Полезные материалы

Болі в колінах при присіданні: причини і рішення - FixBody: спорт, бодібілдинг, фітнес, Кроссфіт, мотивація

З порт - він, безумовно, потрібний і корисний З порт - він, безумовно, потрібний і корисний. Але нарівні з цим і травмонебезпечний. При виконанні будь-якої вправи можуть виникати болі в суглобах, розтягнення, розриви зв'язок. Найбільш небезпечний пауерліфтинг, бодібілдинг, а також важка атлетика, де спортсменам доводиться піднімати великі тяжкості. Будь-яка похибка в техніці безпеки, будь неправильний рух може привести до плачевних наслідків.


Найбільш уразливими при заняттях спортом є коліна. Біль при присіданні в колінах пояснюється тим, що на них покладається навантаження, рівноцінна масі тіла: в повному обсязі від природи стрункі, в основному до активного спорту вдаються ті, у кого є проблеми із зайвою вагою.
Дискомфорт в колінах і біль викликається в 80-ти відсотках випадків у спортсменів, які неправильно збільшують навантаження, намагаючись підняти якомога більшу вагу в навантаження до вправи.

4 фактора, які провокують появу болю в колінах при присіданнях:
1. Нехтування розминкою перед початком тренування. До будь-яких навантажень тіло потрібно готувати, розігріваючи м'язи, підвищуючи їх еластичність. В результаті ви підвищите інтенсивність і результативність занять, знизите ризик травм.
2. Погана гнучкість тіла, відсутність розтяжки. Це також впливає на біль при присіданні в колінних суглобах. Візьміть за правило закінчувати кожне тренування, нехай найпростішу і легку, розминкою.
3. Велика глибина присідань. Добре - якщо більше? Ні, це міф, який вже давно пора розвіяти! Присідати потрібно до рівня паралельності колін з підлогою. Саме така техніка є правильною і виключає навантаження на колінний суглоб.
4. Кількість присідань. Зрозуміло, є величезне бажання довести собі, що «я можу більше», але чи варто? Присідати потрібно стільки раз, скільки виходить. Не потрібно «вичавлювати» з себе нереальні цифри. Краще трохи, але безпечно. Кожне тренування, для більшої ефективності, збільшуйте кількість присідань на 2-3.
Але не тільки неправильна техніка і нерозумний підхід призводить до хворобливих відчуттів в колінах. Різні захворювання, запалення суглобів можуть провокувати появу болю. Самостійна діагностика в такому випадку недоречна, варто звернутися до лікаря і виявити причину болю.
До чого вдатися при тривожних симптомах?
Зрозуміло, біль при присіданні - це важливий сигнал, який не можна ігнорувати. В першу чергу, припиніть тренування і поспостерігайте за станом колін: якщо біль з часом йде, то можна повертатися в звичну тренувальну колію, але навантаження мінімізувати. Якщо ж біль тривала, то сміливо і без сумнівів вирушайте в лікарню.
Медичні препарати, такі як мазі та гелі локального застосування, відмінно зарекомендували себе як засоби, що блокують розтягнення зв'язок і знімають запалення. Для внутрішнього застосування підійдуть таблетки, що стимулюють відновлення хрящової тканини.
Спортсмени, які виконують присідання з вагою, повинні звернути увагу на харчові добавки, що містять хондроїтин і глюкозамін. Ці речовини зміцнюють колінні суглоби і попереджають велика кількість всіляких професійних травм.
Присідання з бинтами - це ще один засіб захисту колін від травматизму. Багато впевнені, що обмотування бинтами колін допомагає позбутися від розтягнення зв'язок і їх розриву. Так, це насправді так, але є і протилежна сторона: бинт не дасть вам відчути травму, якщо вона у вас з'явилася. Виходить, він дає помилкове відчуття захищеності, часом завдаючи більше шкоди, ніж користі.
Краще обмежитися помірними навантаженнями і зберегти своє здоров'я.

Добре - якщо більше?
Зрозуміло, є величезне бажання довести собі, що «я можу більше», але чи варто?
До чого вдатися при тривожних симптомах?