи освоєння

Багато молодих людей прагнуть вести здоровий спосіб життя Багато молодих людей прагнуть вести здоровий спосіб життя. Для того щоб мати гарне тіло і перебувати в хорошій фізичній формі, деякі вибирають заняття бодібілдінгом. Але далеко не у кожного є можливість відвідувати спортзал. Причини цього можуть бути різні. Це і брак часу, і висока вартість подібних послуг, і навіть відсутність спеціалізованих місць для тренувань. У такій ситуації можна освоїти бодібілдинг в домашніх умовах.

Бодібілдинг в домашніх умовах - це реально. Тим більше, по ряду причин займатися в домашніх умовах може бути зручніше, ніж в спортзалі.

  • Ви можете самостійно обирати зручний час для тренувань. Тренування можна з успіхом поєднувати з роботою, навчанням та іншими заняттями.
  • Тривалість тренувань можна також визначати самостійно. Вирішальним фактором будуть ваші потреби і здібності.
  • Займаючись бодібілдингом в домашніх умовах, можна не боятися чужої думки. Результат тренувань будете оцінювати тільки ви самі. Навіть якщо щось піде не так, ви не будете відчувати невпевненість в собі, через острах бути осміяним оточуючими.
  • Необхідний спортивний інвентар буде повністю у вашому розпорядженні. Займаючись будинку, ви ніколи не зіткнетеся з ситуацією, коли хтось перехоплює потрібний снаряд, в той час як ви вирішили ним скористатися.
  • Важливий фактор - економія коштів. Крім того, займаючись будинку, ви зможете заощадити час, що витрачається на те щоб дістатися до спортзалу.

Недоліки занять в домашніх умовах

Незважаючи на очевидні плюси занять вдома, не можна не згадати про недоліки такого методу тренувань Незважаючи на очевидні плюси занять вдома, не можна не згадати про недоліки такого методу тренувань. Приймаючи їх до уваги, можна зробити свої домашні заняття спортом найбільш комфортними.

  • Ризик травматизму. Займаючись в поодинці, потрібно діяти розумно й обачно. Від виконання деяких вправ, можливо, доведеться відмовитися, через відсутність підстраховки.
  • Відсутність досвідченого тренера. Освоювати вправи і вникати в усі тонкощі бодібілдингу доведеться самостійно, без допомоги інструктора.
  • Відсутність необхідного обладнання. Бодібілдинг в домашніх умовах передбачає самостійне придбання снарядів для тренувань. Якісь снаряди, можливо, доведеться виготовити самостійно. Головне, щоб вони були безпечними у використанні.

Бодібілдинг в домашніх умовах: етапи освоєння

1. Теоретичні знання. Щоб заняття бодібілдінгом в домашніх умовах були найбільш ефективними і давали результати, необхідно освоїти теорію. Для цього можна звернутися до різних джерел, наприклад, до спеціалізованої літератури. Крім того, в інтернеті можна знайти цілі відеокурси, покликані допомогти новачкам. Теоретичні знання, допоможуть зрозуміти і розібратися які існують вправи для різних груп м'язів, як відбувається ріст м'язів, як правильно харчуватися, займаючись бодібілдінгом і які знадобляться снаряди для тренувань. З огляду на всі ці фактори, можна скласти для себе індивідуальну програму тренувань.

2 2. Визначити конкретні цілі. Для більшої ефективності занять, вам буде потрібно визначити для себе, з якою метою ви хочете домогтися. Цілі занять бодібілдингом можуть бути різними. Для кого-то - це набір м'язової маси, для кого-то - спалювання жиру або надання тілу рельєфності. Чітко визначені цілі допоможуть скласти програму тренувань.

3. Розробка програми тренувань. У таку програму має включатися не тільки розклад тренування (кількість вправ, повторів, підходів), але і розклад всього вашого дня. Програма тренувань також повинна включати в себе спортивне харчування і дієту.

4. Обладнання приміщення для тренувань. Бодібілдинг в домашніх умовах не вимагає великого простору. Для домашніх тренувань достатньо всього 9 квадратних метрів. Приміщення або кімната для тренувань, повинна добре провітрюватися і мати достатнє освітлення. Поруч з місцем тренування не повинне бути меблів, особливо предметів, що мають гострі краї і кути. Пол потрібно застелити килимом, або настелити ковролін. На одній зі стін обов'язково повинно висіти дзеркало. І нарешті, подбайте про музику. Бажано, якщо джерела звуку будуть розміщені по периметру кімнати. Якщо в квартирі (будинку) є маленькі діти або домашні тварини, обмежте їх доступ до місця тренувань. Це необхідно, щоб уникнути травматизму.

5. Придбання обладнання для тренувань. Бодібілдинг в домашніх умовах можна влаштувати за допомогою самого різного устаткування. Його вибір буде залежати від ваших потреб і фінансових можливостей. При наявності коштів і бажання, можна придбати повнофункціональні тренажери. Тоді домашній спортзал вийти нітрохи ні гірше професійного. Можна тренуватися за допомогою підручних засобів (табуретки, рюкзак з книгами) і деяких снарядів (гантелі, бруси, турнік). Таке оснащення домашнього спортзалу менш функціонально, але при правильній організації може дати непогані результати.

Олена Рістолайнен для сайту У домашніх условіях.ру