Полезные материалы

Чому хочеться солодкого? | Як відмовитися від цукру?

  1. Солодке з давніх часів до нашого часу
  2. Чому хочеться солодкого?
  3. Солодке і наше здоров'я
  4. Що відбувається, коли ми з'їдаємо солодкий продукт?
  5. Цукор і його замінники
  6. сукралоза
  7. Що робити, якщо важко відмовитися від цукру?

На сьогоднішній день більше 3/4 продуктів харчування мають в своєму складі цукор. Є думка, що цукор рухає економіку і має наркотичний ефект, змушуючи нас купувати більше їжі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я на планеті сьогодні на 25 відсотків більше людей страждають від ожиріння, ніж від недоїдання, 5 відсотків населення страждає на цукровий діабет. Тенденції розвитку демонструють невтішні прогнози на майбутнє: кількість огрядних людей буде тільки рости. Чому ж нам хочеться більше солодкого і до чого це може привести? Про це ви дізнаєтесь з цієї статті.

Солодке з давніх часів до нашого часу

В якості харчової добавки цукор став широко застосовуватися тільки з 17-18 століття, до цього часу він вважався елітним продуктом і був призначений лише для обраних. Відомо, що в Індії цукор отримували з цукрового очерету ще більше 4000 років тому. До поширення цукру люди не вживали таку кількість солодких плодів, адже багато хто з них були виведені в наші дні. Добути солодке в природі було не так-то просто. Основним джерелом солодкого був мед. Як відомо, в диких ягодах і фруктах не так вже й багато солодощі, на відміну від садових сортів, які були виведені людиною.

Людство використовувало мала кількість цукру, і якщо людина щось добував, то він відразу це з'їдав. Люди просто не могли знайти стільки солодкого, щоб передати куті меду. Якщо перенести порівняння на наш час, то подумайте, чи багато меду ви можете з'їсти? Нам достатньо однієї-двох ложок.

Нам достатньо однієї-двох ложок

Чому хочеться солодкого?

Напевно кожен з вас знайомий з такою думкою, що солодке потрібно нашому мозку, щоб він краще працював. «Заряди мізки» - під цим ємним слоганом просуваються всім відомі батончики: суцільна користь, задоволення, насолода, смак - усіма цими епітетами, які застосовуються в рекламі харчових продуктів, залучають нас виробники їжі з великим вмістом цукру. Все це не випадково: цукор дійсно приносить нам задоволення. І справа не в тому, що він смачний. Є багато смачної їжі, але тільки солодке (тістечко, цукерки і т.д.) або крохмалисті (картопля фрі) викликає справжню ейфорію. Вся справа в тому, що тільки цукор певним чином впливає на мозок. Його дія подібно до того, коли ми, наприклад, займаємося сексом або приймаємо алкоголь. Грубо кажучи, цукор є подобою наркотичної речовини, яку ніяк не регламентується законодавством.

Солодке і наше здоров'я

В даний час цукор широко застосовується в приготуванні різних продуктів харчування, в тому числі виконує роль консерванта. У харчовій промисловості частка вживаного цукру тільки зростає, люди активніше купують солодкі і смачні продукти харчування. За останні 40 років населення стало їсти цукор в три рази більше. І не випадково, що на цукровий діабет і серцево-судинними захворюваннями страждають жителі тих країн і регіонів, де високий відсоток людей з ожирінням і де споживають більше цукру.

Наприклад, в світі можна виділити кілька держав з підвищеним розповсюдженням цукрового діабету: це Саудівська Аравія, Катар, Об'єднані Арабські Емірати. Чому в цих країнах багато хворих на діабет? Вся справа в тому, що там, по-перше, жаркий клімат, а по-друге, алкоголь під забороною. Тому газовані солодкі напої п'ють найчастіше.

Тому газовані солодкі напої п'ють найчастіше

Що відбувається, коли ми з'їдаємо солодкий продукт?

Припустимо, ви з'їли цукерки, далі відбувається всмоктування цукру в кров, і рівень цукру в крові піднімається з 4,5-5 ммоль на літр до 8-10. Підшлункова залоза, яка виробляє три ферменту для перетравлення білків, вуглеводів і жирів, виділяє гормон під назвою інсулін. Інсулін повинен швидко відновити до норми рівень цукру в крові. І чим більше ми вживаємо рафінованих продуктів, білого борошна і кондитерських цукровмісних виробів, тим потужніше повинна працювати підшлункова залоза з виробленням інсуліну для зниження цукру в крові до рівня норми.

А тепер уявіть, що такі екстремальні викиди інсуліну відбуваються щодня і кілька разів на добу. В такому випадку, підшлункова залоза відчуває величезні навантаження, і в якийсь момент вона може просто не витримати, нагородивши вас цілою низкою серйозних захворювань, з яких самим «нешкідливим» буде ожиріння.

Ми повинні розуміти можливі наслідки хронічного підвищення вмісту цукру в крові: у чоловіків зростає ризик розвитку імпотенції, порушується живлення нервових клітин і м'язів, тіло стає в'ялим, погіршується стан шкіри, зростає ймовірність погіршення зору. Ви втрачаєте красу і життєву енергію.

Цукор і його замінники

фруктоза

Солодкий смак мають багато цукру, не тільки сахароза, з якої складається білий кристалічний цукор. Наприклад, фруктоза або виноградний цукор теж мають солодкий смак. Ми відчуваємо той же солодкий смак в меді, який містить фруктозу. Рівень солодощі фруктози практично в два рази вище, ніж у сахарози. Що це означає? Це означає, що в чай ​​або каву ви можете покласти меду в два рази менше, ніж цукру, але при цьому можете отримати однаковий рівень солодощі. Відповідно, і калорій вживайте в два рази менше. І до того ж, у вашому організмі буде обмежувальний контроль, він не дозволить вам вжити зайву фруктозу.

сукралоза

Так як всередині нас немає контролю, а на солодке так і тягне, то людство придумало замінники цукру, щоб обдурити цей інстинкт. В основному цукрозамінники складаються з сахарину. Сахарин - це органічна речовина, нешкідливе для людського організму, він не засвоюється. Інший варіант цукрозамінника - це сукралоза , Що є популярним цукрозамінників. При виробництві якісних спортивних добавок застосовують саме його. Даний продукт замінює цукор, він у кілька сот разів солодше сахарози, в два рази солодше сахарину.

Цукор - це біологічно активна речовина, яка бере участь в обміні речовин. Цукрозамінник, навпаки, не є активним, він виводиться з сечею. Але все ж, щоб вивести його з організму, печінку і нирки повинні виконати певний обсяг роботи. Будучи штучним цукрозамінником, сукралоза містить нуль калорій і не повністю засвоюється організмом, що робить її вдалим замінником цукру. І якщо психологічно ви не можете відмовитися від солодкого, тоді краще використовуйте сукралозу. Найдивовижніше, що навіть на сукралозу в нашому організмі в певний момент виникає контроль, і ви не зможете з'їсти зайве кількість цього продукту, на відміну від цукру.

Що робити, якщо важко відмовитися від цукру?

В такому випадку відмінною альтернативою будуть готові низькокалорійні десерти без додавання цукру: протеїнові пудинги , печиво або вафлі . Ці десерти багаті протеїном, їх споживання дозволить збільшити добове споживання білка, вони прекрасні на смак і не містять цукор.

Користь солодкого для мозку - це міф і рекламний трюк. Існують десятки наукових робіт, що підтверджують це. Солодке викликає у нас почуття задоволення, але при цьому небезпечно їм зловживати. зведіть споживання цукру до мінімуму за рахунок сукралоза, низькокалорійних десертів, фруктів і меду. Єдина користь цукру - це прибуток його виробника. Не дайте себе розвести.

Чому ж нам хочеться більше солодкого і до чого це може привести?
Якщо перенести порівняння на наш час, то подумайте, чи багато меду ви можете з'їсти?
Чому хочеться солодкого?
Чому в цих країнах багато хворих на діабет?
Що відбувається, коли ми з'їдаємо солодкий продукт?
Що це означає?
Що робити, якщо важко відмовитися від цукру?