Полезные материалы

Чому м'язи болять після тренувань

Я впевнений, навіть якщо ви ніколи не ходили в тренажерний зал, ви знайомі з таким явищем як м'язові болі. Ви могли робити будь-які вправи або роботу по дому, і на наступний день відчувати неприємну хворобливість м'язів. Хочете знати, чому так відбувається, і чому м'язи болять після тренувань? Тоді читайте далі.

Причини болю в м'язах

За рахунок активної роботи м'язових волокон в результаті анаеробного гліколізу в тканинах починає утворюватися молочна кислота. Це відбувається завжди, незалежно від рівня навантаження. Але якщо молочної кислоти накопичується занадто багато, вона починає викликати больові відчуття, які тільки посилюються при русі.

Також біль після тренування може бути пов'язана з мікророзривами м'язових волокон в результаті важкого навантаження. Такий біль проявляється не відразу, а через деякий час, тому і називається запізніла біль. Найчастіше вона проявляється на наступний день після тренувань. М'язи починають перебудовувати себе (якщо пройшло достатньо часу і є необхідна кількість поживних речовин). В ході такого відновлення ваші м'язи ростуть і стають більше і сильніше, ніж раніше. Запам'ятайте, м'язи ростуть тільки коли ви відпочиваєте, а не коли тренуєтеся.

Що робити, якщо ви до сих пір відчуваєте біль після тренування?

Якщо біль дуже незначно, то ви можете піти на тренування. Коли ви розженете кров і ваша температура тіла підніметься, то біль розсмокчеться. Якщо біль дуже незначно, то ви можете піти на тренування

Однак якщо ваші м'язи продовжують сильно боліти після останнього тренування, це ознака того, ви не відновилися досить і ваше тіло ще вимагає відпочинку. Прислухайтеся до організму і заспокойтеся. Краще в цей день пропустити заняття і вибрати легку навантаження, наприклад, зробити невелику пробіжку навколо будинку або стадіону протягом дня. Так ви, можливо, зменшіть хворобливість за рахунок поліпшення кровообігу. Але якщо ви будете ігнорувати знаки, які подає вам ваше тіло і продовжувати тренування навіть через біль, то ви ще більше зруйнуєте м'язову тканину і не дасте їй шансу відновитися. В результаті ефект буде зворотним і ви станете слабкіше.

Пам'ятайте, згодом організм адаптується, і ви вже не будете відчувати таку сильну біль як раніше. Хоча я вважаю, що хворобливість це ознака успішної і якісної тренування. Я також вважаю, що догляд болю означає повне відновлення. Є люди, які, можливо, не погодяться зі мною, але я перевірив це на своєму особистому досвіді.

Як зменшити біль

Є кілька способів. Наприклад, ви можете прийняти один грам аскорбінової кислоти. Також добре працює тепла ванна або душ, за рахунок того, що ваші судини розширюються, і прискорюється виведення молочної кислоти. Щоб запобігти виникненню сильних болів, обов'язково після тренування виконуйте затримку по аналогії з розминкою і приймайте теплий душ. А якщо ви новачок, то збільшуйте навантаження плавно і не робіть занадто великих перерв у заняттях, щоб не ставити собі питання, чому мої м'язи болять після тренувань. Успіхів!

Хочете знати, чому так відбувається, і чому м'язи болять після тренувань?
Що робити, якщо ви до сих пір відчуваєте біль після тренування?