Полезные материалы

Чому не ростуть м'язи. Як ростуть м'язи

  1. Трохи біології і фізіології
  2. Залежність швидкості росту від якості напруги м'язів
  3. Як відбувається процес росту м'язів
  4. гормональний вплив
  5. Як швидко ростуть м'язи
  6. Як змусити м'язи рости

Справжній спортсмен - це людина, яка не тільки монотонно виконує одні й ті ж відпрацьовані руху   в залі   (   або на вулиці   ), Але ще й знає величезну кількість додаткової, необхідної інформації, яка поліпшує і прискорює прогрес Справжній спортсмен - це людина, яка не тільки монотонно виконує одні й ті ж відпрацьовані руху в залі ( або на вулиці ), Але ще й знає величезну кількість додаткової, необхідної інформації, яка поліпшує і прискорює прогрес. Серед списку подібних знань - і дієтологія, і анатомія, і фармацевтика, і основи біології. Ви повинні добре розуміти не тільки те, скільки підходів слід робити або як краще віджиматися на брусах , Але і що є, коли пити , І взагалі - як ростуть м'язи. Саме це питання зараз ми і будемо детально розглядати - щоб ви могли розуміти, що саме потрібно для якісного прогресу.

коли пити

Трохи біології і фізіології

Основою для «побудови» м'язових волокон є білок - це, напевно, знає будь-який новачок. Незважаючи на те, що його загальний вміст в м'язах не дуже велике (в середньому близько 18-20% від загальної маси), а близько 75% становить вода, саме «суха» м'язова тканина складається з білка практично повністю (приблизно на 80%) .

У свою чергу, білків в організмі буває кілька видів. Основний «їжею» для волокон є актин і міозин - вони відповідають за головну функцію наших м'язів - їх скорочення (тобто будь-який рух, яке ми робимо: жим, згинання / розгинання рук / ніг, звичайну ходьбу і так далі). Природно, що збільшення м'язової маси вимагає збільшення кількості білка, який надходить в організм з їжею або спеціальними добавками. До речі, саме це є однією з основних причин, чому не ростуть м'язи - цілком можливо, що вам просто не вистачає білка, і слід переглянути свій раціон.

До речі, саме це є однією з основних причин, чому не ростуть м'язи - цілком можливо, що вам просто не вистачає білка, і слід переглянути свій раціон

Залежність швидкості росту від якості напруги м'язів

Основним фактором, від якого залежить швидкість збільшення волокон, є м'язове напруження. Коли ми виконуємо підхід з великою вагою, на велику кількість повторень або в швидкому темпі - в м'язах прискорюється процес транспортування амінокислот (речовина, що є основою для синтезу білка в організмі) і прискорюється синтез білка. З цієї причини «лінива» тренування в півсили цілком можливо є основною причиною того, чому не росте грудний м'яз або будь-яка інша м'язова група.

Як відбувається процес росту м'язів

Процес м'язового зростання активізується зовсім не на тренуванні - як напевно вважають недосвідчені спортсмени. Те, що у вас після 3-4 інтенсивних підходів збільшилися обсяги рук (найкраще це помітно на трицепсах і біцепси) зовсім не означає, що вони виросли - через деякий час (зазвичай швидко - за кілька десятків хвилин) вони знову повернуться до своїх колишніх розмірами. Пояснюється це тим, що при серйозному напрузі до м'язів приливає кров, затримуючись в волокнах - що і призводить до візуального їх збільшення.

Під час виконання вправ м'язові волокна зовсім не ростуть, а навпаки - руйнуються, в них виникають мікротравми. Це, до речі, і призводить до хворобливих відчуттів після напруженого тренування.

Основне збільшення обсягу і фізичної сили волокон відбувається якраз під час відпочинку. Отримані мікророзриви починають зростатися назад, при цьому роблячи волокна трохи більше і трохи сильніше, щоб в подальшому вони могли справлятися з переносяться навантаженнями. Цей процес називається суперкомпенсацією. Так як ростуть м'язи після треніровкі- відпочинку і сну необхідно обов'язково приділяти істотне значення і необхідну кількість часу.

гормональний вплив

На якість і швидкість побудови м'язових волокон безпосередньо впливають три гормону. Соматотропін (або гормон росту), інсулін і тестостерон - ось основа основ успіхів у бодібілдингу, отриманні якісної мускулатури і фізичній потужності.

«Тісто» і соматотропін активізують процес розпаду м'язових волокон (появи в них мікротравм). Інсулін надає протилежний вплив - прискорює транспортування амінокислот в клітини, що дуже важливо в період відпочинку. Саме з цієї причини перераховані препарати (і препарати, створені на їх основі) є найбільш дієвою і ефективною фармакологічної підтримкою бодібілдерів.

Саме з цієї причини перераховані препарати (і препарати, створені на їх основі) є найбільш дієвою і ефективною фармакологічної підтримкою бодібілдерів

Як швидко ростуть м'язи

Питання про те, як швидко ростуть м'язи, є одним з найбільш популярних у початківців спортсменів, які очікують, коли ж у них з'явиться потужна груди, налиті біцепси і широка спина . Відповідь буде індивідуальний для кожного - зважаючи на особливості кожного організму. На швидкість росту залежать такі фактори:

  1. Генетична схильність.
  2. Гормональний фон (чим вище в організмі рівень перерахованих вище гормонів - тим швидше будуть рости м'язи).
  3. Вік (чим молодший організм - тим, природно, простіше наростити мускулатуру).
  4. Якість харчування.
  5. Якість і кількість відпочинку.
  6. Якість і кількість тренувань.
  7. Періодична зміна вправ.
  8. Стан організму.

Кожен з цих пунктів по-своєму важливий і актуальний. Необхідно прагне до постійного поліпшення перерахованих характеристик - саме через їх недотримання спортсмени починають задавати питання, чому не ростуть м'язи рук або інших груп.

Як змусити м'язи рости

Від початківців і до чемпіонів - всіх спортсменів цікавить, як змусити м'язи рости якісно і швидко. Відповідей кілька, і всі вони випливають зі списку в попередньому пункті:

  1. Слідкуйте за тим, щоб ваш організм працював правильно і був забезпечений всім необхідним для повноцінної діяльності (вітаміни і мінерали). Можна зробити аналіз на вміст гормонів, щоб знати, чи достатньо їх кількість.
  2. Харчуйтеся правильно - заїжджена і завжди повторювана істина, яку твердять практично в кожній статті, присвяченій спорту і здоров'ю. У раціоні має бути збалансована кількість білків, вуглеводів, жирів і корисних речовин. Недолік їх слід заповнювати за допомогою спортпіта.
  3. Відпочивайте - ще один основний постулат будь-якого виду спорту. Спіть побільше і влаштовуйте відпочинок між тренуваннями.
  4. Викладайтеся «на повну» на кожному тренуванні.
  5. Займайтеся якомога довше і якомога частіше.
  6. Періодично міняйте програмний комплекс.
  7. Слідкуйте за здоров'ям.