Полезные материалы

Єктоморфам про інсулін | Бодібілдинг для хардгейнеров

Інсулін - гормон білково-пептидної групи (на відміну від стероїдної групи, в яку входить тестостерон ), Що виробляється підшлунковою залозою. У синтезованої формі застосовується атлетами як яскраво виражений анаболічний гормональний препарат, який сприяє нарощуванню м'язової маси.

Роль інсуліну в організмі людини

Інсулін покликаний регулювати обмін вуглеводів, білків і жирів. Так, з одного боку, інсулін володіє проникністю клітинних мембран. З цієї причини вуглеводи, білки і жири потрапляють з крові в клітини організму людини саме за допомогою інсуліну. З іншого боку, інсулін регулює рівень глюкози в крові, зокрема, при його надлишку цей гормон транспортує глюкозу в м'язи, печінку або жирову тканину. По-третє, інсулін депонує жир в жирову тканину. І, по-четверте, інсулін бере активну участь в синтезі білка та глікогену, тобто проявляє анаболічний ефект.

секреція інсуліну

Першим чинником, що стимулює викид даного гормону, є підвищення концентрації глюкози в крові. Однак даний спосіб підвищення інсуліну не найкращий з-за різких перепадів рівня цукру (підвищення глюкози пропорційно веде до зниження і лише потім до її нормалізації), що шкідливо для здоров'я. Ще одна небезпека пов'язана з тим, що отриманий інсулін внаслідок підвищеного кількості глюкози в крові, як правило, утилізує цю глюкозу в жирову тканину. Хоча є спосіб, який дозволяє направити «зайву» глюкозу не в жир, а м'язи. Так, згідно з науковими даними, інтенсивна фізична робота в стані підвищеної концентрації глюкози активізує інсуліноподібний фактор росту - 1 (ІПФР-1), який заміщає інсулін, виконуючи його функцію нормалізації цукру в крові, проте, на відміну від інсуліну, транспортує глюкозу не в жир , а в м'язи. Таким чином, з'являється сенс 1) відразу після будь-якого прийому їжі виконати будь-яке вправу (наприклад, віджимання від підлоги або присідання); 2) перед повноцінної тренуванням спеціально підвищити рівень глюкози в крові, вживши вуглеводний продукт (наприклад, гейнер). Звичайно ж, є сенс і відразу після тренування вживати продукти з вуглеводами, швидко насичують організм глюкозою. Але тут мотивація підвищення глюкози в крові вже інша.

Другий фактор - надходження будь-якої їжі (необов'язково тієї, що призводить до підвищення глюкози в крові), особливо з високим інсуліновим індексом . Інсулін виробляється у відповідь на прийом будь-якого продукту харчування, оскільки, як вище було сказано, одна з його функцій - транспортування отриманих з їжі нутрієнтів в клітини організму.

У цьому плані важливо знати наступне: будь-яка їжа - це сигнал до секреції інсуліну, відповідно, частий прийом їжі буде сприяти активному викиду інсуліну в кров. Причому кількість викинутого інсуліну не залежить від кількості з'їденої їжі за один прийом. Таким чином, шестиразове харчування зробить інсуліну в два рази більше, ніж триразове.

Якщо говорити про інсулін в контексті тренування, то після занять незайвим буде вживання продуктів з високим інсуліновим індексом , Що дають анаболічний ефект. До речі, до таких продуктів належить молоко і інші кисломолочні продукти.

Є ще один момент: з віком секреція інсуліну підвищується (на відміну від тестостерону, який з віком зменшується). Відповідно, людям, які не займаються інтенсивними фізичними вправами, які не ставлять за мету посилення анаболізму м'язів, зайвий інсулін буде негативно впливати на здоров'я, а тому саме такий групі людей має сенс активно вникнути в цю тему, щоб убезпечити себе від зайвих проблем, в першу чергу, таких як ожиріння.

Інсулін і ектоморфи

Отже, ефект інсуліну пов'язаний з його активністю в обмінних процесах організму. За даними лікарів, у повних людей рівень інсуліну перевищує норму в півтора-два рази, а у багатьох худих - рівень інсуліну, навпаки, нижче норми. Спостерігається і певна закономірність між рівнем інсуліну і апетитом: чим більше даного гормону, тим вище апетит, і навпаки. У зв'язку з цим хочеться порекомендувати єктоморфам не зловживати деякими продуктами з низьким інсуліновим індексом - тобто тими продуктами, які знижують вироблення інсуліну, а значить, і апетит. До таких, зокрема, належить кава і інші кофеинсодержащие продукти.

Цілком очевидно, що багато ектоморфи є худими не так через високого обміну речовин, скільки через слабке харчування. Адже багато хто спочатку худорляві атлети змогли наростити м'язи не через уповільнення обміну речовин, а лише тому, що почали тренуватися, а головне, набагато більше їсти (тренування і часте рясне харчування швидше прискорять обмінні процеси, ніж призупинять).

Таким чином, худорлявість часто пов'язана зі зниженим рівнем інсуліну в організмі. При цьому радує те, що «лікування» від цієї «недуги» найпростіше, і для початку достатньо просто збільшити кількість трапез протягом дня. Багато людей, які були худими в юнацькі роки, після 30-ти перейшли в «нормальну вагову категорію» з причини природного вікового посилення секреції інсуліну. З цієї ж причини зростає і зайва вага у більшості людей немолодого віку.

201 3 © Бодібілдинг для хардгейнеров