Полезные материалы

FAQ по взуттю для бодібілдингу та фітнесу

  1. Підбираємо взуття для бодібілдингу
  2. Чому не можна тренуватися в будь-якому взутті?
  3. Кожному фітнесу своя взуття!

Якщо звернутися до витоків бодібілдингу, то можна побачити, як перші спортсмени тренувалися протягом практично всієї своєї кар'єри взагалі без взуття. У наші дні ситуація змінилася, і сьогодні для кожного виду навантажень атлети вважають за краще вибирати свою, що володіє набором специфічних властивостей взуття. Правила вибору засновані на практиці і специфіці виду спорту. Тому перш ніж почати силові тренування, необхідно дізнатися, як правильно підібрати взуття, виходячи з техніки безпеки на тренуванні і правил досягнення максимального результату.

Тому перш ніж почати силові тренування, необхідно дізнатися, як правильно підібрати взуття, виходячи з техніки безпеки на тренуванні і правил досягнення максимального результату

Підбираємо взуття для бодібілдингу

Бодібілдинг - дуже специфічний вид силового спорту. При уявній схожості в деталях він істотно відрізняється від фітнесу, пауерліфтингу та важкої атлетики. З одного боку, при заняттях цим спортом стопа повинна бути строго фіксована і мати тверду основу. З іншого боку, надмірно жорстка взуття тільки зашкодить, так як спортсмен використовує великий ряд різноманітних рухів, в яких положення стопи періодично змінюється. Сьогодні користувачеві надано велику свободу у виборі взуття для спорту, як, наприклад, це видно на асортименті магазину. Однак перш ніж зробити покупку, потрібно врахувати, що взуття для занять бодібілдінгом повинна відповідати наступним критеріям:

  • забезпечувати максимальну стійкість;
  • облягати і фіксувати голеностоп;
  • підвищувати рівновагу;
  • оптимально і фізіологічні розподіляти навантаження по поверхні стопи.

Чому не можна тренуватися в будь-якому взутті?

У міру зростання навантажень, особливо в базових вправах, увагу до правил вибору взуття повинно також підвищуватися. Не можна використовувати на тренуваннях звичайні кросівки, так як вони хоча і легкі і зручні, не володіють в необхідній мірі вищенаведеними властивостями. Постійне нехтування цими правилами може призвести до поступового зростання мікротравм, які в найближчому майбутньому можуть запросто перерости в розриви і розтягнення зв'язок з вивихом суглоба.

Кожному фітнесу своя взуття!

Кожному фітнесу своя взуття

Хоча в фітнесі та немає таких навантажень, як в бодібілдингу, до взуття в ньому також пред'являється багато жорстких вимог. У саме поняття «фітнес» входить багато тренувальних напрямків. До нього відносяться і звичайні силові тренування в залі, і аеробіка, і пілатес, і йога, і біг і багато іншого. Тому однозначно сказати, що для фітнесу повинна бути підібрана взуття тільки з певним набором властивостей, не можна. Для кожного виду фітнесу повинна бути підібрана певна взуття.

  • Бігові тренування краще виконувати в спеціальних бігових кросівках, в п'яті яких розташовані спеціальні амортизуючі вставки для зниження удару на стопу, суглоби і хребет.
  • Танцювальні напрямки краще освоювати і долати в спеціальних джазовки. Таке взуття дозволяє легко згинати стопу і тягнути носок.
  • Аеробні навантаження без проблем дозволять перенести кросівки з хорошою амортизацією і фіксацією гомілковостопного суглоба, однак звичайні «беговухі» для цих цілей не підійдуть - існують спеціальні кросівки.

Чому не можна тренуватися в будь-якому взутті?