Полезные материалы

Два слова про мотивацію. Фітнес і Бодібілдинг

  1. Стимул: хрещений батько мотивації
  2. Ваше емоційний стан
  3. страх провалу
  4. страх травми
  5. концентрація

Давайте на секунду оглянемося назад перш, ніж заговоримо про мотивацію. Що привело вас в бодібілдинг? Ви побачили містер Олімпія по телевізору? Або побачили на пляжі людину з дивовижно підкачаним тілом? А може, вас привів в зал родич або друг? Незалежно від того, чому ви тут, ви відчуваєте, що це у вас в крові, що вас це потрібно.

Так починали все чемпіони - з почуття, що вони тут не випадково, що їм це подобається і вони хочуть стати кращими в цій справі. З таким ставленням питання мотивації зазвичай - справа десята.

З таким ставленням питання мотивації зазвичай - справа десята

Пристрасть - це слово, яким дуже непросто підібрати визначення. Те, як вона проявляється і те, що її викликає - дуже індивідуально для кожної людини. Простіше описати, що таке НЕ пристрасть:

НЕ пристрасть - це коли ви намагаєтеся знайти мотивацію досягти чогось, пристрасть сама поведе вас до вершин. НЕ пристрасть - це коли ви прагнете бути не гірше за інших, пристрасть змусить вас бути найкращим. НЕ пристрасть - це обязаловка в залі, пристрасть - це радість від повноцінного тренування і почуття виконаного обов'язку, яке приходить разом з тотальним виснаженням. Якщо вам вдасться запалити в собі цей вогонь, ви не погодитеся на друге місце, але зубами вирвете перше.

Стимул: хрещений батько мотивації

Мотивація - і пристрасть! - починається і закінчується зі стимулу. Ви повинні знати, чого хочете і як цього досягти, і результат в цьому випадку стане наслідком великої роботи над собою. І саме результат буде основним мотивом продовжувати.

Сила, форма, схуднення або набір м'язової маси - все це може стати вашим першим мотивом. Все це - частина бажання подобається, бути успішним, бути справжнім переможцем. Якщо ви хочете цього, усвідомте і працюйте в цьому напрямку. Головне, не йдіть в зал просто для того, щоб побавитися зі штангою. Розпізнайте свою рушійну силу і підтримуйте її. Згадуйте про неї частіше, можете навіть виписати її і повісити стікер на видному місці.

Кроки до досягнення:

1. Ставити реалістичні короткострокові цілі.

2. Зробити так, щоб ряд короткострокових цілей вів вас до однієї великої і головної мети.

3. Створити розклад тренування і ретельно його дотримуватися.

4. Зрозуміти, що біль і втому - не вороги вам. Не уникайте їх, знижуючи навантаження, бо вони є показником того, що ви працюєте насправді старанно.

5. Робіть собі виклики на тренуванні час від часу, беріть себе на слабо!

6. Розробіть власне розуміння слова успіх. Нехай ваше визначення буде тільки для вас.

7. Вірте в себе і внесіть елемент позитивної агресії в свої тренування.

8. Цінуйте себе.

Ваше емоційний стан

Ваше мислення і ваші емоції тісно взаємопов'язані. Знайти баланс між ними, навчитися керувати собою - цілком у ваших силах. Ваше емоційний стан відіграє дуже важливу роль в тренувальному процесі. На нього впливають численні фактори. Серед них, зокрема:

- особисте життя

- сексуальне життя

- сімейне життя

- робота

- дієта

- фінансовий стан

- стан здоров'я

- самооцінка

Про останній пункт хочеться поговорити докладніше. Ваша самооцінка дуже впливає на ваші успіхи. Вона може стати тим вирішальним фактором, який приведе вас до перемоги. Вірте в себе і в свій успіх, інакше він ніколи не прийде до вас.

страх провалу

Цей страх часто може міцно тримати вас за ноги, не даючи повністю розкритися. На кожного переможця доводиться безліч тих, хто програв і ставати одним з них не хочеться нікому.

Однак сам цей страх може зробити з вас невдахи ще до того, як ви почали щось робити. Успіх приходить тільки від віри в себе. Віра і успіх, якщо можна так сказати, йдуть рука об руку. Позбавлення від страху - це перший крок до перемоги.

страх травми

Страх травми - це ще один стримуючий фактор. Ніхто від них не застрахований, і будь-яка людина, більш-менш активно займається спортом, знає, що таке травми. Однак, як це не парадоксально, часто бажання уникнути травми може послужити вам погану службу. Насправді треба не боятися, робити все правильно, концентруючись на кожному русі, і не прагнути працювати з вагою більшим, ніж той, який вам по зубах.

концентрація

Звичайно, всі ми не великі майстри дзену (ось вже у кого б повчитися концентрації), однак і наших скромних сил повинно вистачати на те, щоб повністю фокусуватися на тому, що ми робимо. Коли ви в залі, якщо тільки ви і тренажери - нічого більше.

Ви, напевно, були в ситуації, коли вся ваша увага було повністю спрямовано в одну точку, а все інше ніби перестало існувати на мить. Ось приблизно такого рівня концентрації ви повинні досягати перед початком чергового вправи.

Що привело вас в бодібілдинг?
Ви побачили містер Олімпія по телевізору?
Або побачили на пляжі людину з дивовижно підкачаним тілом?
А може, вас привів в зал родич або друг?