Полезные материалы

Ектоморф, ендоморф, мезоморф ... Хто з них ви?

Щоб м'язова маса не змушувала себе чекати, слід правильно не тільки тренуватися, але і харчуватися, що, втім, м'яко кажучи, не новость.Однако, не всі початківці бодібілдери знають, що дієту слід вибирати не за принципом «прочитав в Інтернеті» або « друг порадив ». Втім, і такі кроки, будучи узгодженими між собою, можуть принести певну користь, однак почати варто з визначення свого типу.

Втім, і такі кроки, будучи узгодженими між собою, можуть принести певну користь, однак почати варто з визначення свого типу

Хтось із нас - ендоморф, хтось - ектоморф, а хтось - мезоморф. Ці на перший погляд образливі слова насправді визначають схильність набирати вагу і нарощувати м'язи. У кожного типу - свій цикл обміну речовин, який не можна ігнорувати.

Ендоморфи легко набирають зайву вагу, вони мають повільним метаболізмом, у них широка кістка. Їм варто уважно стежити за тим, скільки жирів вони споживають, а їсти треба 5 разів на день, буде достатньо.

Ектоморфи ж досить худі, їх м'язи зазвичай на самому початку слабкіше, ніж у ендоморфа, зате зайві кілограми набрати їм буває досить складно. Тому приймати їжу можна (і навіть потрібно, якщо мають місце тренування) часто.

Мезоморфи - найбільші в цьому сенсі щасливчики. Генетика була до них схильна, обдарувавши пропорційністю, вони можуть швидко скинути вагу, будь в тому потреба. Якщо треба набрати - теж ніяких проблем, вони досить швидко і без шкоди впораються із завданням, при цьому збільшивши м'язи. Вгадайте, хто такий щасливчик? Арнольд Шварценеггер, звичайно.

Стиль тренування, само собою зрозуміло, вибирається теж з урахуванням особливостей статури.

VN: D [1.7.5_995]

Rating: 10.0 / 10 (1 vote cast)

Популярність: 100% [ ? ]


Ще про бодібілдинг

Читайте також:

Вгадайте, хто такий щасливчик?