Полезные материалы

Ефективні вправи для схуднення ніг в домашніх умовах

  1. Що пропонують фітнес клуби?
  2. Прості та ефективні вправи для ніг в домашніх умовах
  3. Випади з обважнювачами
  4. Сиві з Медбол
  5. Удари ногами вперед і в сторону
  6. Пліє з кидками м'яча
  7. додаткові заходи

Стрункі та здорові ніжки - мрія кожної дівчини. І не секрет, що найшвидший (нехай і не найпростіший) шлях до цієї мрії - фізичні вправи.

зміст

Комплекс спеціальних вправ для схуднення ніг не тільки допоможе повернути колишню стрункість, але і запобіжить таке поширене захворювання як варикозне розширення вен. Ще одним «ворогом» красивих ніжок є целюліт. Боротися з ним можна не тільки за допомогою фізичних навантажень, але і дотримуючись принципів здорового харчування і не нехтуючи послугами масажиста.

Основні сім пунктів, виконання яких збереже ноги не тільки красивими, але і здоровими протягом багатьох років життя:

  • посильні і регулярні вправи для ніг;
  • носіння взуття на середньому каблуці, з натуральних матеріалів, зі зручною колодкою;
  • правильне положення ніг і тулуба під час тривалого сидіння;
  • піші прогулянки і біг підтюпцем;
  • контрастний душ і плавання;
  • масаж;
  • догляд за шкірою за допомогою спеціальної косметики (пом'якшувальною і зволожуючою).

Крім того, потрібно пам'ятати, що для ніжок дуже шкідливі статичні навантаження (тривале стояння або сидіння), а також важкі фізичні навантаження, в основі яких лежать інтенсивний біг або стрибки. Займатися можна тільки в спеціальному взутті, уникаючи тривалих кросів по асфальтованому покриттю.

Що пропонують фітнес клуби?

Схуднути в ногах допоможуть численні програми, які доступні в сучасних фітнес клубах Схуднути в ногах допоможуть численні програми, які доступні в сучасних фітнес клубах. При виборі напрямку обов'язково потрібно врахувати індивідуальні та конституційні особливості організму, а також наявність протипоказань.

Перед початком тренувань необхідно довести до відома інструктора про перенесені захворювання і травми (переломах, розтягненнях і інші проблеми). Такий підхід дасть можливість уберегти суглоби від перевантаження, зміцнити зв'язковий апарат і надати ногам красиву форму.

Неправильно побудоване тренування призведе до зворотного результату: з'явиться венозна «сітка», болі в суглобах і м'язах. Якщо не враховувати особливості будови, то можна отримати «перекачані» ноги, з яскраво вираженою чотириголового м'язом стегна або литкового м'язом.

Будь-які фітнес тренування, а також відвідування тренажерного залу під керівництвом персонального тренера, включають в себе вправи на всі м'язові групи, в тому числі і на ті, які допоможуть зробити ноги стрункими. Однак існують види занять, в яких навантаження на пояс нижніх кінцівок трохи вище, ніж на руки або спину. До них відносяться степ, слайд і сайкл аеробіка, деякі танцювальні напрямки (наприклад, ірландські танці), а також будь-які кардионагрузки, пов'язані з бігом або стрибками.

Сайкл аеробіка являє собою вид групових занять, які проводяться на спеціальних велотренажерах в приміщенні клубу. За винятком розминки і розтяжки, більшу частину тренування займається проводить на тренажері. Таке навантаження хороша як для серцево-судинної системи, так і для ніг, а при середньому темпі заняття «згоряє» близько 500 калорій за 45 хвилин.

Швидко схуднути в ногах, надати бажану форму сідниць і гомілки допоможуть заняття з теп аеробікою. Це вид аеробіки з використанням спеціального обладнання - степ платформи, руху на якій імітують підйоми і спуски зі сходинки.


А при застосуванні обтяження у вигляді гантелей або бодибар можна значно підвищити ефективність заняття, задіявши м'язи плечового пояса. Головне - дотримуватися правил безпеки під час тренування і враховувати наявність протипоказань (гіпертонія, варикозне розширення вен та інші).

Слайд аеробіка - це комплекс вправ з використанням ковзання по поверхні спеціальної гладкою дошки, що імітують рухи ковзанярі. Такі тренування спрямовані на розвиток м'язів нижньої частини тіла, що приводить і відводить м'язів стегна, а також спини. Крім того, слайд аеробіка відмінно розвиває витривалість, почуття рівноваги і координацію.

Єдиним недоліком є ​​ймовірність збільшення в обсязі квардріцепса, що візуально «обтяжать» нижню частину тіла. Тому заняття слайд аеробікою потрібно поєднувати з розтягують вправами, а також чергувати з іншими видами фітнесу: пілатесом , Функціональним тренінгом або шейпінгом.

Прості та ефективні вправи для ніг в домашніх умовах

Якщо часу відвідувати фітнес клуб немає, а пора коротких спідниць і спокусливих суконь на підході, можна спробувати освоїти комплекс для струнких ніжок самостійно. Для цього знадобитися медичний м'яч (медбол) вагою від 2 до 4 кг, а також обважнювачі вагою 1-2 кг. Займатися потрібно не менше трьох разів на тиждень, виконуючи кожну вправу 2-3 підходи по 12-16 повторень. В останні дні і між вправами можна додати різні кардионагрузки: біг, стрибки, катання на велосипеді.

Одними з найкращих вправ для ніг і сідниць є присідання і різноманітні випади, на яких і заснований наведений нижче міні-комплекс. Починати тренуватися краще без додаткового навантаження, щоб не спровокувати проблеми з колінними суглобами і сильну м'язовий біль.

Випади з обважнювачами

Потрібно одягнути обважнювачі на руки і підняти їх на рівні грудей, встати прямо, розташувавши стопи на ширині плечей. На видиху необхідно зробити випад назад і повернутися в початкове положення.

Поміняти ногу і повторити. З цього положення також можна виконувати випади в сторону і присідання. Важливо контролювати, щоб кут між стегном і гомілкою передньої ноги зберігався прямим, спина рівною, а живіт втягнутим.

Сиві з Медбол

Ця вправа для ніг і сідниць є дуже ефективним, але вимагає неспішного виконання до легкого печіння в м'язах. Початкове положення - стопи на ширині плечі, в руках затиснутий медичний м'яч. На видиху необхідно присісти так, ніби ззаду знаходиться стілець.

М'яч при цьому повинен бути піднятий до рівня грудей. Повернутися в початкове положення і повторити. Можна ускладнити підхід за рахунок паузи в положенні «сидячи на стільці», руки при цьому опускати не можна. Важливо, щоб сивий ні дуже глибоким і зберігалося положення стегна в паралельності до підлоги.

Удари ногами вперед і в сторону

На ноги необхідно надіти обважнювачі, встати прямо, стопи на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях. Далі опуститися в полуприсед, різко випростатися, зробити різкий удар ногою вперед (або в сторону) і змінити ногу.

Удари потрібно виконувати два підходи по 2-3 хвилини, безперервно чергуючи ноги. Займатися потрібно обов'язково у взутті, на НЕ слизькому покритті, щоб виключити падіння при зміщенні центра ваги.

Пліє з кидками м'яча

Ще одним хорошим вправою для схуднення ніг є пліє з кидками м'яча вгору. Його основна перевага - це не тільки робота м'язів внутрішньої поверхні стегна, а й рук.

Початкове положення - стоячи, руки з м'ячем опущені вниз, стопи розташовані широко, а шкарпетки розгорнуті в бік. Необхідно опуститися в пліє і підкинути м'яч так, щоб він опинився над головою, різко випрямити ноги і зловити м'яч. Повторити два-три підходи по 12-16 повторень.

У перервах між основними вправами можна виконати кілька кардіосессій з використанням Медбол. Наприклад, стрибки з м'ячем. Для цього потрібно встати прямо, стопи на ширині плечей, взяти медбол і підняти його до рівня грудей. Далі необхідно підстрибнути і одночасно випустити м'яч з рук, швидко сісти і спробувати його зловити до того, як станеться удар об підлогу. Повторити вправу протягом декількох хвилин, чергуючи з присіданнями.

Вправи для струнких ніг відрізняються великим різноманіттям, тому практично кожна дівчина може вибрати відповідні для себе. Тим, у кого великий зайву вагу або є проблеми з суглобами, краще починати з тренувань в початковому положенні лежачи або в упорі на долонях і колінах.

додаткові заходи

Крім занять фітнесом, «зробити ноги» можна за допомогою косметологічних процедур, масажу і певних обмежень в харчуванні. Всі ці заходи допоможуть комплексно боротися з такими проявами як целюліт і надлишковий шар підшкірного жиру.

Основні принципи раціонального харчування, які забезпечать красу і легкість жіночим ніжкам:

  • за стіл потрібно сідати тільки тоді, коли з'являється відчуття голоду;
  • їсти бажано не поспішаючи, маленькими порціями;
  • фрукти, овочі і цільнозернові продукти мають бути в раціоні в достатній кількості;
  • незбиране молоко краще замінити знежиреними кисломолочними продуктами;
  • тваринні жири замінити рослинними;
  • уникати тістечок, тортів, копченостей і напівфабрикатів;
  • обмежити вживання алкоголю (він дуже калорійний) і перейти на сухе вино в невеликих кількостях;
  • зменшити кількість солі (можна замінювати спеціями).

Крім того, під час занять спортом, потрібно забезпечити організм необхідними мінеральними елементами кровотворення Крім того, під час занять спортом, потрібно забезпечити організм необхідними мінеральними елементами кровотворення. В першу чергу це залізо, яке входить в молекулу гемоглобіну, що транспортує кисень. Одними з кращих джерел заліза є квасоля, зелені овочі, горох, гречка, серце, печінку і нирки.

У раціоні жінки, що займається фітнесом, повинні бути присутніми білки тваринного походження (60% від загальної кількості білка) і рослинного походження (40% від загальної кількості білка). У разі тривалих і інтенсивних кардіонагрузок можна збільшити частку тваринного білка до 80%.

Зробити ноги стрункими мріє будь-яка дівчина. Але важливо розуміти, що без регулярної навантаження все дуже швидко повернеться на «круги своя». Тому найважливішим аспектом боротьби за жадану форму є регулярні і посильні фізичні навантаження. Плавання, катання на велосипеді, піші прогулянки, силові вправи - це найкращі помічники на шляху до краси, здоров'я і гарного настрою.

Що пропонують фітнес клуби?
Що пропонують фітнес клуби?