Полезные материалы

Чим пауерліфтинг відрізняється від бодібілдингу, яким він буває

  1. Гарний комбінезон або необхідність
  2. З якого віку можна займатися пауерліфтингом
  3. Не жіноча це справа?
  4. 1.Строеніе м'язів
  5. 2.Остеопороз
  6. 3.Внутрібрюшное тиск
  7. Техніка - шлях до уникнення травматизму

Пауерліфтинг - це один з силових видів спорту. З'явився на основі важкоатлетичних вправ в 50-х роках минулого століття. Інакше ще називають силовим триборством, так як він включає в себе три вправи: Пауерліфтинг - це один з силових видів спорту

Але на сьогоднішній день в деяких аматорських федераціях оцінюються тільки дві вправи - жим і тяга.

Сама назва і визначає зміст цього виду спорту (від анг. "Power" - сила, "lifting" - піднімати, тягнути) - завдання спортсмена полягає в тому, щоб подолати максимальний для нього вагу.

На відміну від бодібілдингу, в пауерліфтингу оцінюються силові показники - власне, найважливіше сила, силова витривалість, а так само важлива загальна маса тіла . У бодібілдингу найголовнішою метою є краса і пропорційність побудови м'язів, фігури, прорисованности кожної групи м'язів. Вправи з важкої атлетики, складові саме триборство в пауерліфтингу (присідання зі штангою, жим лежачи та станова тяга) так само використовуються в бодібілдингу і є базовими. З усіх силових видів спорту, в програму олімпійських ігор входить тільки важка атлетика. Але оцінюються тільки дві вправи - ривок і поштовх, в основі яких - тягові руху, глибокий присед і підняття штанги над головою. У важкій атлетиці важливі не тільки силові показники, тут ще грає роль швидкість виконання рухів і координація.

Гарний комбінезон або необхідність

Існує екіпірувальний та безекіпіровочний пауерліфтинг. У свою чергу, екіпірування буває підтримуючої і не підтримуються. Підтримуюча екіпірування допомагає спортсмену додавати в результатах від 15 до 50 кг (останні розробки виробників екіпіровки забезпечують прибавку до 150 кг!), А так само захищає плечові суглоби, запобігає травми пахової області, спини, травми колінних суглобів і зап'ясть.

До підтримуючої екіпіровці відносяться:

  • майка для жиму лежачи;
  • трико для жиму лежачи;
  • напульсники;
  • комбінезони для присідань і тяги;
  • бинти для присідань;
  • штангетки;
  • бріфси (шорти);
  • пояс.

Неподдерживается екіпірування обов'язкова у всіх федераціях і видах змагань. Відрізняється від підсилює матеріалом і кількістю шарів (комбінезон, футболка, шорти). Використання підтримуючої екіпіровки, так само як і проходження допінг-контролю, визначається статусом федерації. Найавторитетніша, найстаріша федерація - IPF . Її європейський підрозділ - EPF. У кожній країні функціонують представництва IPF. Найбільш відомі федерації на сьогоднішній день: GPF, GPC, WPA, WPC. Кожна федерація має свої підрозділи, свої нормативи, вимоги до екіпіровці і застосування допінгу. Так само в кожній федерації в певних вагових категоріях є і свої рекорди. Так, наприклад, влітку 2017 року федерація IPF, проводила Всесвітні ігри у Вроцлаві (Польща), відкрила світові нових чемпіонів в абсолютній категорії: Сергій Білий, Інзаркін Дмитро, Семененко Дмитро. А Сергій Білий, який завоював золото, встановив новий світовий рекорд - 1080 кг в сумі триборства.

З якого віку можна займатися пауерліфтингом

Пауерліфтингом не можна займатися особам, які не досягли стадії повного пубертату (статевого дозрівання). В принципі, будь-якими силовими навантаженнями, де визначається і досягається максимальна сила, дітям займатися протипоказано категорично. У дітей низька м'язова маса і недозрілий гормональна сістема.Так ж це відноситься до важкої атлетики, кроссфіту, і іншим видам тренувань , Де мається на увазі інтенсивна і стресове навантаження. А ось готувати до силових тренувань потрібно з дитинства, але тільки під керівництвом сертифікованого тренера. Це різноманітні фізичні навантаження, що сприяють:

Це різноманітні фізичні навантаження, що сприяють:

  • поліпшенню і зміцненню постави;
  • зміцненню серцево-судинної системи;
  • зміцненню суглобів-зв'язкового апарату.

До переваг такої підготовки відноситься збільшення сили м'язів, підвищення щільності кісток, поліпшення гнучкості, витривалості, зниження травматизму в інших видах спорту, формування здорових звичок, поліпшення загального стану здоров'я, вироблення дисципліни і якісного способу життя.

Не жіноча це справа?

Звичайно ж, ні в одній федерації не заборонено дівчатам і жінкам брати участь в змаганнях з цього виду спорту, більш того, розроблені спеціальні нормативи в кожній ваговій категорії. На що варто звернути увагу жінкам, які бажають займатися пауерліфтингом, але вже мають проблеми зі здоров'ям:

1.Строеніе м'язів

У жіночому і чоловічому тілі будова м'язів і органів тазового дна відрізняються. У жіночому організмі сечовий міхур, матка, яєчники не підтримуються знизу ніякими великими м'язами. У чоловіків навпаки - там знаходиться щільне з'єднання, що складається з м'язів і фасції. Так само у жінок слабкіше зв'язки, якими органи таза кріпляться до кісток тазу. В результаті навантажень вся ця конструкція втрачає свою пружність, в 90% випадків це закінчується опущеними внутрішніх органів. Чи варто говорити тоді про здоров'я жінки і як її життя? До речі, зайву вагу власного тіла - одна з причин подібних наслідків.

2.Остеопороз

Саме жінки знаходяться в зоні ризику розвитку патології кісткової тканини - остеопорозу. Тому жінкам слід звернути особливу увагу на навантаження під час силових тренувань. Як правило, це низкоинтенсивние навантаження з невеликим обтяженням, що сприяють розвитку і зміцненню м'язів, кісток, суглобів-зв'язкового апарату. Так само підходять заняття тенісом, плаванням, йогою, стретчингом.

3.Внутрібрюшное тиск

Під час підйому тягарів збільшується внутрішньочеревний тиск. Діафрагма сприяє зменшенню цього тиску. Але так, як у жінок діафрагма слабкіше, ніж у чоловіків, то поступова робота з великою вагою призводить до того, що ось це саме внутрішньочеревний тиск «виштовхує» м'язи тазового і розтягує зв'язки, на яких внутрішні органи кріпляться до кісток тазу, що призводить до вищезазначеного пролапсу (опущення органів таза).

Всього цього можна уникнути, дотримуючись поступової і хорошої підготовки, займаючись з грамотним, досвідченим тренером . Можна так само підключити необхідні добавки, наприклад, креатин, який підвищує силову витривалість, скорегувати раціон білковими добавками для збільшення м'язової маси. Так, як у жінок виробляється тестостерону менше, ніж у чоловіків, не варто турбуватися про мужикуваті в рисах обличчя і тембр голосу. Адже більше, ніж закладено генетично, його не стане.

Але кожна жінка сама несе відповідальність за своє здоров'я. Тому, вибір завжди за нею.

Техніка - шлях до уникнення травматизму

Неправильна техніка є однією з найосновніших причин травматизму серед спортсменів в різних видах спорту. Зокрема, в пауерліфтингу, види травм припадають на основні групи м'язів і суглобів, задіяних в трьох вправах. Так, це травми плечових (найчастіше) і колінних суглобів, поперекового відділу хребта. А так же розтягування м'язів, зв'язок, хребетні грижі, розрив сухожиль і м'язів.

Іншими причинами травматизму є порушення режиму харчування і режиму тренувань. Щоб уберегтися від травм, в першу чергу, необхідно приділити увагу якості тренувань. Крім техніки виконання, не варто забувати про хорошу розминці . Що стосується самих тренувань - найкраще займатися під контролем професіонала з багаторічним досвідом, використовувати екіпіровку, магнезію і не бути занадто впевненим в собі - щоб не розслаблятися, по-перше, і щоб не переоцінювати свої можливості, - це по-друге.

Завжди потрібно пам'ятати, що все добре те, що добре в міру. Але у кожного вона своя, і визначається не бажанням і завзяттям, а, перш за все, станом здоров'я.

Не жіноча це справа?
Чи варто говорити тоді про здоров'я жінки і як її життя?