Полезные материалы

Чому м'язи не ростуть: 8 головних причин відсутності прогресу - Fitness Guide

  1. Чому м'язи не ростуть: 8 головних причин відсутності прогресу Якщо ви давно ходите в тренажерний...
  2. одноманітність тренувань
  3. Відсутність прогресії навантажень
  4. неправильна техніка
  5. Нехтування вільними вагами
  6. відсутність режиму
  7. Неправильне харчування
  8. Очікування негайних результатів

Чому м'язи не ростуть: 8 головних причин відсутності прогресу

Якщо ви давно ходите в тренажерний зал, але бажаного результату в дзеркалі все ніяк не видно, то можливо вам бракує дисципліни, уваги або банально знань. Ми склали список найбільш частих помилок, які заважають прогресувати і добиватися результатів в тренажерному залі.

Відсутність програми тренувань

Багато людей роками ходять в тренажерний зал і не можуть зрушити з мертвої точки. Іншим же за рік вдається побудувати гарне мускулисте тіло. Різниця між ними в тому, що перші не мають ніякого чіткого плану, вони роблять не ті вправи, які потрібні для досягнення мети, а ті, які їм подобається робити. Другі ж слідують чітко прописаної довгостроковій програмі тренувань, яка спрямована на те, щоб на кожному наступному занятті додавати в силі або витривалості, а надбавка в цих показниках позначиться і на зростанні м'язової маси.

одноманітність тренувань

Багато хто помилково вважає, що програма тренувань - це набір вправ в певній послідовності, які треба виконувати з разу в раз протягом довгого часу. Однак одноманітність вже через 1-2 місяці призведе до застою. Програму тренувань потрібно міняти кожні 6-12 тижнів. Потрібно навчитися відчувати, коли програма перестала приносити ефект. Ваги не ростуть, м'язи на наступний день після тренування не болять - все це ознаки того, що пора міняти програму тренувань. Потренувавшись за новою схемою 6-12 тижнів, ви можете повернутися до старої програми і відчути, що вона знову працює.

Різноманітність тренувань позитивно позначається на прогресі не тільки в довгостроковому циклі, але і в короткостроковому. Намагайтеся щотижня трохи змінювати тренування - міняти місцями вправи або, наприклад, чергувати штангу і гантелі. Головне завдання тренінгу - шокувати м'язи, тому не можна давати їм звикнути до тренувань, їх потрібно кожен раз дивувати чимось новеньким.

Фото: eastnews.ru

Відсутність прогресії навантажень

Виконуючи з разу в раз вправи з одним і тим же вагою на одне і те ж кількість повторень, неможливо додавати ні в силі, ні в масі. Для прогресу необхідно постійно збільшувати навантаження. Робити це можна трьома шляхами - збільшення числа повторень, збільшення ваги обтяжень, зменшенні часу відпочинку. На кожного тренування ви повинні використовувати хоча б один з цих трьох пунктів, а краще навіть два. Якщо у вас немає прогресу протягом більш ніж двох тренувань - значить пора міняти програму.

неправильна техніка

Якщо відсутність прогресу відбувається через роботу із занадто легкими вагами, то гонитва за великими вагами веде до іншої проблеми - нехтуванні технікою. Щоб нарощувати масу, потрібні зовсім не величезні ваги, а ідеальна техніка, адже тоді навантаження буде припадати саме на ту м'яз, яку ми качаємо. Тому не женіться за вагами, переконайтеся, що ви виконуєте вправу на потрібну кількість повторень в ідеальній техніці і лише після цього беріть обтяження побільше.

Нехтування вільними вагами

Новачки воліють гантелям і штангах тренажері - вони зручніше і простіше. Але все вправи на тренажерах ізолюючі, тобто задіюють тільки одну м'язову групу. Такі вправи відмінно підходять для добивки в кінці тренування або ж для сушки і роботи на рельєф, але не для набору м'язової маси. Щоб наростити мускулатуру, потрібні важкі базові вправи, а вони можливі тільки у вільній вазі або ж в тренажерах типу Хаммер, де використовується жива вага, але ні в якому разі ні в блокових тренажерах.

відсутність режиму

Відсутність дисципліни - це, мабуть, найбільш часта проблема людей, які відвідують тренажерний зал. Ви не повинні пропускати тренування через втому або поганого настрою. Кожна пропущена тренування зводить нанівець користь від попередньої.

Не менше значення має і правильне відновлення, адже м'язи ростуть не на тренування, а після неї і найактивніше у брешемо сну. Щоб дати організму відновитися, потрібно спати не менше 8 годин на день, причому засипати кожен день приблизно в один і той же час.

Неправильне харчування

Третій фактор поряд з тренуваннями і відновленням, без якого неможливий прогрес - це харчування. Для росту м'язів ви повинні забезпечувати організм не тільки достатньою кількістю якісного білка, але і достатньою кількістю вуглеводів, які забезпечать вас енергією, корисними жирами, а також клітковину, яка допоможе засвоїти велику кількість білка.

Для росту м'язів ви повинні забезпечувати організм не тільки достатньою кількістю якісного білка, але і достатньою кількістю вуглеводів, які забезпечать вас енергією, корисними жирами, а також клітковину, яка допоможе засвоїти велику кількість білка

Фото: eastnews.ru

Очікування негайних результатів

80% новачків залишають тренажерний зал через місяць, не побачивши результату. Однак місяць - занадто маленький термін, щоб ви змогли розгледіти свій прогрес в дзеркалі. Відчутні зміни приходять через 2-3 місяці тренувань, а за півроку вже можна домогтися цілком значних результатів. Так що вмійте чекати і будьте дисципліновані, і ваше тіло віддячить вам за старання.