Полезные материалы

До відмови - тренінг веде до перетренованості

  1. Історія в техніку «під зав'язку»
  2. Що відбуваються організмі, коли бодібілдер працює «під зав'язку»

Висококалорійна дієта, споживання білка в необхідних кількостях, спортивного харчування , Достатній відпочинок і сон, і, безпосередньо, робота в кожному підході «під зав'язку» змусили моє тіло дуже добре прогресувати. За 8 місяців я набрав 12 кг м'язової маси (я натурал), з невеликим вмістом жиру, зрозуміло. Потім результати стали загальмовується. А згодом я став помічати, що спати хочу все більше, так само як і втомленим відчуваю себе все довше. Плюс до цього у мене погіршився сон, апетит і загальне самопочуття. Я вирішив перевірити, що у мене зі здоров'ям. Виявилося, що практично всі системи мого організму знаходяться в «пошарпаному» (але не в жалюгідному) стані. Але самої дивовижною новиною для мене виявилося те, що у мене було достатньо підвищений вміст кортизолу в організмі ...

Так, а з чого це я взагалі взяв, що підходи треба робити «під зав'язку»? Ах да, тому, що колись я натрапив на праці Майка Ментцера. Зрозуміло, застосовувати його підхід до тренінгу в чистому вигляді досить важко, тому що:

  1. Ментцер пропонує тренуватися один раз в тиждень. А з набором м'язової маси тренінг проводити ще рідше (один раз в два тижні). Що, цікаво, так можна накачати? Але ж загальновідомо, що чим більше тренований бодібілдер, тим частіше йому потрібно тренуватися.
  2. У цю тренування робити в основному базову трійку - станову тягу, присідання і жим від грудей. А як же інші групи м'язів?
  3. Даний тренінг передбачає використання анаболічних стероїдів. Як же бути натуралів?
  4. У кожній вправі виконується тільки один підхід, але з великою вагою і «під зав'язку». Ну, тут зрозуміло, що по-перше, за один підхід нічого не відчуєш і не прокачали; а по-друге (що ще важливіше), виконуючи вправу без розігріву з великою вагою і «до відмови» можна запросто травмувати м'язи.

У зв'язку з усім цим, відмовний тренінг в тому вигляді в якому його пропонував Майк Ментцер, як правило, ніхто з бодібілдерів не використовує. До речі, в чистому вигляді відмовний тренінг не використовував ні сам Майк Ментцер, ні його учень Доріан Ятс (Доріан Йейтс).

Слід ще сказати, що так глибоко я став вивчати історію появи відмовного тренінгу відносно недавно, коли був близький до перетренованості.

Історія в техніку «під зав'язку»

Для початку зробимо невеликий історичний відступ про самому відмовній тренінгу і його батька-засновника. Ні, говорити ми будемо зовсім не про Майк Ментцер, так як прабатьком цього підходу до тренінгу є зовсім не він, а Артур Джоунс. А він в свою чергу пропонував даний вид тренінгу коли просував свої тренажери «Наутілус». Як можна зрозуміти, це був маркетинговий хід. Це вже потім Майк Ментцер підхопив ідею роботи «під зав'язку», відокремивши її від роботи на цих тренажерах, і перетворив на цілу філософію.

Як я вже говорив вище, сам Майк Ментцер не тренувався як описував у своїй літературі. Більш того, так він не тренував і своїх учнів, в тому числі і шестиразового переможця конкурсу «Містер Олімпія» Доріана Ятса (Єйтса). Доріан тренувався за класичною схемою - кілька підходів в одній вправі не "під зав'язку». Хіба що в останніх підходах працював «під зав'язку», але це ж не методика Ментцера в чистому вигляді як він її пропагував.

Тут варто зазначити, що більшість відомих культуристів взагалі не працюють «під зав'язку». Взяти хоча б Ронні Коулмена (Колеман), який виступає категорично проти відмовного тренінгу, з чого починає практично кожен свій семінар. При цьому він восьмикратний переможець конкурсу «Містер Олімпія».

При цьому він восьмикратний переможець конкурсу «Містер Олімпія»

Що відбуваються організмі, коли бодібілдер працює «під зав'язку»

  1. Сильно збільшується рівень кортизолу в організмі. Самий найближчий приклад, це автор даної статті.
  2. Знижується «Инсулиноподобний Фактор Роста - 1» (ІФР-1), який в свою чергу є найбільш важливим посередником дії гормону росту. При цьому високооб'ємну тренінг (не "під зав'язку») з невеликими вагами і мінімумом відпочинку між підходами сприяє більшого вироблення ІФР-1, який дуже важливий для росту м'язів.
  3. Периферична (ПНС) і центральна нервова системи (ЦНС) отримують найсильніший удар. Після тренінгу «під зав'язку» доведеться відпочивати досить довго для повного відновлення, порядку 10-15 днів. До того ж йдеться, в першу чергу, не про відновлення м'язової групи, яку спортсмен тренував напередодні. Мова про відновлення нервової системи, так як вона буде отримувати пошкодження на кожному тренуванні, в яких вправи виконуються «під зав'язку».
  4. Знижується секреція тестостерону. При цьому якщо робити вправи з великими вагами, але не «до відмови», то це буде сприяти підвищенню рівня тестостерону в крові.

Не забудьте завантажити моє додаток на iPhone

В цілому, будь-яке тренування з обтяженнями, це стрес. Але ж стрес стресу ворожнечу. І якщо його буде багато і він буде частим, то це, в кращому випадку зупинить м'язовий і силовий прогрес. А в гіршому - спортсмен отримає перетренированность, а разом з нею, як наслідок, купу інших проблем для серця, імунної, нервової системи і т.д.

Як я вже згадував вище, я став міняти свою методику тренування. Від вправ «під зав'язку» я відмовився повністю, замінивши їх великою кількістю повторень де я зупиняюся за 1-2 рази до відмови. В результаті вже через тиждень таких тренувань організм прийшов у норму, рівень кортизолу знизився, а м'язова маса знову стала зростати.

Так, а з чого це я взагалі взяв, що підходи треба робити «під зав'язку»?
Що, цікаво, так можна накачати?
А як же інші групи м'язів?
Як же бути натуралів?