Полезные материалы

Для чого потрібен глютамин в бодібілдингу?

  1. Синтез глютамина в організмі людини
  2. Які функції виконує глютамин в організмі людини?
  3. Для чого приймається глютамин на організм?
  4. Глютамин має наступні дії і ефекти:
  5. Дослідження і експерименти з прийому глютамина в бодібілдингу

Глютамин входить в число (всього їх 20) стандартних амінокислот, які складають білок. Глютамин, будучи амідом глутамінової моноамінодікарбоновой кислоти (утворюється під впливом глутамінсінтетази шляхом прямого амінування), що не заряджений, полярний.

    1. Формула згаданої амінокислоти: C5H10N2O3.
    2. Глютамин плавиться при 185 градусах (Цельсій).
    3. Молярна маса цієї амінокислоти 146,14 г / моль.
    4. ІЮПАК-назва - Glutamine.
    5. Глютамин розчинний у воді.

Синтез глютамина в організмі людини

У людському організмі глютамин може перетворюватися в глютамінову кислоту. Можливий і зворотний процес (відбувається під впливом ферментів).

Глютамин прийнято вважати амінокислотою умовно-замінного типу Глютамин прийнято вважати амінокислотою умовно-замінного типу. Це означає, що дана речовина може вироблятися в організмі. Глютамин накопичується в м'язах (на нього припадає близько 60% амінокислотного складу м'язових тканин), циркулює в складі крові.

У раціоні спортсмена глютамінова кислота повинна займати друге, після креатину , Місце.

В процесі активних тренувань відбувається дуже швидке спалювання амінокислот. Результатом цього стає втрата сили, слабкість імунної системи. Тут же потрібно відзначити, що «паливом» для нашого імунітету є якраз глютамин.

50% амінокислотного складу людського тіла - це глютамин. Ця речовина забезпечує правильну роботу статевих і підшлункової залоз, нирок. Незамінний він, як вже було згадано вище, і для імунітету.

Виробники охоче включають глютамин до складу креатину, гейнери, протеїнів і т.д., а також випускають цей препарат окремо. купити глютамин в чістоі вигляді можна в нашому магазині.

В організмі людини згадана амінокислота синтезується в процесі розщеплення глютамінової кислоти або глутамату (також замінна амінокислота) з подальшим приєднанням ще однієї аміногрупи до молекули. Глютамин можна представити у вигляді азотної губки, яка вбирає в себе аміногрупи, переносячи їх між різними тканинами, в яких останні (аміногрупи) беруть участь в регенерації, зростанні, інших важливих біохімічних процесах. Було доведено, що приблизно 30-35% азоту, який вивільняється в процесі розпаду білка, транспортується саме як глютамин. А ще, як уже згадувалося вище, можлива зворотна трансформація глютамина (з метою подальшого ресинтезу глутамату). Все, перераховане робить глютамин незамінним джерелом аминогрупп, азоту.

Порядку 70% ендогенного синтезу згаданої амінокислоти відбувається саме в скелетних м'язах. Звідси глютамин потрапляє в білі кров'яні клітини, нирки, кишечник (саме тут активно використовується ця речовина).

Безліч чинників впливають на те, як багато глютамина знаходиться в людському організмі. Лактація, вагітність, виснажливі тренування, захворювання, дієти, голодування, пости, швидке зростання і розвиток, а також інші стани, які супроводжує фізіологічний стрес, виснажують запаси глютамина. Отже, в перерахованих вище умовах, ситуаціях доречно збільшення споживання глютамина, в тому числі, і зі спеціальними харчовими добавками.

Які функції виконує глютамин в організмі людини?

Як і інші альфа-амінокислоти глютамін бере найактивнішу участь в розпаді і синтезі білкових молекул. Але це далеко не всі функції згаданої амінокислоти. Глютамин також помітно впливає і на обмін BCAA, імунітет. Він сприяє водного обміну, утворенню глюкози, передачі нервового імпульсу, бере участь в підтримці бар'єрної функції гастроинтестинальной системи і т.д.

Головний споживач глютамина - нирки. Нічого дивного в цьому немає, адже саме в нирках аміногрупи, звільняючись від молекули глютамина, включаються в регулювання лужного, кислотного рівноваги.

Глютамин є скрізь, де присутні аміногрупи. Метаболічний ацидоз, наростаючи (це може провокувати високобілкова дієта, інтенсивні тренування), буде стрімко збільшувати потребу нирок в глютамине. Так, одне з досліджень показало, що всього чотири дні багатою жирами, високобілковою дієти вистачає для того, щоб на 25% зменшити концентрацію глютамина в м'язовій тканині і плазмі.

Якщо потреба людського організму в глютамине буде перевищувати можливості для синтезу цієї кислоти, почне розвиватися дефіцит. Дефіцит глютамина проявляється підвищеною сприйнятливістю до інфекційних недуг, занепадом життєвих сил, м'язовою атрофією.

Глютамин виконує наступні функції:

  1. бере участь в синтезі ферментів (НАД), які здійснюють відбудовні, окислювальні реакції;
  2. сприяє біосинтезу вуглеводів;
  3. бере участь у знешкодженні аміаку;
  4. виконує нейромедиаторную функцію;
  5. приймає опосередковане (через триптофан) участь у виробленні серотоніну;
  6. приймає участь у виробленні нуклеїнових кислот;
  7. бере участь в інтеграції азотистого обміну;
  8. допомагає синтезувати н-аминобензойную кислоту;
  9. сприяє окисленню, що відбувається в клітинах мозкової тканини, в результаті якого утворюється запасається в АТФ-вигляді енергія
  10. здатний перетворюватися в ГАМК (аміномасляна кислота);
  11. допомагає синтезувати інші амінокислоти (гістидин, наприклад);
  12. допомагає синтезувати ітероілглутаміновую (фолієву) кислоту;
  13. сприяє підвищенню проникності клітин м'язів для іонів калію;
  14. бере участь в синтезі cGMP (посередник деяких медіаторних і гормональних сигналів);
  15. бере участь в синтезі cAMP (посередник деяких нейромедіаторних і гормональних сигналів);

Для чого приймається глютамин на організм?

Глутамин або глютамин є протеіногенних амінокислоту, яка має природне походження і є основою м'язових тканин. Згадане речовина, в нормальних умовах, синтезується клітинами в достатній для підтримки в організмі енергообміну процесів кількості. Дестабілізація імовірна в ситуаціях стресу, коли організм піддається розумовою, фізичних навантажень. В такому випадку вироблення цієї амінокислоти зводиться в мінімум, тоді як потреба в глютамине зростає в рази. Результатом цього стає ослаблений організм, гострий катаболический криза.

У фітнесі, пауерліфтингу, бодібілдінгу та інших видах спорту глютамину відводиться особлива роль. Так, якщо звичайній людині буде діставати згаданої амінокислоти, що надходить разом з їжею, то спортсмену потрібно куди більшу кількість цієї корисної речовини.

Забезпечити потребу, в даному випадку, одними продуктами харчування буде просто неможливо. Саме тому глютамин, а також інші амінокислоти, користуються сьогодні такою високою популярністю на ринку спортивного харчування.

Велика частина глютамина, що надходить в організм людини, на жаль, використовується клітинами кишечника. Саме тому навантаження високої інтенсивності провокують дефіцит цієї амінокислоти. Для того щоб компенсувати недолік глютамина, організм починає відбирати цю речовину з м'язових тканин, виробляти його з інших амінокислот. У підсумку в м'язах починають спостерігатися згубні катаболические процеси, відбувається руйнування білкової структури. Якщо говорити простіше, зрозуміліше, то спортсмен просто починає втрачати м'язову масу, яку він здобув з таким трудом.

Глютамин здатний надавати на організм спортсмена анаболічний вплив. Також ця амінокислота може забезпечувати необхідний для скорочення м'язів енергетичний потенціал. Останні дослідження, які проводили спортивні дієтологи, доводять, що глютамин знижує втрати міозину (головний скоротливий білок в тканини м'язів). А ще глютамин зачіпає і метаболізм вуглеводів, що сприяє підвищенню в крові рівня глюкози при незмінному вмісті інсуліну. Вже згадана амінокислота пригнічує ріст жирової клітковини, стимулюється обмін жирних кислот. Це означає, що глютамін є незамінним, в тому числі і для тих спортсменів, у яких є проблеми із зайвою вагою.

У бодібілдингу глютамин особливо важливий, адже він, окрім усього, вже позначеного вище, ще й інтенсифікує вироблення в організмі спортсмена гормону росту. А ще додатковий прийом цієї амінокислоти перед початком тренування гарантує вже через дві години після припинення навантаження, збільшення в м'язових тканинах рівня глікогену. Якщо говорити іншими словами, то глютамин благотворно впливає на м'язовий об'єм.

Глютамин має наступні дії і ефекти:

  1. як і глюкоза є джерелом енергії;
  2. сприяє зміцненню імунної системи;
  3. запобігає перетренированность, допомагає організму відновлюватися після навантаження;
  4. проявляє здатність до придушення секреції кортизолу, тобто має антикатаболический ефект;
  5. бере участь у виробленні протеїнів м'язів (на жаль, факт прямого впливу на ріст м'язової маси цієї амінокислоти поки не доведений).

Грунтуючись на відгуках спортсменів-бодібілдерів, які приймають L-глютамин, можна зробити простий висновок - у всіх спостерігається позитивний ефект від прийому цього препарату, причому останній з'являється дуже швидко (за умови, що спортсмен вживає в їжу багато білка). Хоча тут є один важливий нюанс: в розчинах глютамін показує крайню нестійкість. Отже, якщо ви звикли готувати коктейль для прийому після тренування заздалегідь, не варто додавати в нього глютамин. В іншому випадку ця амінокислота просто розпадається на складові. Оптимальним рішенням буде додавати глютамин у вигляді порошку в коктейль безпосередньо перед його прийомом.

Дослідження і експерименти з прийому глютамина в бодібілдингу

Незважаючи на те, що глютамин бере активну участь у великій кількості різних фізіологічних процесів, вагомих доказів того, що нутрієнт має прямий вплив на зростання у здорових людей силових показників, втрату жирової маси або набір м'язової маси, немає. Однак, з огляду на стрес, який отримує людський організм в результаті інтенсивного тренінгу, тривалий прийом глютамина в великих дозах в складі комплексних препаратів або в чистому вигляді здатний справити вкрай позитивний вплив.

Одне з досліджень довело, що глютамин, в комбінації з електролітними напоями та глюкозою, позитивно впливає на водно-сольовий баланс спортсменів, які страждають від легкої форми зневоднення, а також сприяє підвищенню фізичної працездатності. Також прийом глютамина супроводжувався збільшенням вироблення гормону росту. Це спостерігалося при високих навантаженнях на велотренажері.

При збільшенні позаклітинної концентрації глютамина спостерігається активація mTOR-сигнального механізму (останній, нагадаємо, відповідає за збільшення обсягу м'язів). Але ми змушені знову констатувати той факт, що корисні властивості глютаміносодержащіх препаратів проявляються лише при наявності додаткових факторів. У ситуації, що розглядається мова йде про наявність BCAA (зокрема, лейцину), а також відповідної клітинної гідратації.

Інше дослідження показало, що спортсмени-студенти, які беруть на протязі 8 тижнів по 4 грами глютамина кожен день в комбінації з підтримуючим і завантажувальним циклом креатину, в результаті показали більший ріст сухої маси в порівнянні з атлетами, які беруть виключно креатин. Вражає, чи не так? Однак далекосяжні висновки на підставі 8-мінедельного дослідження і настільки невеликої частки амінокислоти все ж робити рано. Точних даних про те, як більш тривалий прийом або більш висока доза глютамина проявить себе, немає.

Глютамин також надає і явний імуномодулюючий ефект. Прийом цієї амінокислоти захищає тканину м'язів від перетренованості, скорочує період відновлення після активних занять спортом.

Для чого приймається глютамин на організм?
Які функції виконує глютамин в організмі людини?
Вражає, чи не так?