Полезные материалы

Чому потрібно робити перерви між тренуваннями?

Тренуєтеся невтомно і не уявляєте, як це - зробити перерву і пропустити заняття? Таке завзяття, звичайно, заслуговує захоплення. Але будьте обережні: подібний підхід може бути чреватий не тільки користю і прекрасними формами, скільки серйозними негативними наслідками для організму. Якими саме? Розберемося разом.

Виявляється, якщо ви «зловживаєте» фітнесом, то негативні наслідки для організму проявитися можуть на фізичному і психологічному рівні. Всі ці симптоми фахівці об'єднують терміном «Синдром перетренованості».

Як правильно тренуватися, щоб досягти максимальних результатів за короткий час? Про це розповість чемпіонка світу з фітнес-бікіні Катерина Красавіна. Онлайн-тренування для супер-сідниць вже на сайті!

Онлайн-тренування для супер-сідниць вже на сайті

Як це виглядає на практиці? Коли ви не даєте своєму тілу часу, щоб відновитися після інтенсивних фізичних вправ, в ньому починають відбуватися певні негативні зміни. наприклад:

Ви будете втомлюватися швидше. Все тому, що наполегливі і часті тренування виснажують запаси глікогену в організмі. А глікоген служить джерелом енергії для вашого тіла. Професійний спортивний тренер Ян Мілано (Jan Milano) стверджує, що зниження запасів глікогену також може сприяти скороченню вироблення лактату (молочної кислоти), який служить переносником енергії в організмі.

Можуть з'явитися зайві відкладення на талії Можуть з'явитися зайві відкладення на талії. Парадоксально, але факт - виснажуючи себе тренуваннями і не даючи тілу відпочити, ви провокуєте відкладення надлишків на талії. Обумовлено це збільшенням кількості кортикостероїдів в організмі. Серед них обов'язково присутні кортизон і кортизол - гормони стресу, присутність яких не тільки не сприяє втраті ваги, але навіть може провокувати збільшення жирових відкладень.

Ян Мілано також зазначає, підвищений рівень кортикостероїдів до того ж пригнічує імунну систему, так що перенапруження дарує вам лише велику ймовірність захворіти.

Ваше серце працює на знос. «Якщо ви тренуєтеся без перепочинку, то частота серцевих скорочень збільшується», - говорить Ян Мілано. Будьте уважні до свого серця. Зробіть перерву.

Знижується якість ваших тренувань Знижується якість ваших тренувань. Р уководітель напрямки групового фітнесу, Мішель Опперман (Michelle Opperman) говорить, що коли ви не включаєте відпочинок в програму тренувань, то ваша здатність виконувати вправи коректно, нарощувати м'язову масу і ставати сильнішими знижується, тому що ваші м'язи буквально не встигають відновлюватися. І якщо продовжувати в тому ж дусі, то все буде ставати тільки гірше, аж до втрати вже набраної м'язової маси.

Ви будете почувати себе не найкращим чином Ви будете почувати себе не найкращим чином. В процесі тренувань в м'язах утворюються мікротравми, залікувати які може тільки час. Якщо ж не давати м'язам можливості відновитися, то це буде чревато запаленнями і вкрай болючими відчуттями. Мішель Опперман каже, що біль може не залишати вас кілька днів, також як і відчуття фізичного виснаження, так що виконувати навіть рутинні справи буде непросто.

Перевтома не сприяє ясності розуму. Втома спричинить за собою психологічні зміни, які ви помітите навіть швидше, ніж фізіологічні. Депресія, невдоволення, зниження концентрації, втрата мотивації і відчуття бадьорості - повний набір для того, щоб всі спортивні досягнення зійшли нанівець.

У спорті стояти на своєму, безумовно, необхідно, але робити це потрібно з розумом. Не відмовляйте собі в необхідному відпочинку, вчіться розслаблятися - освоюйте йогу, медитацію, звикайте до неквапливим прогулянкам. Зробіть відпочинок обов'язковою частиною тренувального графіка і побачите - все спортивні вершини вам підкоряться!

джерело: www.popsugar.com

Фото: bigstock.com

Тренуєтеся невтомно і не уявляєте, як це - зробити перерву і пропустити заняття?
Якими саме?
Як правильно тренуватися, щоб досягти максимальних результатів за короткий час?
Як це виглядає на практиці?