Полезные материалы

Ефективні вправи на фітбол для початківців

  1. Ефективні вправи на фітбол для схуднення
  2. фітбол аеробіка
  3. фітбол гімнастика
  4. Як вибрати фітбольний м'яч
  5. Розминка перед тренуванням з фітболом
  6. Повний комплекс вправ з фітболом

Одним з найбільш затребуваних напрямків фітнесу стали ефективні вправи на фітбол Одним з найбільш затребуваних напрямків фітнесу стали ефективні вправи на фітбол. Що таке фітбол?

Фітбол, це спеціальний гімнастичний м'яч, який служить для оздоровчих цілей.

У лікувальних цілях фітболи використовуються вже з середини 50-х років.

Останнім часом в нашій країні зросла роль фізичних вправ для зміцнення здоров'я і профілактики різних захворювань.

Багато оздоровчі заняття у фітнес залах користуються популярністю не тільки серед дітей і дорослих, але ними захоплюються і люди похилого віку.

Ефективні вправи на фітбол для схуднення

Вправи на фітбол для схуднення, для преса, для спини і сідниць включають в себе стандартні гімнастичні вправи. Про їх необхідно виконувати сидячи або лежачи на спеціальному гімнастичному м'ячі.

Заняття з м'ячем дуже добре позначаються на хребті. Дозволяючи ефективно тренувати поперек. Тим більше, що на неї йде основне навантаження при роботі над черевним пресом.

Позитивний ефект від вправ на фітбол проявляється у всьому тілі. Особливо це помітно при коригуванні талії і живота. Спалюється зайвий жир. Починають працювати м'язи сідниць і стегон. Тому гарантовано поліпшується зовнішній вигляд.

Стандартні тренування з фітболом поділяються на два види: фітбол гімнастика і фітбол аеробіка.

фітбол аеробіка

Займатися аеробікою з фітболом так само захоплююче, як і іншими видами аеробіки. Великий, але легкий м'яч створює під час виконання вправ веселу атмосферу, роблячи спортивні заняття емоційно яскравими. Крім того, фітбол добре тренує серце, дихальну систему і вестибулярний апарат. Зміцнює м'язи корпусу, розвиває координацію рухів. У цьому виді аеробіки майже немає ударних навантажень на нижні кінцівки.

Займатися аеробікою з фітболом можуть навіть люди, які страждають захворюваннями суглобів, в тому числі і на ревматизм. Ефективні заняття з м'ячем підходять тим, у кого є зайва вага. Справа в тому, що під час тренувань на фітнес м'ячі згорає більше калорій, ніж при звичайній силовому тренуванні.

фітбол гімнастика

Гімнастика з фітболом так само, як і аеробіка з фітболом роблять позитивний вплив на весь організм в цілому. Різні силові вправи в поєднанні зі статодинамические вправами на розтяжку і баланс вносять різноманітність в заняття фітнесом.

Фітбольние м'ячі дають можливість тренувати навіть такі групи м'язів, що не задіюються при виконанні інших видів фізичних вправ. Гімнастичні вправи з великим м'ячем розвивають рухову координацію і витривалість. Вони покращують поставу. Гармонійно зміцнюють основні групи м'язів. Забезпечують тренування вестибулярного апарату, серцево-судинну і дихальну системи.

Як вибрати фітбольний м'яч

Розмір фітбола- м'яча має головне значення. Щоб фітбольний м'яч Вам підійшов за розміром, необхідно сісти на нього, випрямивши спину і зафіксувати на ньому руки долонями ззаду. Ноги повинні бути на ширині плечей. Стопи маєте в своєму розпорядженні паралельно один одному. У цьому положенні повинен утворитися кут в 90 ° між тулубом і стегном, стегном і гомілкою, гомілкою і стопою.

Вибрати фітбол просто. Перш за все зверніть свою увагу на:

  • розмір м'яча;
  • колір;
  • ручки і масажний рельєф.

Розмір фітболу підбирається за таким співвідношенням «зріст людини / діаметр м'яча»:

  • до 152 см - 45 см;
  • від 153 до 165 см - 55 см;
  • від 166 до 185 см - 65 см;
  • більше 186 см - 75 см.

Якщо вийшло, то м'яч для фітнес тренувань на фитболе Вам підходить.

Розминка перед тренуванням з фітболом

Для початку зробіть приставні кроки вправо-вліво від 20 до 30 разів. Після візьміть м'яч в руки і продовжуйте робити приставні кроки. Приблизно стільки ж раз, виводячи його в сторону руху, але не піднімаючи вище рівня плечей. Потім ставте м'яч в стороні, виконайте ходьбу на місці, високо піднімаючи коліна - близько 60 кроків.

Потім, продовжуючи крокувати, але не піднімаючи високо коліна, знову візьміть м'яч. Стисніть його долонями, піднімайте над головою і опускайте до талії під час ходьби. Зробіть 10-15 присідань з м'ячем на витягнутих руках. Також можете пострибати на м'ячі, переміщаючись по кімнаті, якщо є можливість. Після розминки можете приступати до тренування.

Повний комплекс вправ з фітболом

Це найбільш ефективні вправи на фітбол для схуднення Їх ми публікуємо в картинках, щоб було зрозуміліше, як виконувати вправи з фітболом в домашніх умовах.

Тепер пропонуємо Вашій увазі повний комплекс вправ на фітбол для схуднення. Комплекс вправ з гімнастичним м'ячем розрахований на три тренування на тиждень з чергуванням день через день. Уже через три-чотири тижні при правильному харчуванні ви помітите втрату перших кілограмів.

Щоб фітбол виконував функцію спортивного снаряда, його потрібно накачати сильніше, ніж зазвичай. Фітбольний м'яч стане більш пружним і тримати на ньому рівновагу буде важче. Соотвентственно вам доведеться більше напружуватися під час тренувань. Таким чином схуднення станеться швидше.









У висновку хочеться сказати, що перш ніж приступати до занять на фітбол, потрібно проконсультуватися з лікарем. Можливо, вам знадобитися індивідуальний план тренувань в фітнес клубі. А скласти його допоможе тільки професійний інструктор з фітнесу.

Ефективні вправи на фітбол - відмінний спосіб позбутися від зайвих кілограмів. Набути витонченість, граціозність і зміцнити здоров'я.

Що таке фітбол?