Полезные материалы

Екіпірування (спорядження та аксесуари) для бодібілдингу

  1. Екіпірування для фітнесу та бодібілдингу
  2. Краща одяг
  3. Зручне взуття
  4. Аксесуари для бодібілдингу
  5. Рукавички, напульсники і еластичні бинти для тренувань
  6. Лямки і супорт
  7. Пояс для підняття важких предметів
  8. Сумка для бодібілдера
  9. додатково

Екіпірування для бодібілдингу - річ вкрай важлива. Для атлета якісні одяг і спорядження найчастіше грають не меншу роль, ніж ефективні програма тренувань і дієта. Купивши погану або взагалі не подбавши про придбання екіпіровки, Ви не тільки самі стикаєтеся з дискомфортом, але і приносите незручність сусідам по тренажерного залу. Тому до одягу і спорядження для бодібілдерів не можна ставитися легковажно. Халтура не пройде!

Екіпірування для фітнесу та бодібілдингу

Під екіпіровкою для бодібілдингу, як правило, маються на увазі приналежності, які необхідні або можуть стати в нагоді атлетові під час тренувань. Вона включає як одяг, типу майки, шортів та взуття, так і спорядження, виду сумки, рукавичок і шейкера.

Це ті речі, які стануть в нагоді любителю і обов'язкові для професіонала, якщо він хоче саме що вправлятися під час тренінгу, а не відволікатися на сторонні питання, - незручно, заважає, не можу, тому що немає того-то чи того-то. "Обмундирування" середньостатистичного відвідувача тренажерного залу, тобто любителя, включає: сумку або портфель (можливо, пакет - бачили і таке), штани або шорти (на смак і колір), кофту або футболку (також на розсуд), взуття (кеди чи кросівки, але ні в якому разі не тапки) і, звичайно, ємність з водою. Це в принципі все, що потрібно самому звичайному фітнесистов, який не женеться за титулами, а займається у власне задоволення.

Екіпірування для бодібілдера високого, а тим більше про-рівня куди складніше. Тут вже зустрічаються лямки, пояси, рукавички і т.д. і т.п. В цілому, набір приладдя визначається схемою тренувань і ступенем підготовки конкретного тренується. Якщо Ви не виконуєте вправ, пов'язаних з високим ризиком травмування спини / попереку, то навіщо купувати пояс, а якщо не маєте проблем з зап'ястями / руками, то до чого платити за напульсники ?!

Далі ми постараємося розглянути всі види екіпіровки, що вимагаються для фітнесу та бодібілдингу. А вибирати, що з цього варто докупити, а що ні - вирішувати тільки Вам!

Краща одяг

Одяг для тренувань бодібілдера не обов'язково повинна бути спеціальної, але неодмінно потрібна якісна. Варіантів кілька: спортивний костюм, спортивні штани і майка / кофта, спортивні шорти і майка / кофта, вибір яких залежить від клімату в тренажерному залі. Якщо мова йде про спортивний костюм (Adidas, Nike, Reebok - вибір фірми залежить тільки від Ваших переваг), то в першу чергу звертайте увагу на легкі варіанти, добре тримають тепло, але не перешкоджають диханню шкіри. Найзручніше тренується в бавовняних речах. В крайньому випадку, можна купити пропускає повітря синтетику.

Для бодібілдингу варто вибирати максимально відкритий спортивний костюм, так як це не тільки покращує його пропускні спроможності, а й розвиває м'язове почуття. Ні в якому разі він не повинен, щільно облягаючи тіло, стягувати шкіру (тому що подібні речі перешкоджають нормальному кровообігу, а також провокують зайве накопичення підшкірного жиру).

Ні в якому разі він не повинен, щільно облягаючи тіло, стягувати шкіру (тому що подібні речі перешкоджають нормальному кровообігу, а також провокують зайве накопичення підшкірного жиру)

Якщо говорити про штанях / шортах і майках / кофтах для тренувань, то, знову-таки, в першу чергу звертайте увагу на вироби з бавовни. Такий одяг чудово вбирає піт, при цьому не дратує тіло. Ніколи, запам'ятайте, ніколи не займайтеся голим торсом! Це, як мінімум, не естетично і не гігієнічно. Джинси, брюки та інші сковують рухи предмети гардероба теж не підійдуть. Вони точно не допоможуть, а, швидше за все, будуть помітно заважати при виконанні багатьох вправ (тих же випадів або присідань).

Незалежно від того, який варіант Ви виберете, завжди стежте, щоб ваш одяг для бодібілдингу була чистою. Просто просушувати її після тренування недостатньо, адже в такому випадку повільно, але вірно знизяться вбираючі здатності тканини. До того ж, брудна одяг є ідеальним середовищем для перенесення шкірних захворювань. Та й запах від неї, навіть якщо Ви самі його не відчуваєте, неодмінно буде чути оточуючим.

Відзначимо, що одяг для фітнесу та бодібілдингу нехай і рекомендується бавовняна, але не обов'язково повинна бути виключно з цього матеріалу. Останнім часом серед атлетів, борців і бійців отримали широке поширення синтетичні тканини, за своїми властивостями не поступаються натуральним аналогам. Сучасні речі з синтетики (як Рашгард) славляться антимікробними, антибактеріальними, компресійними і потоотводящімі якостями.

Зручне взуття

У більшості спортивних залів займатися босоніж не те що незручно, а заборонено правилами. Це будинки Ви можете собі дозволити вправлятися, не надягаючи відповідну для бодібілдингу взуття, а в гостях - будьте люб'язні дотримуватись етикету.

У тренажерному залі Ваші ноги знаходяться в постійній небезпеці: можна загнати скалку на дерев'яній підлозі, випадково упустити на ногу гантеллю, банально спіткнутися об неметкого сусіда або кинутий ним снаряд.

Не варто забувати і про те, що ходіння босоніж сприяє розвитку плоскостопості. І вид чужих голих ніг приємний далеко не всім з естетичної точки зору. Так що не пошкодуйте грошей на придбання відповідного елемента гардероба!

Яке взуття вибрати для фітнесу та бодібілдингу? В принципі, можна займатися в стандартних кросівках, якщо вони мають пласку підошву і жорсткий задник. А ось бігова взування, типу класичних кед, не кращим чином підходить для вправ, тому що в ній легко відбувається перекат ступні з п'яти на носок. Якщо для спринтерського або марафонського бігу це - плюс, то для залізного спорту - мінус. Наприклад: при виконанні присідань Ви піддаєте себе ризику завалитися вперед разом зі штангою (тим самим, травмуватися).

Сланці (тапки, сандалі) - точно не взуття для тренувань бодібілдера. У них купа мінусів: вони ковзають, звалюються з ніг, не забезпечують опору і поширюють запах поту. Побачивши в спортивному залі качка в сланцях, краще обійдіть його стороною (хто знає, в який момент він втратить свою взування і перекине штангу, при цьому залишаючи неприємний душок).

Аксесуари для бодібілдингу

Аксесуари ми виділили в окремий пункт, оскільки це саме що супутнє спорядження, а не надівається форма бодібілдерів. Але і перші, і другі однаково необхідно для комфортного проведення часу в тренажерному залі.

Аксесуари, як рукавички для тренувань, зроблять процес тренінгу приємніше, якщо у Вас ніжна шкіра на руках (і Ви приватно натираєте водні мозолі). При їх (рук) висиханні, що не рідкість при регулярному носінні рукавичок, досить застосовувати дешевий зволожуючий крем.

Спорядження для тренувань, як важкоатлетичний ремінь, пригождается навіть за межами силового спорту. Він необхідний, коли Ви начиталися працювати з серйозними ускладненнями і приступаєте до травмонебезпечним (для спини, попереку, але і не тільки) вправам, типу станової тяги або жиму штанги над головою.

Якщо в спортивній залі жарко, то обов'язково візьміть із собою банний рушник. Його корисно мати під рукою, щоб не заливатися потім.

Далі ми постараємося докладно розглянути всі актуальне аксесуари / спорядження для бодібілдингу, починаючи з магнезії і закінчуючи пульсомірів.

Рукавички, напульсники і еластичні бинти для тренувань

Що все це таке? Давайте розбиратися по порядку. Для початку, рукавички для фітнесу та бодібілдингу є шкіряні або прогумовані рукавиці з обрізаними пальцями (на зразок тих, що носять мотоциклісти). Їх основне завдання - захищати Вас від мозолів при роботі з гантелями, штангою та іншими снарядами.

Перераховувати конкретні фірми або назви немає сенсу, оскільки: по-перше, рукавички для бодібілдерів один від одного мало чим відрізняються; по-друге, представлені в настільки великому асортименті, що виділити кращі або гірші просто неможливо. Середня ціна - 1000-2000 рублів (але є моделі як сильно дешевше, так і набагато дорожче).

Середня ціна - 1000-2000 рублів (але є моделі як сильно дешевше, так і набагато дорожче)

У свою чергу напульсники і еластичні бинти для тренувань надягають на зап'ястя, а не на долоні (іноді на лікті). Вони корисні при виконанні всіляких жимів, присідань і поштовхів. Від них в першу чергу потрібно стабілізувати кисть носія, забезпечити захист від розтягування і створити масажний ефект.

Напульсники і еластичні бинти для зап'ясть, як правило, строго фіксуються. Щоб вони не перекривали кровотік, їх зазвичай знімаються під час відпочинку між підходами. Перші мають стандартизовані габарити (плюс-мінус кілька сантиметрів), до того ж, відмінно розтягуються. Довжина друге варіативна (еластичні бинти продаються мотками самих різних розмірів ≈ від 1 до 5 метрів).

Можна зустріти і еластичні бинти для колін. Функції у них ті ж, що у бинтів-напульсників. Тільки ці призначені для суглобів на ногах. Виготовляються з того ж матеріалу, але среднестатистически мають велику довжину. У багатьох силових видах спорту (наприклад, в пауерліфтингу та у стронгменів) жорстке бинтування колін є невід'ємною частиною тренувального / змагального процесів (необхідно для допомоги в підйомі ваги і захисту від отримання травм).

Лямки і супорт

Лямки для тренувань (також - кистьові ремені) - це два відрізки щільної тканини або шкіри ≈ по 50 см. Їх використовують для посилення хвата при роботі зі штангою, гантелями, навіть блоками.

Лямки - корисна річ в "господарстві", тому що дозволяють концентруватися на виконанні того чи іншого вправи (наприклад, станової тяги або тяги в нахилі), не відволікаючись на міцність хвата. Однак у них є очевидний мінус: користуючись ними ж, Ви відмовляєте собі в збільшенні сили хвата. Тому їх не можна назвати обов'язковим аксесуаром бодібілдера.

Тому їх не можна назвати обов'язковим аксесуаром бодібілдера

Зауважимо, що кистьові ремені нерідко виявляються в асортименті тренажерних залів, тому купувати їх часто немає необхідності. А якщо відсутні - то можна і придбати, адже при роботі з серйозними вагами переваги все-таки перекривають недоліки.

Що таке супорт? Це зшитий з еластичної тканини (ймовірно, з того ж матеріалу, що застосовується для виготовлення еластичних бинтів) підтримує рукав. Він виробляє масажний ефект і сприяє збереженню тепла в суглобової і навколосуглобових областях. Потрібно в першу чергу при відновленні після ушкоджень, - травми голеностопа, ліктів або колін.

Очевидно, що супорт для тренувань потрібен тільки в тих випадках, коли є конкретні проблеми зі здоров'ям, а якщо Ви живі-здорові, то не варто даремно витрачати гроші (краще розщедритися на запасну пару взуття або нову футболку з шортами).

Пояс для підняття важких предметів

Важкоатлетичний пояс - це щільний широкий ремінь з надійною пряжкою, який використовується для тренувань (також його застосовують на змаганнях із силових видів спорту). Він одягається на поперек перед виконанням фізично складних і пов'язаних з ризиком отримання травми вправ, - тяг, жимів, присідань. Забезпечує стабільність хребта, рівномірно розподіляючи тиск між бічними поверхнями торса, животом і попереком.

Ремінь для тренувань бодібілдера туго затягують (в іншому випадку, який сенс), однак, він не повинен сковувати рухи або заважати правильному диханню.

Ремінь для тренувань бодібілдера туго затягують (в іншому випадку, який сенс), однак, він не повинен сковувати рухи або заважати правильному диханню

Пояс для важкої атлетики та бодібілдингу повинен бути шириною ≈ 150 мм, а виконаний з міцного матеріалу. Більш широкі пояси можуть надати зайвий тиск на корпус і стегна (більш вузькі - недостатнє). Підвісивши до поясу вантаж, його можна використовувати як обтяження при віджиманні або підтягування.

Відвідуючи тренажерний зал, Ви могли помітити, що окремі особистості носять ремінь для підняття важких предметів, не знімаючи. Навіщо вони це роблять? Хто знає ... Користі від цього ніякої, а шкода очевидна, - живіт постійно перетиснено, утруднюється дихання, погіршується потік крові. Не виконуйте поганий приклад - надягайте пояс тільки при необхідності, а коли закінчили вправу, то негайно знімайте.

Що стосується доступності: пояса майже завжди виявляються в спортивних залах. Значить, можна заощадити. Якщо пояса з якоїсь причини немає (качалка бідна або все розтягли) - купити не буде проблемою. Онлайн і оффлайн магазини пропонують широкий вибір поясів будь-яких кольорів, всіляких розмірів і різних матеріалів. Ціна ≈ від 1000 рублів.

Сумка для бодібілдера

Сумка або рюкзак для тренувань (якщо їх можна так назвати) виконують одну єдину функцію - зберігають речі атлета. Тут все просто: чим більше "добра" з перерахованого вище і нижче Ви з собою візьмете, тим, відповідно, ширшими і надійніше знадобиться "переносник".

Якихось особливих вимог до них немає. Рюкзак для бодібілдингу може бути найдешевшим, а може бути дуже дорогим. Головне, щоб він витримував стерпний вага (не порвати по шляху в або при поверненні з спортивного залу).

Хоча ні, є одна умова: сумка бодібілдера повинна бути на замку з блискавкою. Також - краще не мати справи з пакетами. Пояснювати, чому - думається, немає необхідності.

Всілякі сховища для перенесення з собою спортивної фармакології ми тут не розглядаємо. Оскільки таблетки, а тим більше ін'єкційні стероїди безпечніше буде застосовувати в домашніх умовах, коли немає ризику потрапити комусь на очі.

додатково

Додатково - не означає необов'язково. Навіть навпаки, багато хто з цих речей в 100 відсотках випадків виявляються серед екіпіровки не тільки профі, але і початківців культуристів. Вода, рушник і щоденник тренувань точно зайвими не будуть!

Магнезія. Вона застосовується при роботі з великим обтяженням (наноситься на долоні для поліпшення зчеплення рук зі штангою). Зовні являє собою білий порошок. Її основним недоліком є ​​водні мозолі, яких майже неможливо уникнути (особливо якщо у Вас ніжна шкіра рук). Деякі початківці і навіть досвідчені спортсмени воліють магнезії рукавички, адже вони не викликають, а навпаки запобігають утворенню шкірних мозолів. У їхньому випадку головним недоліком виступає неможливість повноцінного хвата штанги (хоча б тому, що чутливість рук в рукавичках поступається чутливості голих рук).

У їхньому випадку головним недоліком виступає неможливість повноцінного хвата штанги (хоча б тому, що чутливість рук в рукавичках поступається чутливості голих рук)

Зауважимо, що магнезія для тренувань дозволена далеко не у всіх спортивних залах. Якщо вона відсутня у Вашій гойдалці, то перед придбанням рекомендуємо уточнити - чи можна її принести і використовувати.

Секундомір і пульсометр для тренувань бодібілдера. Ці два прилади виконують однорідну функцію - їх купують для визначення оптимального часу відпочинку. Перший дозволяє безпосередньо стежити за тривалістю відпочинку, а другий корисний для того, щоб відстежувати пульс і на його основі коректувати час відпочинку. Відомо, що займатися при зашкалює пульсі шкідливо для здоров'я. Тому, якщо після сету наш пульс перевищує 120-130 ударів в хвилину - спостерігаємо за ним за допомогою пульсометра і при поверненні до допустимих показників знову беремося за вправу.

Не обов'язково носити з собою і секундомір, і пульсометр. Цілком можна обійтися тільки одним з них (або взагалі тренуватися без обох). Наявність суто опціонально.

Питна вода і посуд для неї. Даний елемент спорядження не просто необхідний, він обов'язковий! До того ж, це найпростіша і доступна частина екіпіровки.

Не секрет, що під час фізичних навантажень відбувається дегідратація. Іншими словами, Ви потієте. Разом з потом організм залишають багато корисних нутрієнти. Плюс, втрата рідини є однією з причин утворення втоми. Щоб уповільнити стомлення і поповнити запас сил, протягом всього тренування слід пити чисту воду (постійно, але малими порціями). Середньостатистичний вистачає 400-500 г рідини.

Середньостатистичний вистачає 400-500 г рідини

У чому її нести? Ні в якому разі не беріть скляний посуд. Вона шумить і б'ється. Бачили десь спортсмена з питною банкою з-під закаток? Ось і ми немає! Чи не хочете витрачатися на спеціальну тару? Візьміть порожню півлітрову - літрову пластикову пляшку (кольорову або прозору). Головне - не забудьте відклеїти етикетку!

Шейкер. Даний атрибут не менше опціональний, ніж секундомір або пульсометр. По суті, це факультатив для тих, хто жити не може без спортивного харчування. Як на початковому етапі, так і в майбутньому його носіння необов'язково. Багато любителі і професіонали спорту на тренуванні воліють просто пити воду, а заправлятися спортпітом (або смачно їсти, отримуючи потрібну порцію білків з вуглеводами) - попередньо і / або по поверненню додому.

Если Ви все-таки наміріліся купити носіння шейкер для бодібілдінгу - ми навряд чи зможемо порадити якусь конкретну модель. У продаж смороду представлені у великому асортименті. Здається, Вам краще самостійно підібрати оптимальний варіант за кольором, об'ємом, формою і матеріалом. Їх ціни теж сильно різняться - від ста до багатьох тисяч рублів. Але найдорожчий - не означає кращий. Адже головне - щоб було зручно користуватися!

Банний рушник (також - лазневі приналежності). Як вже було відмічено, рушник варто брати з собою хоча б заради того, щоб при високій температурі в тренажерному залі не заливатися потім (або якщо Ви самі по собі сильно потієте). Тільки не забувайте його прати після кожного тренування. Просто просушувати - недостатньо.

Адекватні люди після кожного відвідування спортивного залу ще й приймають повноцінний душ. Сучасна качалка, як правило, обладнана власними душовими. Якщо плануєте митися на місці - беріть мило, гель, шампунь (чим Ви там ще причащаєтеся), на додаток до пари чистих рушників. Тим, хто живе недалеко від тренажерного залу, ймовірно, комфортніше буде приймати ванну вдома.

При митті в казенних душових обов'язково надягайте сланці. В іншому випадку, підхопивши грибок, нарікайте самі на себе.

І останній елемент екіпіровки, про який не можна не сказати, - це щоденник тренувань бодібілдера. Він без перебільшення є, якщо не найбільш значимою, то однією з найбільш важливих речей в спорядженні атлета!

Тренувальний щоденник повинен містити розклад тренувальних днів, опис планованих занять і перелік передбачуваних снарядів із зазначенням кількості сетів і повторень для кожної вправи. Також в ньому можна відзначати зміни самопочуття, записувати свою вагу і фіксувати антропометричні дані, - обхват шиї, грудей, талії, біцепса, зап'ясть, стегон, гомілки і так далі за списком.

Кожен атлет звертає увагу на те, як на нього дивляться оточуючі. А вони, в свою чергу, оцінюють зростання, масу, об'єм і якість м'язів. Конспектіруемие дані допоможуть стежити за змінами у власному тілі і працювати над тими його частинами, які в цьому найсильніше потребують. Грамотні позначки - ключ до успіху!

Що собою являє щоденник для тренувань? Зазвичай це чиста письмова зошит, записна книжка або блокнот. У чому зручніше, в тому і ведіть записи. Тільки, будь ласка, якщо націлені на серйозні результати - не використовуйте окремі відірвані аркуші. Подібний "щоденник" покаже тільки Ваше поблажливе ставлення до тренінгу!

За матеріалами (джерела):

  • AthleticPharma.com
  • healthandstyle.com/fitness/workout-clothing-gear-guide
  • gymjp.com/plan/bodybuilding-equipment
  • leehayward.com/gym_equipment
  • bodybuilding.com/fun/wotw59.htm

Якщо Ви не виконуєте вправ, пов'язаних з високим ризиком травмування спини / попереку, то навіщо купувати пояс, а якщо не маєте проблем з зап'ястями / руками, то до чого платити за напульсники ?
Яке взуття вибрати для фітнесу та бодібілдингу?
Що таке супорт?
Навіщо вони це роблять?
У чому її нести?
Бачили десь спортсмена з питною банкою з-під закаток?
Чи не хочете витрачатися на спеціальну тару?
Що собою являє щоденник для тренувань?