Полезные материалы

Для чого потрібен глютамин в бодібілдингу і як його приймати

  1. Користь глютамина в спорті
  2. Джерела в продуктах харчування
  3. Форми випуску добавок
  4. Правила і норми прийому
  5. Як приймати глютамин в бодібілдингу
  6. Протипоказання

Б одібілдінг - не такий легкий спорт, як може здатися новачкові. Для досягнення хороших результатів спортсмену необхідно багато працювати над собою, а й одних фізичних вправ недостатньо. Щоб м'язи придбали рельєф, а тіло виглядало досконалим, бодібілдери приймають різні допоміжні добавки - одним з найважливіших компонентів в них є Л-глютамін (L-glutamine).

Глютамин (іноді його називають глутамином) в бодібілдингу незамінний. Ця амінокислота входить до складу білка , Який відповідає за будову м'язової маси: вона захищає м'язи від руйнування, сприяє приросту їх маси і об'єму.

Речовина можна отримати з багатьох продуктів: м'яса, молочної продукції, риби, горіхів і інших, але спортсмени частіше вибирають спеціальні добавки, де глютамин міститься в потрібному для них кількості.

До складу білка входить 20 амінокислот - л-глютамін є однією з найважливіших. Він бере участь в синтезі протеїну і відповідає за побудову м'язів, а також зміцнює організм в цілому.

Глютамин володіє масою корисних властивостей:

Користь глютамина в спорті

При виконанні складних фізичних вправ втрати л-глютамина в організмі можуть досягати 50%. Якщо не заповнювати дефіцит, це призведе до недостатнього харчування м'язової маси, її руйнування, погіршення загального стану людини і зниження працездатності.

Для чого ще потрібен глютамин:

Для чого ще потрібен глютамин:

  1. Нейтралізує аміак і виводить його з організму. Аміак дуже токсичний і негативно впливає на м'язову тканину.
  2. Зміцнює імунітет в період тренування.
  3. Сприяє збереженню запасу глікогену, який необхідний спортсмену для відновлення витрачених сил і енергії.
  4. Відновлює м'язи після важких тренувань.
  5. Підтримує ph баланс в організмі.

Джерела в продуктах харчування

Л-глютамін можна отримати як з продуктів тваринного походження, так і з рослинних компонентів.

Зміст в тваринних продуктах на 100 г:

  1. Лось - 3,65 м
  2. Кролятина - 3,5 м
  3. Грудка фазана - 3,6 м
  4. Яловичина - 3,07 м
  5. Куряча грудка - 3,15 м
  6. Мідії - 3,24 м
  7. Оселедець - 3 м
  8. Сир - 3,3 м
  9. Курячі яйця - 1,77 м
  10. Свинина - 2,22 м
  11. Кальмари, крабове м'ясо - 3,08 м
  12. Креветки - 3,01 м
  13. Лосось - 2,96 м
  14. Горбуша - 2,8 м
  15. Голландський сир - 5,17 м

Зміст в продуктах рослинного походження на 100 г:

  1. Арахіс - 5,03 м
  2. Насіння соняшнику - 4,91 м
  3. Кешью - 4,51 м
  4. Мигдаль - 4,15 м
  5. Кунжутний горіх - 3,95 м
  6. Соя - 6,05 м
  7. Сочевиця - 3,95 м
  8. Квасоля - 3,56 м
  9. Манна крупа - 3,2 г.

Глютамин також міститься в овочах і фруктах, але в дуже невеликій кількості: він є в грейпфрутах, бананах, ківі, персики, журавлині, бузині, суниці, томатах, шпинаті і буряку.

Форми випуску добавок

Існують різні варіанти добавок з л-глютамін. Яку вибрати - справа смаку і зручності прийому.

  1. Багато хто віддає перевагу приймати глютамин в порошку. Ця форма користується популярністю завдяки максимально швидкому проникненню амінокислот в м'язову тканину. Порошок зручно змішувати зі звичайною їжею і додавати в коктейлі.
  2. Вживання л-глютамина в таблетках має свої переваги: ​​вони довго зберігаються і дозволяють легко розрахувати потрібну дозу. Мінус таблеток в тому, що вони дратівливо впливають на шлунок.
  3. Амінокислота в капсулах має такий же ефект, як і таблетки, але її головний плюс - відсутність будь-якого дії на стінки шлунка. Капсули гарантують швидке розщеплення речовини під час травного процесу.
  4. Готові напої і батончики.

Правила і норми прийому

Фахівці розробили спеціальну формулу, за якою можна обчислити індивідуальну дозування глютамина: для цього треба просто помножити свою вагу на 0,3 - отримане число і є добова норма (в грамах). Наприклад, якщо ви важите 80 кг, то вам потрібно 80 * 0,3 = 24 (г).

Як приймати глютамин в бодібілдингу

Спортсмену слід вирахувати свою індивідуальну добову норму добавки і розділити її на чотири рівні частини. Для кращого засвоєння речовини його слід приймати натщесерце хоча б за півгодини до їжі: в дні активних тренувань першу чверть вживають перед сніданком, другу - перед тренуванням, третю - після неї, а четверту за годину до сну.

Купувати спортивне харчування можна тільки в перевірених магазинах. наприклад, глютамин в Боді-фекторі володіє всіма корисними властивостями і надходить від надійних виробників.

У дні, вільні від тренувань, амінокислоту вживають до їжі чотири рази на день.

Спортсмени часто п'ють л-глютамін з іншими корисними добавками, але змішувати його з протеїном небажано: це сповільнить засвоєння.

Протипоказання

Л-глютамін, як будь-яка добавка, має свої протипоказання і побічні ефекти. Його не рекомендується приймати:

  1. Людям, які ведуть малоактивний спосіб життя. Вони не витрачають амінокислоту під час активного тренінгу, тому додатковий прийом просто не має сенсу.
  2. Спортсменам, у яких спостерігаються проблеми з нирками, анемія, підвищена збудливість.
  3. Тим, хто вживає складні добавки. Це може призвести до побічних ефектів: блювоти, розладу шлунка, нервового перезбудження, сухості в роті, утворення мікротріщин на губах.
  4. Людям, які приймають будь-які ліки (необхідна консультація лікаря).

Глютамин - амінокислота, життєво необхідна не тільки спортсменам-бодібілдер, а й людям, які ведуть активний спосіб життя з постійними фізичними навантаженнями. Ця речовина бере участь в будівництві і відновленні м'язової тканини, благотворно впливає на організм, зміцнює імунітет і допомагає впоратися зі стресом. Однак важливо пам'ятати, що малорухливим людям його вживання не принесе ніякої користі.