Полезные материалы

Чому болять м'язи після тренування: міфи і реальність

  1. Чому м'язи болять? трохи фізіології
  2. Болі в м'язах, як наслідок відновлення
  3. Як уникнути крепатури (болі в м'язах)?

Отже, сьогодні я розповім вам про те, з чим стикався кожен чоловік. Причому неважливо, чи займаєтеся ви спортом, чи ні, біль в м'язах після тренувань або важких фізичних навантажень - явище настільки повсякденне і поширене, що часто ми навіть не звертаємо на нього уваги. Але для тих, хто збирається займатися спортом або вже займається ним професійно, обов'язково потрібно знати чому болять м'язи після тренування? Важливо знати про причини виникнення цього болю і про те, як з нею боротися. Але перш ніж говорити про те, давайте визначимося з поняттями. Крепатура - саме таку назву отримало це явище, яке ще іноді називають «синдромом запізнілою м'язового болю».

Чому м'язи болять? трохи фізіології

Перш за все, мені хочеться поговорити про міф, який панував в колах атлетів довгі десятиліття, і який підігрівали навіть самі лікарі, не знаючи чим пояснити дане явище. Всім відомо, що в процесі тренувань наші м'язи, а точніше простір між м'язовими волокнами забивається молочною кислотою. Вона утворюється при розпаді глюкози, заповнюючи простір між м'язовими волокнами і ускладнюючи проникнення туди крові і кисню. В результаті спортсмен відчуває відчуття печіння в м'язах, яке багато хто називає «м'язи забилися». При тривалої тренуванні в такому стані вдається досягти стану пампинга, повного виснаження і відмови м'язової групи - що для атлетів є критерієм якісного опрацьовування м'язової групи. Так ось, раніше, ще буквально кілька років тому, вчені, відповідаючи на питання, чому болять м'язи після тренування, посилалися на факт виведення молочної кислоти в м'язах.

У наш час вдалося з'ясувати, що молочна кислота повністю виводиться навіть з найбільших м'язових груп (грудні м'язи, біцепс і квадріцепс стегна, найширші м'язи спини) протягом 6-8 годин, а так як крепатура часто виникає тільки через 24-36 годин, ця теорія здається тим більш необгрунтованою. В результаті останніх досліджень вдалося з'ясувати, що біль в м'язах, це наслідок елементарного запалення і протікання відновних процесів в м'язах і ніщо більше ...

Болі в м'язах, як наслідок відновлення

Тепер я докладніше розповім вам про те, як це відбувається.

  • По-перше, виконуючи на тренуванні два-три-чотири і більше підходів у вправах, ви задієте одну і ту ж м'яз, але абсолютно різні м'язові волокна, в результаті чого, тренування в шість-вісім підходів забезпечує мікротравми по всій площі м'язової структури.

Замітка: мікророзриви з'являються вже зі збільшенням робочої ваги на 5-7%, тому збільшувати його більше на кожній з тренувань, просто не має сенсу.

  • По-друге, одночасно з процесом виведення молочної кислоти, яка є природним легким анестетиком, приглушаючи біль, починаються запальні реакції, які сигналізують організму про пошкодження в тканини.
  • По-третє, ваш організм почне одужувати, в ході якого окремі м'язові волокна руйнуються, інші - відновлюються, а деякі товщають. Це можна порівняти з рубцюванням рани на шкірі, яка болить якщо на її натиснути або розтягнути шкіру. Те ж саме відбувається і з м'язами, яким на відновлення потрібно не менше 36 годин, а великим м'язовим група 48 годин і більше.

Як уникнути крепатури (болі в м'язах)?

І само-собою з цього випливає простий висновок, що якщо ви хочете уникнути м'язового болю після тренування, вам слід прискорити процес відновлення. Для цього можна використовувати як звичайні методи (розминка і розтяжка до і після тренування), так і традиційні (контрастний душ, холодна ванна, денний сон) і більш специфічні (вживання амінокислот і прискорювачів метаболізму у вигляді БАД). Також добре відтягує біль наш всіма улюблений квас, так як містить багато важливих мікроелементів і вітамінів. В ході будь-яких з перерахованих вище процедур ви прискорите відновлювальні процеси і, тим самим, скоротіть, а то і зовсім позбудетеся від м'язового болю після тренувань! І пам'ятайте, що якщо ваші м'язи не болять, це не означає, що ви погано тренувалися. У тих, хто довго займається фізичними навантаженнями організм звикає відновлювати пошкоджені тканини і, якщо ви досить їсте і спите, м'язовий біль так і залишиться для вас міфом, а якщо хочете відчути її ... просто спробуйте нове для себе вправа, яке задіює раніше неактивні м'язи і ранковий сюрприз вам забезпечений!


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

З повагою, Конєв Костянтин

Всі статті блогу

Чому м'язи болять?
Чому м'язи болять?
Як уникнути крепатури (болі в м'язах)?