Полезные материалы

Дієта вуглеводного чергування

  1. Дієта вуглеводного чергування: в чому суть?
  2. Особливості дієти вуглеводного чергування
  3. Дієта вуглеводного чергування: меню

Текст: Зоя Андрєєва

Фото: TS / Fotobank.ru

Дієта вуглеводного чергування ідеально підходить для спортсменів і для тих, кому вкрай важливо зберегти тонус і масу м'язів. Вона дозволяє швидко позбутися від 2-3кг зайвої ваги, не зачіпаючи при цьому м'язові тканини.

  • Текст: Зоя Андрєєва   Фото: TS / Fotobank

    Це спокусливе блюдо з точки зору дієти вуглеводного чергування доведеться «розтягнути» на два дні - в один день з'їсти рибу і креветки, в іншій - овочі і гриби.

Дієта вуглеводного чергування: в чому суть?

Унікальність дієти вуглеводного чергування (або інакше кажучи дієти Буч ) В тому, що позбавляючи нас від надлишків жиру, вона при цьому не збіднює м'язи. Вперше цю систему схуднення почали практикувати американські інструктори, що тренують бодібілдерів в 1990-х роках. Для них було вкрай важливо одночасно позбутися спортсмена від надлишок підшкірного жиру, при цьому не зачіпаючи здобуті потом і кров'ю кубики м'язів. Самі дієтологи стали називати дієту вуглеводного чергування «генеральної сушінням», тому що вона візуально робить людину більш сухим, сухорлявим, міцно збитим.

сценарій вуглеводної дієти в поєднанні з білковими днями приблизно такий: перші два-три дні ви вживаєте виключно білкову їжу, звівши кількість вуглеводів до критичного мінімуму. Наступний день, навпаки - присвячується тільки складним вуглеводам (переважно овочі і крупи). Останній день дієти, змішаний: потрібно вживати і білки, і вуглеводи, але поділяючи їх по різних прийомів їжі (наприклад, на сніданок ви їсте вуглеводні продукти, на обід і вечерю - білки). Кількість споживаних жирів протягом всієї дієти вуглеводного чергування повинно бути мінімальним - 30-40 г в день, не більше.

За рахунок вуглеводного дня ми отримуємо необхідну нам енергію, паливо для нормальної життєдіяльності та активності. А ось білкові дні дієти вуглеводного чергування допомагають нам інтенсивно худнути, витрачаючи підшкірний жир. Таким чином режим харчування можна назвати не обтяжливим, але вельми ефективним і легким.

Особливості дієти вуглеводного чергування

Дотримуючись дієти вуглеводного чергування, слід відмовитися на час від наступних продуктів і страв: від мучного і солодкого, від цукрозамінників та будь-яких страв, що містять цукор (в тому числі напівфабрикати, консерви, сирки і йогурти з наповнювачами), що не цільнозернових круп, а також від картоплі, моркви, буряка, бананів, ананасів, винограду, хурми, кавунів і дині (іншими словами - від більшості фруктів і ягід, в яких міститься багато природного цукру), фруктових соків, жирного м'яса і риби, солі, і алкоголю.

Для проведення дієти вуглеводного чергування ідеально підійдуть: нежирний сир та інші молочні продукти, яловичина, риба, морепродукти, куряче м'ясо, бобові та соя, овочі (помідори, огірки, капуста, кабачки і баклажани, листові салати всіх мастей), а також зелень, яйця, гриби, оливкова олія. Пити краще всього чисту негазовану воду.

Дієта вуглеводного чергування рекомендує розділити добовий обсяг їжі на три основний прийому і два перекуси. Один цикл дієти складає 4 дні. Допускається не більше 3-х циклів поспіль.

Дієта вуглеводного чергування: меню

Нижче представлено зразкове меню дієти вуглеводного чергування на чотири дні.

День перший. Сніданок: Омлет з трьох яєць на оливковій олії, чашка чаю або кави без цукру. Обід: 200г відвареної курки (можна присмачити спеціями і лимонним соком). Вечеря: 100 г відвареної або запеченої на грилі риби. Перекушування: 100г знежиреного сиру.

День другий. Сніданок: 3 варених яйця. Обід: 200г вареного курячого м'яса або риби. Вечеря: відварне м'ясо мідій - 150г. Перекушування: 150г 1% -го кефіру.

День третій. Сніданок: 100г вареної гречаної крупи, салат з овочів некрахмалістих з оливковою олією. Обід: овочевий суп (з будь-яких овочів некрахмалістих), 2-3 шматочки хліба з цільнозерновий борошна, 200г макаронів з соусом з помідорів. Вечеря: 100 г мюслі з шматочками фруктів або ягодами. Перекушування: яблуко, апельсин, грейпфрут, ківі.

День четвертий. Сніданок: 200-250г живого йогурту без наповнювачів. Обід: запечена в духовці риба, через годину - салат зі свіжих овочів. Вечеря: морепродукти (наприклад, варені креветки або мідії) або 100 г відвареної курки. Перекушування: дозволені фрукти або будь-які ягоди.

Дієта вуглеводного чергування: в чому суть?
Дієта вуглеводного чергування: в чому суть?